Zbiorcze pytanie o wszystkie moje lampy (głównie halogeny)

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

kopas123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 24, 2013 18:49

Zbiorcze pytanie o wszystkie moje lampy (głównie halogeny)

Post autor: kopas123 » wt paź 22, 2013 20:34

Witam! Jeżeli chodzi o lampy valeo to jeżeli dało się je rozkleić to musiały być już wcześniej rozklejane:) No sorry ale tak musiało być, bo ja i mój kumpel przerabialiśmy swoje lampy i obydwoje biliśmy klosze :P On i ja mieliśmy lampy valeo.. on już jakiś czas temu to robił i był miej cierpliwy ode mnie bo robił tylko opalarka ja próbowałem najpierw w gorącej wodzie poźniej siedziały w piekarniku a na końcu opalarka a i tak skończyły pod młotkiem. Może wychodziły z innym klejem ale nam się nie udało i trzeba być przygotowanym na taką możliwość, żeby nie zostać z ręką w nocniku jak niechcący przy naszych modyfikacjach uszkodzimy jednak szkło. Ja kupiłem sobie szkła z allegro, nie są oryginalne ale pasują dość i zapłaciłem za nie cos około 50 zł wiec chyba nieduży wydatek :) Tak się składa że sprawa jest dość świeża bo skończyłem lampy dziś i pokaże wam jam mi to wyszło :)
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Zbiorcze pytanie o wszystkie moje lampy (głównie halogeny)

Post autor: nitrox89 » wt paź 22, 2013 20:44

Nie były rozklejane, poznałbym ;) Może rzecz w tym, że już parenaście kompletów lamp rozkleiłem i wiem jak do tego podejść. Jak ktoś jest narwany, to niech sie nawet nie zabiera za to :bigok:


Rust is lighter than carbon fiber

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Zbiorcze pytanie o wszystkie moje lampy (głównie halogeny)

Post autor: Skrzak » wt paź 22, 2013 22:50

No fakt ja trochę narwany jestem, więc mogłoby mi nie pójść. Tylko ja nie robię tego dla modów póki, co tylko chcę tanio zregenerować uźywaną lampę valeo. Ale moim głównym problemem teraz jest to, że mam całkiem dobrą lampkę, z halogenem i tylko ułamane jest w niej jedno koło zębate (to większe białe) do ustawiania świateł i nie wiem jak je wymienić bez rozbierania lampy. W innej lampie, rozebranej na części próbowałem je wykręcić ale nie dało rady bo odbłyśnik był juź na maksa wysunięty i przyciśnięty do szkła. Nie idzie mi to. Widzę, że kupowanie używek lamp to rzeźbienie w guanie. Chyba po prostu kupię nowy reflektor, na alledrogo są jakoś po 350pln, wiązkę do nich pod halogen już mam i soczewkę też.
nitrox89 pisze:Opalarka, cienki śrubokręcik i trzeba dłubać klej. Jak sie go już usunie sporo, to trzeba wziąść szerszy śrubokręt i próbować oddzielić szkło. Mozolna praca, ale da się ;)
Taka zwykła opalarka? A obudowa się nie topi od tego? Wiem, że już gdzieś było ale napisz odrazu jakim klejem później przykleić.

Dziś zrobiłem od podstaw instalację pod halogeny. Jak już się to zrobi to jest proste. Otwór z zaślepką do przełożenia kabla z komory do kabiny jest jakieś 20, może 15 cm nad pedałem hamulca. Po stronie komory silnika jest we wnęce za filtrem powietrza, który najlepiej odkręcić ( górną pokrywę). Ja mam dosyć małe dłonie, więc bez problemu wcisnąłem tam rękę. Zaślepka jest gumowa, trzeba ją wyjąć, zaribić w niej dziurkę, przeciągnąć przez nią przewód i wsadzić to w otwór. Montowanie przewodów do wtyczek lamp zrobiłem tak, że jeden przewód wpiąłem w pin prawej lampy i jego drugi koniec w pin lewej lampy. W ten sam pin lewej lampy wpiąłem dalej długi przewód idący już do kabiny.
Jedyna rzecz, której nie wiedziałem to przewód zasilający przekaźnik wpinamy w bezpiecznik... nie pamiętam, w każdym razie drugi od dołu w środkowym rzędzie. I eraz w ktory pin tego bezpiecznika? Który jest plus a który minus? Pod obydwoma działa, ja wpiąłem w biało-czarny przewód. Drugi był chyba czerwono czarny.

I zastanawiam się, która wersja instalacji jest lepsza, długie razem z halogenami czy długie wyłączają halogeny.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Zbiorcze pytanie o wszystkie moje lampy (głównie halogen

Post autor: Skrzak » sob lis 02, 2013 13:39

nitrox89 pisze:Nie były rozklejane, poznałbym ;) Może rzecz w tym, że już parenaście kompletów lamp rozkleiłem i wiem jak do tego podejść. Jak ktoś jest narwany, to niech sie nawet nie zabiera za to :bigok:
Dobra mam opalarkę na dwa biegi, 350st C i 550st C. Logika podpowiada, żeby zacząć od 350 a czy na 550 nie spłynie mi obudowa?

Edit:
Nie dałem rady opalarką lampie valeo... Klej to chyba jakiś do szyb, bo od opalarki klejowi nic nie było a obudowa się stopiła.

Najbardziej by mi pasowało mieć lampy rozbieralne, żeby w każdej chwili możnabyło je rozebrać i odnowić (zaklejone zwykłym silikonem) ale z halogenami. Z tego co się zorientowałem to hella są tylko bez a valeo są z halogenami ale z tym klejem nie do rozklejenia. Teraz mam pare odbłyśników z valeo w idealnym stanie i nie mam co z z nimi zrobić, do obudowy hella nie pasują bez większej rzeźby.
A może któryś zamiennik tyc lub inny obudowa będzie pasowała do odbłyśników valeo?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości