kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

mathiasslimshady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 22:45

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: mathiasslimshady » sob kwie 21, 2012 21:21

Witam mam problem nad którym główkuję już kilka dni i nie mogę tego rozgryźć a mianowicie rozchodzi się o zamontowanie kierunków w dolnych wlotach zderzaka.
Kupiłem takie wloty w których są już zamontowane lamy halogenowe z żarówkami h7, pomyślałem pomaluje je na pomarańczowo;) 3 mrugnięcia i lakier spalił się na wiór, myślę OK Zamontuję oryginalne pomarańczowe żarówki od kierunków ale otworek w tej lampie ma wymiary 11mmx14mm i w żaden sposób tam nie wchodzą takowe żarówki, może klosz zabarwić?, może go zupełnie wymienić? ale czy znajdę taki sam? Nie mam już pomysłów.
W tym momencie aż mi się ciśnie na język pytanie jak żyć Panie premierze jak żyć :-)
Czekam na wasze pomysły

a oto i ta nieszczęsna lampa
Obrazek



Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: bszosa » sob kwie 21, 2012 22:36

Możesz jeszcze spróbować zamiast lakierem to folią okleić i zobaczyć czy coś się będzie z tym działo :bajer:


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: skaktus » ndz kwie 22, 2012 13:07

Ty chcesz mieć kierunek na żarówce H7 ? Będziesz oślepiać jak cholera... Włóż tam jakąś żarówkę H7 diodową, pomarańczową. Jednak i tak długo na tym nie pojeździsz - zaraz gliniarze się dowalą że za nisko jest kierunek.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: matisim » ndz kwie 22, 2012 22:26

skaktus pisze:Jednak i tak długo na tym nie pojeździsz - zaraz gliniarze się dowalą że za nisko jest kierunek.

a jest jakiś konkretny wymiar gdzie kierunki mają być? ja dałem oryginalne kierunki w kratki i tak musi zostać bo nie mam innego miejsca, do złożenie golfa jeszcze daleka droga ale ciekawy jestem co przepisy na to konkretnie mówią....



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: skaktus » pn kwie 23, 2012 00:26

Przepisy okreslaja co i jak z kierunkami,glina moze sie dowalic ze za nisko a jak dasz jeszcze glebe to juz w ogole katastrofa-widziales kiedykolwiek auto z kierunkami 20 cm od ziemii?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: matisim » pn kwie 23, 2012 14:41

skaktus pisze:Przepisy okreslaja co i jak z kierunkami,glina moze sie dowalic ze za nisko a jak dasz jeszcze glebe to juz w ogole katastrofa-widziales kiedykolwiek auto z kierunkami 20 cm od ziemii?

widziałem, na glebie -80 :bigok: ale zawsze można założyć lampy ala mk4 :)
a jakie są dokładnie wymiary gdzie mają być kierunki?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: skaktus » pn kwie 23, 2012 15:42

Lampy ala mk4 nie maą kierunku, no chyba że włożysz w miejsce postojówki. Do mk3 tyle inpro dawało kierunek.



mathiasslimshady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 22:45

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: mathiasslimshady » pn kwie 23, 2012 15:47

Planowałem zmienić na typowe żarówki od kierunków ale się nie mieszczą, wiem że h3 będą oślepiały ale coś próbuje wymyśleć. Powoli ten pomysł zaczyna odchodzić do lamusa bo przeraża mnie strata dowodu :-) a poza tym to wczoraj przyszedł gwint a gwint ma jedną słuszną stronę kręcenia, zawsze w dół :D wiec te kierunki naprawdę były nisko



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: red_devil25 » pn kwie 23, 2012 16:37

Jak kolega skaktus mowi lampy mk4look i tam wsadzic kierunek albo inpro i zaspawac miejsce w zderzaku orginalnym po kierunku.Szczerze to sam bym sie wku...jakbym mial skrecajac "szukac"u kogos po drugiej stronie kierunek czy nie skreca czasemZa takie rzeczy odrazu dowod zabierac.Dodam ,ze sam jestem fanem tuningu i uwielbiam ogladac cudze ladnie przerobione samochody ,a i przy swoim grzebnac .


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: Shmatan » pn kwie 23, 2012 21:09

No moment moment - nie chce mi się teraz szukać, ale jak komuś zależy to sobie poszuka na jakiej wysokości mają być kierunki, i obawiam się że wcale nie będą za nisko.

Co do samego rozwiązania - z lamp zostaw tylko kratki, poszukaj z innego samochodu przednich migaczy które podejdą wielkościowo i drutuj ;]



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: matisim » pn kwie 23, 2012 21:24

red_devil25 pisze:Jak kolega skaktus mowi lampy mk4look i tam wsadzic kierunek albo inpro i zaspawac miejsce w zderzaku orginalnym po kierunku..
zerknij jak zrobiłem u siebie :)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

postój tam gdzie mają mk4, kierunek z mk4 na żarówkę 21W tak jak w przepisach :)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: skaktus » wt kwie 24, 2012 09:55

Shmatan pisze:No moment moment - nie chce mi się teraz szukać, ale jak komuś zależy to sobie poszuka na jakiej wysokości mają być kierunki, i obawiam się że wcale nie będą za nisko.

Co do samego rozwiązania - z lamp zostaw tylko kratki, poszukaj z innego samochodu przednich migaczy które podejdą wielkościowo i drutuj ;]
Walnięcie kierunku w kratkę zderzaka + gleba i mamy kierunek na wysokość równą dokładce.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: Shmatan » wt kwie 24, 2012 13:19

skaktus, a na jakiej wysokości ma być określony wg. przepisów? ja nie sprawdzałem, ale nie wiem czy jest to okreslone



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

kierunki w dolnych wlotach zderzaka

Post autor: matisim » czw kwie 26, 2012 21:38

Shmatan pisze: a na jakiej wysokości ma być określony wg. przepisów? ja nie sprawdzałem, ale nie wiem czy jest to okreslone

nikt nie wie?? szukałem na forum i jest mnóstwo danych o kierunkach, homologacje itp itd ale nie było nic o wymiarach na aucie :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości