A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

A,B,C Lakierowania

Post autor: truckman » czw wrz 27, 2012 12:43

ewentualnie zamów sobie tutaj:

http://allegro.pl/super-oferta-profesjo ... 98841.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Poszukaj na innych ich aukcjach innych zestawów( jedna sztuka bazy).


Obrazek

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Odp: A,B,C Lakierowania

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw paź 04, 2012 21:21

Panowie cuś nie tak, zmatowilem, odluscilem, czarny polysk i klar... nie wyszlo, co jest zle?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

A,B,C Lakierowania

Post autor: Yoo! » czw paź 04, 2012 21:37

a podkład dałeś ??

....może kalr nie jest do tego lakieru, zgotował się



Brodzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 15, 2012 12:11
Lokalizacja: Okolice LBN (LSW)

A,B,C Lakierowania

Post autor: Brodzik » czw paź 04, 2012 22:54

Czym malowałeś sprayem?? czy pistoletem... Ostatnio jak kładliśmy baze na jakiś zderzak to sie łuszczyła bo ktoś wczesniej chyba jakimś sprayem malował a do bazy dodaje sie rozcieńczalnik co w skutku rozpuszczało poprzednią warstwę lakieru na zderzaku, tak samo sie robi jak dasz jakiś kiepski podkład w sprayu.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Odp: A,B,C Lakierowania

Post autor: RA_FEEL_IT! » pt paź 05, 2012 01:11

Rozumiem, napisze dokladniej.
Zdjalem znaczki zmatowilem papierami odp. 600, 800, przeczyscilem benzyna eks. - podklad do plastikow firmy BOLL (2 warstwy), baza czarny polysk rowniez tej firmy i tez 2 warstwy i do tej pory bylo ok dopoki nie pospreyowalem bezbarenego motipu w celu zabezpieczenia bazy...



Brodzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 15, 2012 12:11
Lokalizacja: Okolice LBN (LSW)

A,B,C Lakierowania

Post autor: Brodzik » pt paź 05, 2012 09:26

Wydaje mi sie ze podklad pie... Sprawe. Oczysc dokladnie znaczek pomaluj normalnym podkladem. Albo pomaluj jakierem na zywca jak nie bedzie zle wygladalo to zostaw. Mialem tak jak malowalem nakladke lusterka pomalowalem podkladem w sparyu bo nie chcialo mi sie mieszac podkladu na sama nakladke i jak przypylilem baza to sciagalo baze i wazyl sie podklad.



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C Lakierowania

Post autor: SZOPENN » pt paź 05, 2012 13:08

Sata pisze:Rozumiem, napisze dokladniej.
Zdjalem znaczki zmatowilem papierami odp. 600, 800, przeczyscilem benzyna eks. - podklad do plastikow firmy BOLL (2 warstwy), baza czarny polysk rowniez tej firmy i tez 2 warstwy i do tej pory bylo ok dopoki nie pospreyowalem bezbarenego motipu w celu zabezpieczenia bazy...

kiedy wy się w końcu nauczycie.. niejednokrotnie to powtarzałem... jeżeli spray to podkład...

0. Podkład na plastik jak potrzebny to niech nabiją w mieszalni coś sensownego do spraya...

1. Akrylowy novol w sprayu - http://allegro.pl/novol-370-protect-pri ... 99105.html" onclick="window.open(this.href);return false;

2. baza - spray nabijany w mieszalni z mieszalnika systemowego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. lakier nabijany w mieszalni


żadny Motipy sripy i inne gówna nie wchodzą w gre.... to są wszystko spraye do zajęć plastyki dla dzieci, malwoania bombek na choinke itp.



Awatar użytkownika
Ogoniasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1223
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 22:10
Lokalizacja: Lublin

A,B,C Lakierowania

Post autor: Ogoniasty » sob paź 20, 2012 22:42

Także chcę malować znaczek i orientuje się ktoś w temacie płynu Tritolak? Zdzierałem nim farbę z felg, ale nie zniszczyło by to znaczków? Dosyć mocny specyfik.


Obrazek

Awatar użytkownika
sasza122
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 973
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 16:26
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VI 1.6 TDI

A,B,C Lakierowania

Post autor: sasza122 » ndz paź 21, 2012 20:17

ja własnie kupiłe w spray'u ale to oni w lakierni właśnie nabijali bo mi gościu mówił i jak ja molowałem w środku plastiki to wszyedł taki efekt jaki oczekiwałem :)



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

A,B,C Lakierowania

Post autor: devill4 » wt paź 30, 2012 14:34

miał ktoś styczność ze sprayem do napełniania Boll ? nabijany był lakier w taką puszkę i dopiero po dotarciu do domu zauważyłem że ma bardzo dziwną dyszę tzn nie taką typową jak w sprayu tylko z takim wystającym plastikiem i w nim jest dopiero dysza :?: druga sprawa są jeszcze różne typy zaworów męski i żeński czym to się różni?
Mama wrażenie że trochę inaczej rozpyla od standardowej dyszy :-k



prezydent
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn mar 21, 2011 09:24
Lokalizacja: Gl-ce

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: prezydent » śr lis 07, 2012 12:04

Przeleciełem przez posty dosyć dokładnie, ale mam troszkę inny problem, na masce odszedł mi lakier " do blachy" jest to równe kółko o średnicy ok 0,6 mm więc dosyć spory ubytek, póki co dałem tam cortanin, mam kupiony lakier z mieszalni, niby już z bazą, i najgorsze że będę musiał to nakładać pędzelkiem, podejrzewam że mogą zostać jakieś ciapki itp, jak najlepiej to zrobić, czym to później polerować żeby dobrze wyglądało, tylko ręczna robota wchodzi w grę, są jakieś ręczne polerki?



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

A,B,C Lakierowania

Post autor: Maggot » śr lis 07, 2012 12:44

prezydent, poczytaj o meguairs ultimate compound - jeśli tylko ręczna robota wchodzi w grę + ew. papierek :chytry:



prezydent
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn mar 21, 2011 09:24
Lokalizacja: Gl-ce

A,B,C Lakierowania

Post autor: prezydent » śr lis 07, 2012 13:02

dzięki, te kosmetyki meguairs ultimate compound to rozumiem że jakąś pastę z tej lini polecasz,- a ten papier to jakiej grubości najlepiej, mówimy już o pozbyciu się ewentualnych nierówności po malowaniu pędzelkiem...ja w tych sprawach jestem laik i nie chcę narobić więcej szkód niż mam...:)



Awatar użytkownika
qniu89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:13
Lokalizacja: Miasto Maczet ;)

A,B,C Lakierowania

Post autor: qniu89 » ndz lis 18, 2012 20:48

Witam :)

Być może część z tych rzeczy była już poruszana, być może nie, część tematu przejrzałem, ale przedzieranie się przez ponad 50 stron to mordęga ;)

A teraz o co chodzi: mój golfik miał 1,5 miesiąca temu niezbyt miłą przygodę (pocałunek z ogrodzeniem). Przy okazji wizyty u blacharza, kazałem mu też usunąć kilka ognisk korozji (m.in na drzwiach, błotniku). W miejscach gdzie były prowadzone prace położona została tzw. minia (nie wiem co to dokładnie było, ale kolor ma taki "miniowaty"), jednak obawiam się czy wytrzyma to zimę, poza tym brzydko wygląda. Tak więc postanowiłem własnoręcznie się tym zająć (na profesjonalnego lakiernika autko niestety będzie musiało pewnie poczekać do lata, brak $$$).

I teraz kilka pytań do Was:
1. Minię zetrzeć do zera czy wystarczy przeszlifować?
2. W przypadku jeśli można ją zostawić, to kłaść na to jakiś podkład czy można od razu szpachla -> podkład -> baza -> klar, czy może jeszcze jakoś inaczej?
3. Jeśli będę musiał się jej pozbyć to położyć wszystko od razu w takiej kolejności jak wyżej, czy zastosować wcześniej coś pod spód?
4. Jakich papierów użyć?
5. Jak zrobić w miarę przyzwoite przejścia miedzy starą a nową powłoką?

Od razu zaznaczam że będzie to wszystko malowane sprejem. Nie spodziewam się cudów, ale chciałbym zrobić to najlepiej jak to możliwe...


Fiesta 1.1/50KM CLX '91 -> Vectra 2.0/115KM CD '94 -> Golf 1.6/101KM GT '96

"nie zawsze kierowcą Golfa III jest bezmózgi, naćpany i pijany dres."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości