[MK2] Światła LED dzienne - gdzie je zamontować?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt sie 11, 2009 18:31

carrion, najpierw kup te ledy, a potem myśl. Bo jeśli teraz będziesz myślał to wreszcie tego nigdy nie kupisz :)
Daj fotkę przodu MK3 to Ci dam propozycję gdzie to założyć, w MK3 jest na to więcej miejsca niż w MK2.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » wt sie 11, 2009 19:13

W tej chwili morda mojego golfiska wygląda tak (i raczej się nie zmieni hehe):

Obrazek

Sprawę podłączenia i tak pewnie komuś zlecę, bo ja to noga jestem w tej kwestii...

No chyba że nabędę coś takiego, gdzie wystarczy tylko wpiąć kabelki w odpowiednie miejsca...Na przykład to:

http://allegro.pl/item710951281_swiatla ... tomat.html

Ale ta cena... :panna:
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2009 19:21 przez carrion, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
New_Man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pt paź 24, 2008 15:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: New_Man » wt sie 11, 2009 19:26

Xabingo, Jeśli już miałby być zamontowane to ja bym porzeźbił ze zderzaczkiem (mowa o szerokim) i spróbował je jakoś ładnie zaraz pod kierunkiem , poszerzając przestrzeń na kierunek w dół umieścić ... tak by to w sumie może jeszcze wyglądało bo było by w przyzwoitym miejscu :helm:

Osobiście nie założyłbym czegoś takiego do siebie ale jestem ciekaw jak to będzie wyglądać , więc czekam :D


Let's Tune it UP !!

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt sie 11, 2009 19:49

Ja bym umieścił w MK3 to tak, tam gdzie zielone kreski to wkomponować (np.zamiast fabrycznych świateł) lub tam gdzie czerwone krechy:

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2009 19:50 przez Xabingo, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » wt sie 11, 2009 21:18

Xabingo pisze:jeśli teraz będziesz myślał to wreszcie tego nigdy nie kupisz
popieram :bigok:
zetnktel pisze:Po co mi światła w korku?
światła w korku mają obowiązek mieć zapalone pierwsze i ostatnie z aut w kolumnie.
Xabingo pisze:zwracasz uwagę tylko na oświetlone punkty, czyli samochody a nie na nieoświetlonych pieszych.

Zawsze podczas jazdy warto mieć oczy do okoła głowy, i zwracać uwage na lepiej widoczne "świecące punkty" jak i trudniej widoczne nieoświetlone. Jeśli jest więcej łatwych punktów do zlokalizowania, zajmuje nam to mniej czasu i mamy go więcej na zlokalizowanie "trudnych punktów".
zetnktel pisze:Rządy tych krajów nieoficjalnie popierają tę praktykę, ponieważ większe zużycie paliwa daje większe wpływy do budżetu. Producenci żarówek również mają w tym swój cel, gdyż standardowa żarówka przepala się po 15 tys. km. Korzystają także serwisy samochodowe, ponieważ nie każdy kierowca umie własnoręcznie wymienić żarówkę i wyregulować światła.
Oprócz wpływu do budżetu zwiększa to koniunkture.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » śr sie 12, 2009 06:21

Xabingo pisze:Ja bym umieścił w MK3 to tak, tam gdzie zielone kreski to wkomponować (np.zamiast fabrycznych świateł) lub tam gdzie czerwone krechy:
Zielona kreska jest chyba odpowiedniejsza z tym, że musiałbym kupić listwę o szerokości równej blendzie, bo kierunek musi przecież zostać. Dzięki, pomyślę. :bigok:



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » czw sie 13, 2009 12:08

ja słyszałem , że takie światła są nie akceptowane przez gliniarzy.. dowodem był moj ojciec ktory zrobil dokladnie tak jakViriss, pokazał na zdjęciu ..



cyngiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 18:30
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: cyngiel » czw sie 13, 2009 14:43

Xabingo pisze:Ja bym umieścił w MK3 to tak, tam gdzie zielone kreski to wkomponować (np.zamiast fabrycznych świateł) lub tam gdzie czerwone krechy:

[url=http://images46.fotosik.pl/178/a7f11efb11f3dcd3m.jpg]Obrazek[/URL]
ja mam właśnie wkomponowane w dolne kratki, tak to wygląda:

Obrazek



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » czw sie 13, 2009 20:11

cyngiel, i dobrze to wygląda :bigok:
Golf II 1.9 pisze:ja słyszałem , że takie światła są nie akceptowane przez gliniarzy.. dowodem był moj ojciec ktory zrobil dokladnie tak jakViriss, pokazał na zdjęciu ..
No i co z tego? Jak się dowalą - jest homologacja i są założone tak jak trzeba to mogą sobie mówić co chcą, a jak chcą dać mandat to go się nie przyjmuje i do sądu. Znam gostka który miał taką sytuację i nie przyjął mandatu, w sądzie bez problemu wygrał... A jeśli władza się czepia to wynika to z nieznajomości przepisów.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

cyngiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 18:30
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: cyngiel » czw sie 13, 2009 20:28

Tak jak Xabingo mówi policja homologacji nie przeskoczy, inne wynalazki jak paski LED itp. to oczywiście, ale produktu dopuszczonego do ruchu nie mają prawa zakwestionować



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » sob sie 15, 2009 11:58

Xabingo pisze:Jak się dowalą - jest homologacja i są założone tak jak trzeba to mogą sobie mówić co chcą, a jak chcą dać mandat to go się nie przyjmuje i do sądu.
Xabingo pisze:Nie mam zamiaru płacić za homologację dodatkowych 150zł.
hmmm :-k



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » śr sie 19, 2009 21:53

shift, ja sobie wygraweruje homologację :) Będzie taniej niż kupno świateł za nie wiadomo ile...

Brat był w weekend i przymierzyłem do niego te światła:

Obrazek Obrazek Obrazek


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

zetnktel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: wt sie 12, 2008 10:20
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[MK2] Światła LED dzienne - gdzie je zamontować?

Post autor: zetnktel » pt lip 12, 2013 16:15

Podbijam. Montował ktoś jeszcze w szerokim zderzaku i może foty wstawić. Bo ja kupiłem wreszcie sobie te światła ale nie za bardzo mam pomysł na miejsce.



Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

[MK2] Światła LED dzienne - gdzie je zamontować?

Post autor: Viriss » pt lip 12, 2013 17:00

zetnktel, Trza było myśleć wcześniej :jezor: Jak nie masz halogenów w zderzaku to wkomponował bym tam okrągłe :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości