Pytanie o bixenon

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Pytanie o bixenon

Post autor: Kamel » ndz gru 16, 2012 19:54

wesol wydaje mi się, że jesteś z tych osób, które mają dużo wolnego czasu i tylko czekają na okazję żeby być uczestnikiem jakiejś sensacji typu babcia wyszła z pieskiem na spacer i piesek zrobił kupkę na trawniczek, wtedy zjawiła się brygada strażników miejskich, rzucili babcię na glebę, zakuli w kajdanki, pieska zawieźli do schroniska, a babcia dostała 3 lata więzienia za zaśmiecanie środowiska.

A to, o czym piszesz odnośnie zamykania posiadacza HID-ów i innych przeróbek za potrącenie pieszego jest dla mnie mało prawdopodobne, choć nie mówię, że nie jest to możliwe.. Owszem, zdarzają się wiejscy policjanci, którzy chcą się wykazać w jakikolwiek inny sposób niż interwencja pod wiejskim sklepem w sprawie awantury pijaczków o butelczynę alpagi, jednak takich policjantów na szczęście jest bardzo niewielu i zdarzają się głównie na wsiach (no chyba, że dostaną przeniesienie do miasta i chcą się poczuć jak w domu)..

Jeśli chodzi o potrącenie pieszego idącego wzdłuż jezdni to powinien być karany on sam, jeśli szedłby bez żadnych odblasków, a gdyby jeszcze był po alkoholu to tym bardziej należałaby mu się kara i to jakieś roboty w kamieniołomach, a nie areszt/więzienie, bo szkoda kasy na takich darmozjadów..

Poza tym chyba nie widziałeś dobrze przerobionych lamp, bo w Twoich wypowiedziach nie widzę ani jednego konstruktywnego argumentu przemawiającego do mnie na niekorzyść takich rozwiązań. I wierz mi, gorszą rzeczą jest zestaw HID w odbłyśnikowych lampach, czy chociażby źle włożona żarówka lub też nieprawidłowo ustawione lampy.

A po tym stwierdzeniu:
wesol pisze:to życze wam zebyscie potracili kogos i dostali na otrzeżwienie tak z dyszke w pasiakach.
utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jesteś osobnikiem aspołecznym, do tego masz coś nie tak z głową, życząc komuś innemu tego typu rzeczy, a co za tym idzie zamiast przesiadywać na forum powinieneś udać się do odpowiedniego specjalisty, no chyba, że takie uzewnętrznianie się już jest częścią jakiejś terapii, którą to odbywasz.


DADAN MK2 jeśli nie chcesz bawić się w poważniejsze przeróbki lamp to myślę, że te soczewki pod żarniki z gniazdem pod H1 ( http://allegro.pl/soczewki-soczewka-bix ... 85909.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) będą jak najbardziej w porządku.
Do tego dokupujesz zestaw HID pod H1 za normalne pieniądze, a jeśli chodzi o same osłony soczewek to myślę, że można poszukać i dobrać coś innego, co będzie obejmowało większą powierzchnię i będzie ładniej wyglądało w lampie.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pytanie o bixenon

Post autor: MAPET » ndz gru 16, 2012 21:15

bardzo dziwna sytuacja...
tak czy siak nie zmieni to mojego zdania co do "rozsadnego" montazu xenonu

podpisuje sie pod tym co napisal kamel :)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
DADAN MK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: wt kwie 03, 2012 00:04
Lokalizacja: Krzeszowice, Miekinia

Pytanie o bixenon

Post autor: DADAN MK2 » ndz gru 16, 2012 21:54

Kamel Wielkie dzieki i takiej odp oczekiwalem :okej: A który zestaw czy ten co mi proponujesz teraz czy ten poprzedni z ringami to juz wszystko jedno jak chce po prostu bez zbednych komplikacji zamontować to zeby świeciło tak jak ma swiecić i tyle mi wystarczy :-) :bigok:

A powiedzcie mi jeszcze jak oddam szło lampy do szlifowania to ma zostać wygładzone całe czy tylko kształt koła na soczewke?? :-)


Borowik MK4 By DADAN http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=603774" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pytanie o bixenon

Post autor: MAPET » ndz gru 16, 2012 22:10

ja bym robil tylko kolko przed soczewke wiecej to maskuje zebrowane szklo


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pytanie o bixenon

Post autor: wesol » pn gru 17, 2012 07:42

kamel puki nie bedziesz musial sprzatac tych kupek to jest fajnie. Ja niestety musze wiec takie jest moje podejscie. Generalnie zasada jest taka ze nie wolno ruszac nic w oswietleniu i zewnetrznej strukturze auta puki to nie ma homologacji. Nie wolno to nie wolno. Nie ma polsrodkow. Chcesz ksenon to rob to tak jak bylo w fabryce. Chces zmiec podwojny ksenon to wkladaj lampy nie wiem od golfa 5 czy 6. ALe rob to tak jak fabryka nakazuje. Jesli nakazuje jezdzic z chlapaczami to zakladaj chlapacze a to ze to wyglada jak wyglada to juz trudno. Zawsze mozesz zmienic kraj pobytu bo moze w innym to toleruja.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pytanie o bixenon

Post autor: MAPET » pn gru 17, 2012 12:59

no to widze masz grube podejscie :)


a tym bardziej ze piszesz zeby wkladac od golfa 6 lampy i co myslisz twedy to jest lepsze i ma homologacje?
bzdura


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pytanie o bixenon

Post autor: wesol » pn gru 17, 2012 18:02

tak ma homologacje bo masz homologacje na zestaw oswitetleniowy. Nie jest wazne w jakim aucie bo nie jest nigdzie napisane od czego ona sa. Nie wolno zmieniac przeznaczenia danego oswietlenia czy tez tam maczania swoich paluchów a tak to jest okej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pytanie o bixenon

Post autor: MAPET » pn gru 17, 2012 18:58

bzdury gadasz... czyli co jak wezme lampe od mercedesa bixenon i ja wszczepie do golfa 2 to mam homologacje na xenon?
chyba sam nie wierzysz w to co piszesz mam nadzieje :)

i jesli takie rzeczy uwazasz za ok a wstawienie zarnika do soczewki nie to ... nei mam pytan :)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pytanie o bixenon

Post autor: wesol » pn gru 17, 2012 21:16

tak na lampe masz homologacje. Nie ma prawa sie nikt doczepic. Jedynie te poziomowania i spryski itp ale to osobny temat. Zakladamy taka opcje jak np przeszczep swiatel opartych na zarowkach halogenowych czyli mamy przeszczep lamp od innej fury i jest to legalne oczewiscie pod warunkiem jesli nie bedzi ewystajacych ostrych krawedzi ale to wiadoma sprawa ze nie moze auto takowych usterek posiadac bo chodzi tu o bezpieczenstwo potencjalnego pieszego. Jak dobrze pamietam to bylo cos o tym na uczelni.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pytanie o bixenon

Post autor: MAPET » pn gru 17, 2012 23:32

przeciez jak do innego auta wstawisz lampe z innego to zmieniasz konstrukcje pojazdu i wg mnie predzej sie przyczepi policjant przy takim potraceniu o to niz o jakies zle zarowki czy xenon...


zreszta dobra mialem sie nie wypowiadac bo zbedna dyskusja


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
DADAN MK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: wt kwie 03, 2012 00:04
Lokalizacja: Krzeszowice, Miekinia

Pytanie o bixenon

Post autor: DADAN MK2 » wt gru 18, 2012 13:42

wracajac do odstajacych niby soczewek chcialem wam zaprezentowac filmik jaki znalazlem napewno nie jeden z was go ogladal ale tak dla pewnosci. A chodzi mi dokladnie o to jak pokazuje tu facet jak zrobic samodzielnie maskowanie soczewki. Filmik podzielony jest na 4 czesci to o czym pisalem jest w czesci 3 ale oplaca sie ogladnac caly filmik " onclick="window.open(this.href);return false; luknijcie


Borowik MK4 By DADAN http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=603774" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości