Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Przemula » śr maja 29, 2013 15:43

dokładnie , poco bawić się w jakieś polerki , paluchy wyodbijane i tyle , po co się denerwować pozniej że się tyle czasu przy tym spędziło a z praktycznością kiepsko. Ja w swoim malowałem wszystkie plastiki które były porysowane lub zniszone lakierem w spray BOLL czarny do zderzaków plastikowych . to co było pokryte tą zaje... gumą zmyłem rozcieńczalnikiem i pomalowane dwoma warstwami tym lakierem i wygląda jak ori , a póżniej się nie odbijają paluchy i jest gites .



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pavwloo84 » czw maja 30, 2013 10:25

Przemula jak dlugo masz pomalowane te elementy?nic sie z tym nie dzieje?



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Przemula » czw maja 30, 2013 15:42

mam około 2 mies. nic się raczej nie winno z tym dziać , lakier preferowany do plastików więc dobrą ma przyczepnoąć i wydaje się mi być to ok , wygląda jak nowy plastik ori :) polecam



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pavwloo84 » czw maja 30, 2013 16:22

Wolalbym znalesc rozwiazanie ktore wytrzyma porownywalnie do ori



mkmck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:40
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: mkmck » czw maja 30, 2013 21:39

Panowie, miałem dziś czyścić tunel środkowy, schowek pasażera i osłony pod kierownicą i przy konsoli środkowej. Wyczyściłem popielniczkę z tyłu i zacząłem tunel środkowy z tyłu i moim oczom ukazał się błyszczący plastik. Coś czuję, że te plastiki po wyczyszczeniu będą wyglądać tanio, jak w starych samochodach. Jak to widzicie? Konieczne będzie malowanie?

Tu fotka, chodzi mi o zaślepkę uchwytu na napoje i ten wyczyszczony róg pod popielniczką
Obrazek


VW Bora 2002r. w dziale "nasze auta"
1.9 TDI ALH

pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pavwloo84 » czw maja 30, 2013 21:57

Pod guma znajduje sie blyszczacy plastik I stad ten temat. Mozna go wypolerowac, pomalowac ,okleic itp w zaleznosci od uznania. Sam usunalem gume z kilku elementow I zastanaiam sie co z tym dalej zrobic, bo po polerce nie jestem zadowolony z efektu.



mkmck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:40
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Odp: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: mkmck » czw maja 30, 2013 22:51

No tak, czytam o malowaniu Bollem na poprzednich stronach. Chyba trzeba będzie się nad tym zastanowić. Tylko pewnie z tymi chropowatymi plastikami nie biedzie problemu, gorzej z plastikiem pod gałką biegów, przy stacyjce i na rączkach bo jest gładki. Matowienie papierem wystarczy? Sorry za te nubskie pytania, ale nigdy się tym nie interesowałem i nie robiłem :P

Pomysłodawcę tego gumowanego wynalazku powinni uhonorować w odpowiedni sposób :P

via TapaTalk2


VW Bora 2002r. w dziale "nasze auta"
1.9 TDI ALH

Awatar użytkownika
vielq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 20:24
Lokalizacja: KOSZALIN

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: vielq » czw maja 30, 2013 23:45

Dzisiaj zabrałem sie za te plastiki. Metoda jaką zastosowałem jest bardzo prosta i daje super efekt. Zdarłem większość gumy kartą kredytową (można użyć płyty CD itp rzeczy). Następnie to co zostało wyczyściłem zwykłym środkiem do mycia/czyszczenia deski rozdzielczej (K2 OSKAR), resztka gumy w ten sposób idealnie schodzi. Plastik wygląda tak jak ma wyglądać, w dotyku super. Stosunek włożonej pracy do efektu bardzo dobry, polecam.


Zapraszam:)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=515430" onclick="window.open(this.href);return false;

lucypper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob lip 24, 2010 12:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: lucypper » czw maja 30, 2013 23:59

mkmck oprócz bolla jest jeszcze motip który według prubek będzie wyglądał jeszcze lepiej niż boll. Gdybyś wyszedł przed szereg i zdjął tą gumę z tunelu środkowego i pomalował to moglibyśmy w końcu zobaczyć jak to będzie wyglądało.
PS. Czym zdjąłeś tą gumę z tunelu środkowego ? ?



Awatar użytkownika
Poper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob gru 22, 2012 14:35
Lokalizacja: Ełk

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Poper » pt maja 31, 2013 01:07

lucypper pisze:mkmck oprócz bolla jest jeszcze motip który według prubek będzie wyglądał jeszcze lepiej niż boll. Gdybyś wyszedł przed szereg i zdjął tą gumę z tunelu środkowego i pomalował to moglibyśmy w końcu zobaczyć jak to będzie wyglądało.
PS. Czym zdjąłeś tą gumę z tunelu środkowego ? ?
O którym produkcie Motipa mówisz? Malowałem plastiki na próbę czarnym vinylsprayem i efekt nie jest zadowalający, wygląda po prostu jak wypolerowany plastik tylko taki trochę matowy bez żadnej struktury.



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pavwloo84 » pt maja 31, 2013 05:30

Gume czyscilem rozpuszczalnikiem nitro. Szybko schodzi tylko czasami tam gdzie bylo wiecej nitro przebarwia plastik na taki sino bialy kolor I troche ciezko sie tego pozbyc sama pasta polerska. Trzeba zmatowic papierem wodnym przed polerka. Z reszta przed malowaniem tez nie zaszkodzi bo przez to polepszysz przyczepnosc farby, no I jeszcze trzeba odtluscic np.benzyna ekstrakcyjna



mkmck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:40
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Odp: Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: mkmck » pt maja 31, 2013 06:53

lucypper pisze:mkmck oprócz bolla jest jeszcze motip który według prubek będzie wyglądał jeszcze lepiej niż boll. Gdybyś wyszedł przed szereg i zdjął tą gumę z tunelu środkowego i pomalował to moglibyśmy w końcu zobaczyć jak to będzie wyglądało.
PS. Czym zdjąłeś tą gumę z tunelu środkowego ? ?
W tym miejscu widocznym na zdjęciu wyjątkowo lekko schodziło i wystarczyła woda, szmatka i linie papilarne.
Niestety nie wyjdę przed szereg bo rzadko mam czas na to, więc na już nas pewno tego nie zrobię.

pavwloo84 pisze:Gume czyscilem rozpuszczalnikiem nitro. Szybko schodzi tylko czasami tam gdzie bylo wiecej nitro przebarwia plastik na taki sino bialy kolor I troche ciezko sie tego pozbyc sama pasta polerska. Trzeba zmatowic papierem wodnym przed polerka. Z reszta przed malowaniem tez nie zaszkodzi bo przez to polepszysz przyczepnosc farby, no I jeszcze trzeba odtluscic np.benzyna ekstrakcyjna
Ja popielniczkę czyściłem zmywaczem do paznokci i też został mi biały ślad w jednym miejscu.

via TapaTalk2


VW Bora 2002r. w dziale "nasze auta"
1.9 TDI ALH

Awatar użytkownika
arinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 09, 2012 17:46
Lokalizacja: Warszawa

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: arinio » pt maja 31, 2013 16:14

A czym można by pomalować te elementy zaznaczone na obrazku i schowek?
Obrazek



mkmck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:40
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: mkmck » pt maja 31, 2013 20:20

Pewnie tym samym. Mi właśnie m.in. o te elementy głównie chodzi.

A pytanie do kolegów, którzy malowali: nie schodzi pod paznokciem?


VW Bora 2002r. w dziale "nasze auta"
1.9 TDI ALH

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości