Rost czyli co i jak?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

jedrek8v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 12, 2011 13:11
Lokalizacja: OPOLE

Rost czyli co i jak?

Post autor: jedrek8v » ndz lip 29, 2012 21:24

Witam :)

Mam nadzieję,że wybrałem odpowiedni dział :)


Mam golfa 2 i chce pokryć go rdzą . Szukałem wszelkich informacji i niewiele sie dowiedziałem. Mam kilka pytań : Czy ruda spowoduje przedwczesną śmierć auta? Jeśli tak ,to po jakim czasie? Jak należy to konserwować i w jaki sposób zadbać o takie auto,by jak najdłużej się nim cieszyć? I jak wygląda to z przeglądem,tzn jeśli auto będzie całe w rdzy,to nie będę miał jakichkolwiek problemów/? Lakier chcę zostawić tylko na dachu /podszybiu i progach :) :goof: :). Jeśli były już takie tematy,to proszę o linka :) Z góry dzięki! :bigok:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Rost czyli co i jak?

Post autor: skaktus » pn lip 30, 2012 12:45

1-śmierść siłą rzeczy będzie wczesniejsza - blacha będzie się utleniać a to powoduje że zmniejsza się jej grubość a co za tym idzie wytrzymałość. Po jakim czasie nikt ci nie powie.

2-masz dwie wersje

a-totalny rost, pełna rdza, zero konserwacji
b-rost pokryty bezbarwnym lakierem - zabezpiecza to przed dalszym rozwojem rdzy, jednak odbiera urok matowego auta, zacieków itd

3-na przeglądzie o ile całe auto będzie w rdzy może być jakieś ale

4-jeśli zostawisz lakier tylko na progach a reszta w roście i tak z czasem doże dojść do tego że lakier odpadnie



jedrek8v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 12, 2011 13:11
Lokalizacja: OPOLE

Rost czyli co i jak?

Post autor: jedrek8v » pn lip 30, 2012 12:56

Chciałbym,żeby auto posłużyło mi do 3 lat :) ,dlatego zdecydowałbym się na ten lakier bezbarwny
Najgorzej będzie chyba w zimie? Sól , śnieg...



Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

Rost czyli co i jak?

Post autor: paffciu » śr sie 01, 2012 22:37

ja proponowałbym ci zrobienie rosta tylko na tych elementach, które są wymienialne, bo jeśli ci się odwidzi rost, to bez problemu będziesz mógł wrócić do ori wyglądu bez szkody dla auta, no i elementy konstrukcyjne, nie będą tak narażone na zniszczenie. musisz tylko nastawić się na zacieki z rdzy na lakierze


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Awatar użytkownika
enterddz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 19:29
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Rost czyli co i jak?

Post autor: enterddz » sob sie 18, 2012 10:11

3 lata :D ? no co wy rost spokojnie okolo 10 lat ci wytrzyma tym bardiej ze blaha rdzewieje pomalu jak jest uzytkowana mam w garażu stala klape od malucha która jest zardzewiala jakies 15-20 lat i wygląda ładnie ;) nie widać zeby ją przeżarło 2 sprawa rdzap otrzebuje tlenu i wody a jak już sie zrobi powłoka to woda cieżej dochdozi do czystej blachy i wolniej to rdzewieje wiem to po sobie bo mam troche rosta u siebie i niekt
  • re elementy ledwo co chca mi rdzewieć xd np wlew od paliwa xD co do spraya przezroczystego to pomysł sredni lepszą opcja jestn p czarny mat i delikatne pokrycie wtedy rdza sie przyciemni nie będzie się błyszczeć i będzie to ładnie wyglądać ;p



Awatar użytkownika
maciol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: pn maja 28, 2012 16:37
Lokalizacja: Gdynia

Rost czyli co i jak?

Post autor: maciol » sob sie 18, 2012 22:42

a czym robiłeś rdzę??


Obrazek
LY3D :satan:

Sobol666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 25, 2011 09:27

Rost czyli co i jak?

Post autor: Sobol666 » ndz wrz 09, 2012 23:17

Jeżeli chodzi o wywołanie rudej, imo najlepszy sposób to woda utleniona + zwykła sól stołowa. Jak robiłem maskę, po zdarciu lakieru do gołej blachy posypałem ją 1kg soli, polałem 5 butelkami wody utlenionej (groszowa sprawa, max 2zł buteleczka) i zostawiłem tak na noc. W międzyczasie można polewać wodą, ale żeby całości nie zmyć polecam użyć jakiegoś rozpylacza np po płynie do mycia okien. W przeciągu kilkunastu godzin ruda powinna złapać i później będzie gnić sama z siebie.
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
maciol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: pn maja 28, 2012 16:37
Lokalizacja: Gdynia

Rost czyli co i jak?

Post autor: maciol » wt wrz 11, 2012 19:48

dzięki, może bede mial okazje sprrobować :bigok:


Obrazek
LY3D :satan:

Awatar użytkownika
m22r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lip 16, 2012 23:22
Lokalizacja: Leżajsk

Rost czyli co i jak?

Post autor: m22r » śr wrz 12, 2012 23:35

Też nad tym myślę bo do wymiany i tak mam dzwi, maskę i jedno nadkolę tylko niewiem jak zrobić, czy całe elementy czy coś pokombinować nie mam jakoś pomysłu :D


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości