owiewki f-my HEKO

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
autkowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 04, 2011 13:39
Auto: mk6 HB 1.6 102 KM & mk7.5 HB 1.5 TSI 130 KM

owiewki f-my HEKO

Post autor: autkowy » pt sie 03, 2012 14:15

Chcialem prosic o opinie czy i jak w Golfie VI Comfortline sprawdzaja sie owiewki firmy HEKO bo oryginalne kosztuja kilkakrotnie wiecej a posiadajac kiedys w mk4 owiewki tej firmy bylem z nich bardzo zadowolony.
No tylko ze mk6 jest lepiej "spasowany", wiec czy:
1. nie strace wytlumienia w srodku
2. nie bedzie innych uniedogodnien
po zainstalowaniu w/w produktu firmy HEKO...



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

owiewki f-my HEKO

Post autor: sidewind76 » sob sie 04, 2012 09:49

a nie wydaje cię się że takie owiewki w takiej ładnej bryle oszpecą ją bo mi to troszkę trąca lipą dokładanie czegoś takiego poza tym z aerodynamiki takie owiewki przy większych prędkościach generują szum


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
autkowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 04, 2011 13:39
Auto: mk6 HB 1.6 102 KM & mk7.5 HB 1.5 TSI 130 KM

Re: owiewki f-my HEKO

Post autor: autkowy » sob sie 04, 2012 10:23

dzieki za odpowiedz.
Zdaje sobie sprawe ze oprocz istotnych dla mnie zalet owiewki moga generowac szum. Stad moje pytanie do osob ktore zaryzykowaly - czy jest on razaco wiekszy?
Co do estetyki to ma ona dla mnie nieco mniejsze znaczenie.
Mam takze niepewnosc czy montaz owiewek nie koliduje z domykaniem szyb...



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

owiewki f-my HEKO

Post autor: sidewind76 » sob sie 04, 2012 10:37

zawsze nie zależnie od modelu i pojazdu będzie generował szum a szyba po jakimś czasie będzie trzeć o końcówkę owiewki bo taka jest technologia montażu owiewki po prostu na wcisk w skrajnych wypadkach mechanizm domykania szyb przy zamknięciu będzie odbijał szybę bo będzie myślał że jest tam coś między szybą a ramką takie zabezpieczenie aby nie obciąć sobie palców


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
autkowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 04, 2011 13:39
Auto: mk6 HB 1.6 102 KM & mk7.5 HB 1.5 TSI 130 KM

Re: owiewki f-my HEKO

Post autor: autkowy » sob sie 04, 2012 23:56

OK, to co napisales brzmi logicznie (chociaz w mk4 mam owiewki tej firmy od 12 lat i jakos nie mam z nimi zadengo problemu). Dziwi mnie tylko ze nawet VW ma w ofercie owiewki tyle ze ok 4x drozsze. A czy sa jakosciowo lepsze nie wiem. Bo wg cen w ASO (gdzie te oryginalne mozna kupic) nie mozna absolutnie wnioskowac co do jakosci ;) No ale moze faktycznie mk6+owiewki to ryzykowny duet wiec chyba zrezygnuje.



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

owiewki f-my HEKO

Post autor: sidewind76 » ndz sie 05, 2012 09:26

każdy ma swój gust ale według moich ocen bryła mk6 jest ładna i szkoda jej psuć owiewkami


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
autkowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 04, 2011 13:39
Auto: mk6 HB 1.6 102 KM & mk7.5 HB 1.5 TSI 130 KM

owiewki f-my HEKO

Post autor: autkowy » ndz sie 05, 2012 11:32

ładna ale zbyt masywna stad daleko jej do mk4 (to moje prywatne odczucie). Tym niemniej dla mnie samochod to przede wszystkim "narzedzie" ulatwiajace funkcjonowanie a nie wylacznie dokoracja ;) A owiewki pozwalaja miec uchylone okna (w sposob niezauwazalny dla otoczenia oraz wiekszosci insektow) co jest duza zaleta po kilku godzinach postoju samochodu w upale zwlaszcza jesli przerywnikiem tego upalu jest ulewa/burza (i uchylone bez oslony okno nie jest najlepszym wyjsciem). Klima jest dobra na dluzszych trasach a wejscie do rozgrzanego samochodu zanim klima zacznie funkcjonowac nie nalezy do komfortowych czynnosci ;) nie wspominajac o nierzadkich dolegliwosciach gardlowych po intensywnym uzywaniu klimy po wejsciu do auta.



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

owiewki f-my HEKO

Post autor: sidewind76 » pn sie 06, 2012 21:24

twoje argumenty są jak najbardziej za zrobisz jak uważasz ja uszanuję twoją decyzję


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
autkowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 04, 2011 13:39
Auto: mk6 HB 1.6 102 KM & mk7.5 HB 1.5 TSI 130 KM

Re: owiewki f-my HEKO

Post autor: autkowy » wt sie 07, 2012 07:08

Juz podjalem decyzje tzn. wycofalem sie z pomyslu. Obawa, ze jednak cos sie przez to "zepsuje" zwyciezyla. Poza tym, o ile czasem widuje starsze modele VW z owiewkami to nigdy nie zauwazylem zadnego mk5/mk6 z takowymi. Myslalem ze na forum ktos sie przyzna i dzielac spostrzezeniami rozwieje moje watpliwosci :)
Pzdr.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości