A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: kodix13 » ndz wrz 02, 2012 11:29

Świetny temat pozdrawiam Autora


Kodix

Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: Semian » pn wrz 10, 2012 21:54

Panowie mam problem , kolega mi malowal komore, nie doczyscilem jej dokladnie i syplnelo troche syfu na lewa podloznioce na gorze , idzie to jakos spolerowac ? tragedii nie ma , ale chcialbym zeby to mialo rece i nogi

Obrazek


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: duzy_przemo » wt wrz 11, 2012 14:04

Semian pisze:Panowie mam problem , kolega mi malowal komore, nie doczyscilem jej dokladnie i syplnelo troche syfu na lewa podloznioce na gorze , idzie to jakos spolerowac ? tragedii nie ma , ale chcialbym zeby to mialo rece i nogi

Obrazek
Jeśli jest na bazie to masz problem, jeśli na klarze to częściowo da się to wyciąć.
Zrób dokładniejsze foto.



Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: Semian » wt wrz 11, 2012 18:57

problem jest na klarze , wiem ,ze jakby byl problem na bazie to by bylo po ptakach


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

A,B,C Lakierowania

Post autor: duzy_przemo » pt wrz 14, 2012 10:55

Semian,
Najlepszym rozwiązaniem było by byś miał coś takiego, jest to klocek do wycinania wtrąceń na lakierze, średnica 30mm - do tego materiały ścierne w odpowiednim rozmiarze.
Obrazek

Ale z braku laku, możesz wyciąć sobie wodny P2000 do odpowiedniego rozmiaru i wygładzić syfka miejscowo.Raczej nie trzeba będzie ich wycinać do zera, ponieważ w komorze i tak poda mało światła i nawet jeśli troszkę będą wystawać nie będą się rzucać w oczy . Później po całości rozciąć całość P2500.
Następnie polerka całości na małym padzie.



Awatar użytkownika
csjay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:21
Lokalizacja: GorzówWlkp

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: csjay » śr wrz 26, 2012 12:57

Witam panowie mam mały problem :/ Próbuje pomalować samemu obudowę lusterka według tego opisu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... e#p5696329" onclick="window.open(this.href);return false; . Problem pojawia się gdy kładę pierwszą warstwę bazy i czekam około 10 min by kłaść następną warstwę. I gdy farba schnie w pewnych miejscach blaknie - matowi się. Co może być przyczyną??



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C Lakierowania

Post autor: SZOPENN » śr wrz 26, 2012 12:58

to że tak ma być... położysz lakier i zacznie się błyszczeć... przed położeniem lakieru baza musi być całkowicie odeschnięta...



Awatar użytkownika
csjay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:21
Lokalizacja: GorzówWlkp

A,B,C Lakierowania

Post autor: csjay » śr wrz 26, 2012 14:32

no właśnie chyba coś nie tak :/ załączam zdjęcia jak to wygląda po lakierowaniu bezbarwnym. Czy to może być wina podkładu??
Tylko w jednym miejscu wyszło dobrze. na ostatnim zdjęciu załączam czym malowałem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C Lakierowania

Post autor: SZOPENN » śr wrz 26, 2012 14:52

a jak ty takich specyfików używasz.. to ja ciebie pozdrawlaju :bajer:



Awatar użytkownika
csjay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:21
Lokalizacja: GorzówWlkp

A,B,C Lakierowania

Post autor: csjay » śr wrz 26, 2012 15:07

hehe :) Tak to jest jak koleś wciska g**no laikowi :) Rozumiem że mam szukać nowego podkładu i bezbarwnego. teraz czy muszę wszystko papierem zjechać do gołego plastiku czy mogę to zmatowić?? Dodam że lusterko jest używane :)

Czy podkład i bezbarwny mogą być firmy "Dupli"?? Czy szukać czegoś innego??



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

A,B,C Lakierowania

Post autor: Yoo! » śr wrz 26, 2012 17:53

Panowie tak po za aktualnym tematem.......mam do pomalowania boczne listwy z drzwi, dokładki zderzaków (przód, tył), oraz 3 klameczki ile będe potrzebował lakieru, wystarcza 2 setki ??

:pub:



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: duzy_przemo » czw wrz 27, 2012 09:51

csjay pisze:hehe :) Tak to jest jak koleś wciska g**no laikowi :) Rozumiem że mam szukać nowego podkładu i bezbarwnego. teraz czy muszę wszystko papierem zjechać do gołego plastiku czy mogę to zmatowić?? Dodam że lusterko jest używane :)

Czy podkład i bezbarwny mogą być firmy "Dupli"?? Czy szukać czegoś innego??
Po 1 to kiepsko przygotowałeś powierzchnię.
Po 2 te produkty pozostawiają wiele do życzenia.
Po 3 mat powstał dlatego że najprawdopodobniej nie zastosowałeś do zalecanych czasów schnięcia i produkty, od podkładu po bazę stopniowo uwalniając rozcieńczalnik przyczyniły się do zmętnienia lakieru bezbarwnego.

Ale zaczynając od początku. Postępujemy w ten sposób lakierując wszystkie tworzywa sztuczne nadające się do lakierowania.

Jeśli przed malowaniem plastik był goły tzn nigdy nie malowany, konieczne jest użycie tzw promotora przyczepności. Oczywiście zaczynany od jego odtłuszczenia.
Czyli cienka powłoka, przeważnie bezbarwnej powoduje idealną przyczepność kolejnych warstw powłoki. Uwaga nie matujesz jej.
Kolejna to podkład akrylowy, w przypadku spray nakładany w 3 - 4 warstwach - czas między warstwami 5 min w 21 stopniach.
Matowanie podkładu w warunkach amatorskich lepiej odczekać 24 godziny od aplikacji. Szlifowanie podkładu w warunkach domowych lepiej wykonać w technologi na mokro, czy odpowiedni papier w gradacji np P600 - P800.
Po zmatowaniu odtłuszczamy powierzchnię, nie używamy do tego benzyny ekstrakcyjnej czy nitra - najlepsze do tego celu są zmywacze lakiernicze.
Gdy powierzchnia jest wolna od zanieczyszczeń, nakładamy lakier bazowy w zależności od siły krycia i nośnika czyli spray 3-4 warstwy między warstwami odczekujesz 5-10 min. Kolejne warstwy nakładasz tylko wtedy gdy poprzednia jest całkowicie matowa. 30 min 21 stopniach i jesteś gotowy do nakładania lakieru bezbarwnego.
Między kolejnymi warstwami odczekaj z 5 min.

Co do twojego przypadku - JA bym zmył zdarł wszystko do gołego. Warstwa, którą położyłeś jest niestabilne - nakładając kolejne może spowodować dziwne skutki.



Awatar użytkownika
csjay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:21
Lokalizacja: GorzówWlkp

A,B,C Lakierowania

Post autor: csjay » czw wrz 27, 2012 10:15

Witam wszystko zrobiłem prawie jak piszesz :) tylko po zmatowieniu podkładu nie odtłuściłem. Lusterko było wcześniej malowane(nie przeze mnie :) ) I czy też muszę użyć tego podkładu do plastików jak wszystko zerwę?? Oraz czy ten zestaw z allegro może być?? http://allegro.pl/lakier-samochodowy-do ... 01380.html" onclick="window.open(this.href);return false; ??

Może wiesz gdzie w szczecinie kupie potrzebne rzeczy?? :)



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

A,B,C Lakierowania

Post autor: duzy_przemo » czw wrz 27, 2012 12:18

Jeśli nie przetrzesz się do gołego plastiku to nie musisz używać podkładu na plastik.
Natomiast akrylowy jest jak najbardziej wskazany.

Wszystko możesz kupić w sklepie na Tamie Pomorzańskiej 13 w sklepie Robilak.
Z tego co pamiętam 25 zł kosztuje podkład akrylowy spray, bezbarwny jest również w tej cenie.
Lakier bazowy około 60 zł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości