Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: ciachotdi » ndz cze 30, 2013 20:43

wklejam element klamki malowany strukturą do plastików efekt sami prosze ocenić. Obrazek



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pavwloo84 » ndz cze 30, 2013 21:18

Wyglada interesujaco. Dosyc grube ziarno, a wiec nie bedzie widac odciskow palcy. kolego ciacho840 jakiej farby uzyles?



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: ciachotdi » ndz cze 30, 2013 21:48

BOLL - struktura do plastiku. Chciałem uzyskać takie ziarno (4 - warstwy kładłem) można i 2 położyć (ale zobaczymy z czasem czy się wytrze. W każdym bądź razie puszka koszuje ok 30 pln przy czym jest bardzo wydajna. Można maznąć wszystkie plastiki w środku (te łuszczące się)



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pavwloo84 » pn lip 01, 2013 05:07

Myslalem ze malowales pistoletem. Widac ze jest gruba struktura.



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: mitusm » śr lip 10, 2013 11:07

Obrazek

Boll do zderzaków + tempo, robię tak wszystkie plastiki pokryte gumą.
Ostatnio zmieniony pt lip 12, 2013 07:42 przez mitusm, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
killerx
20vT
20vT
Posty: 694
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 08:48
Lokalizacja: PL

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: killerx » śr lip 10, 2013 14:43

Dobrze to wygląda :bajer:


MK4 1.9 AHF: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=477772" onclick="window.open(this.href);return false;
MK4 VR6: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520019" onclick="window.open(this.href);return false;
S3 8L: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=609771" onclick="window.open(this.href);return false;

lucypper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob lip 24, 2010 12:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: lucypper » czw lip 11, 2013 08:42

To jest strukturalny boll ?



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: mitusm » pt lip 12, 2013 07:40

Obrazek

Chropowatość można 'regulować' podczas nakładania farby lub później przy polerce.



Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 138
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Krzychu_14 » pt lip 12, 2013 12:00

mitusm całkiem dobrze to wygląda



men123452
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 12:49

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: men123452 » ndz sie 04, 2013 19:56

Witam
Ja chciałem się dowiedzieć jak dobrze pomalować wew. plastiki w golfie MK4. Chodzi mi dokładnie o plastiki koło kierownicy. Historia z moim malowaniem jest długa i zakręcona. Ale w skrócie to zaczęło się od wyjęcia wszystkich plastików (te koło kierownicy, schowek, tunel środkowy i rączki) i pomalowania ich plastidipem (guma w szpreju). Efekt był fajny jednak do czasu kiedy zacząłem wszystko składać. Skończyło się na tym że ta guma schodziła i przeczytałem, że boll do plastików się nada. Tak więc zrobiłem. Zdarłem gumę i pomalowałem jedynie jedną część tunelu środkowego (tam gdzie jest popielniczka) Efekt był fajny wyszło wszystko ładnie ciemno czarne. W związku z tym że nie miałem czasu na więcej pozostałe plastiki zacząłem malować w tym roku. Kupiłem bolla w tym samym sklepie, zrobiłem wszystko tak samo na drugiej części tunelu. I tu się okazało że ten plastik wyszedł ciemno szary. Po złożeniu widać różnicę w odcieniu (nawet po 3 warstwach). Bolla kupiłem w czarnym kolorze. Po pomalowaniu tych plastików kolo kierownicy też wyszły szare. Kupiłem inny lakier do zderzaków czarny mat i pomalowałem plastiki koło kierownicy (po wcześniejszym zdarciu tej szarej farby). Są one ciemniejsze niż po bollu ale jednak nadal szare. Zaryzykowałem i tym drugim lakierem pomalowałem schowek i ten o dziwo wyszedł czarny (może przez to że nie jest gładki a ma strukturę). I teraz nie mam pomysłu na te gładkie plastiki. Czy trzeba jakiś podkład w innym kolorze walnąć czy coś. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: mitusm » pn sie 05, 2013 16:52

Też miałem przejścia z bollem, na początku po malowaniu zostawał mi biały nalot z którym poradziłem sobie pastą tempo. Na 4 kupione czarne puszki jedna była ciemno szara i kilka plastików musiałem robić jeszcze raz.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Jarek_NS » pn sie 05, 2013 19:18

Ja malowałem czymś takim i efekt jest ok.
Obrazek


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
killerx
20vT
20vT
Posty: 694
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 08:48
Lokalizacja: PL

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: killerx » sob sie 10, 2013 22:47

Ja ostatnio malowałem rączki drzwi oraz panel szyb lakierem do zderzaków firmy BOLL, kolor czarny. Stara powłoka zmywana nitrem, szlify papierami wodnymi 360, 400, 600, następnie podkład do tworzyw pistoletem i na konieć BOLL z puszki. Zdjęć nie mam, ale wyszło super i polecam ten sposób. Utrudnieniem było oklejanie drewna na rączkach oraz panelu szyb gdyż nie chciałem ryzykować z "odrywaniem" dekorów, ale dla chcącego nic trudnego.
Kolega wyżej pisał, że robi mu się biały nalot, u mnie akurat nie było takich problemów. Co do kolorów to rzeczywiście, znajomy jakiś czas temu też kupił czarnego BOLL'a a w rzeczywistości okazał się szary.
W każdym bądź razie polecam LAKIER DO ZDERZAKÓW BOLL (w przeszłości bardzo dużo elementów nawet zewnętrznych już nim malowałem i jest ok). Wychodzi super przyjemna w miarę gładka powłoka (zależy też od lakiernika :) ), lakier jest gęsty jak na spray'a i dobrze kryje oraz wypełnia rysy po szlifie. Zaletą jest też bardzo krótki czas schnięcia. Po położeniu ostatniej warstwy lakieru- na słońcu, po 15min brałem się już za ściąganie taśmy z wcześniej oklejonych dekorów i montaż do samochodu.


MK4 1.9 AHF: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=477772" onclick="window.open(this.href);return false;
MK4 VR6: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520019" onclick="window.open(this.href);return false;
S3 8L: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=609771" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: ciachotdi » ndz sie 11, 2013 13:16

ja zauważyłem że jak przesadzi się z warstwami to wychodzi szary



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości