[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Mihal_09
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 892
Rejestracja: czw sty 14, 2010 01:33
Lokalizacja: Mielec

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: Mihal_09 » pn lut 13, 2012 23:38

Miałem to rozkminić ale za zimno się zrobiło i wszelkie kombinowanie zacznie się na wiosnę.


Mój były Variant viewtopic.php?f=88&t=454785" onclick="window.open(this.href);return false;
Następca Bora Variant

Kolekcja modeli burago 1:24 viewtopic.php?f=29&t=431028" onclick="window.open(this.href);return false;

Łowca i szabrownik rarytasów.

Adrian88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 02, 2011 00:23

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: Adrian88 » pn lut 27, 2012 23:36

jak tam koledzy jakies postepy z tym przyciskiem, zeby dzialalo zamykanie na zaplonie?



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: bocian19 » czw kwie 19, 2012 23:29

I cos juz ktos wie na temat tego przycisku???


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: Zico63b » pn kwie 30, 2012 22:27

Te trwające dwa lata próby nie dawały Kolegom efektu, bo nie rozpoznano poprawnie tematu, zagadnienia.
Podawanie plusa na znane wszystkim już chyba szary i zielony daje efekt zamknięcia i otwarcia zamka ale z uruchomieniem/deaktywacją alarmu (jeśli ktoś posiada) oraz nie działa na zapłonie – jak wielokrotnie raczył zauważyć Kolega Adrian… Alarm nikomu siedzącemu w środku nie jest potrzebny, prawda?
Droga druga, pin 4 na pompce. To po prostu sygnał z rygla na parapecie kierowcy (wersja europejska) lub przycisku na desce (USA). Rygiel daje plusa lub minusa na pin 4 pompki i tak „informuje” pompkę o naszych życzeniach względem autka: (czy chcemy zamknąć samochód od środka, czy tez go otworzyć). Jeśli teraz chcemy mieć zamknij/otwórz na desce, „nowym” przyciskiem – musimy ODŁĄCZYĆ w złączu drzwi na lewym słupku czerwono-czarny przewód z pinu 4 pompki i przesłać go do „nowego” przycisku tudzież podpiąć jak we wcześniejszych niemiecko-polskich poradach. Unieruchamia się elektrycznie w ten sposób rygiel kierowcy (dodatkowa zaleta: złodziej może go sobie wyciągać drucikiem do us…. tąpienia upałów, powiedzmy). Pozostawienie rygla aktywnym w wersji europejskiej nie daje efektu lub pali bezpiecznik.
Jeśli jednak na siłę chcemy mieć nadal aktywny ten rygiel, dwa małe przekaźniczki odcinające elektrycznie rygiel od instalacji w chwili naciskania „nowego” przycisku załatwiają sprawę.
Na Youtube wstawiłem dwa filmiki o działaniu przeróbki. Czynności wykonywane na filmie to jakby naciskanie przycisku w desce. Sprawa podświetlenia (zacisk 58 przycisku) to już marginalne problemy, do wyjaśnienia czytaniem schematów.
Ponieważ mam sterownik Waeco z wtyczkami typu „plug&play”, odpiąłem jedną, z niej wyjąłem idący OD POMPY kabelek czerwono-czarny i łączyłem go (dla bezpieczeństwa przez bezpiecznik, jak się okazało, nie było to konieczne – ja jednak zawsze dmucham na zimne) najpierw z minusem (brąz w pompce) czyli było zamykanie; następnie z plusem (czerwono-biały w pompce) i dawało to otwieranie. Kolejny link to filmik na włączonym zapłonie: żadnych zmian, żadnych protestów ze strony autka! I o to chyba chodziło?
Link 1:
" onclick="window.open(this.href);return false;.
Link 2:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Do tego fotka wyjętego przewodu z widokiem na wtyczkę.
Obrazek

Samochód to Golf 3 1,9 TDI GT, rocznik 96, pompka z literką G – typowa, cztery szyby el. domykanie, brak szyberdachu.
Już tak na koniec, dziwę się troszenieńkę, że mimo dwóch lat i siedmiu podstron wpisów – wielu Kolegom to nie zadziałało… Ja nie zajmowałem się sprawą, nie było mi to potrzebne. Po zwróceniu uwagi na temat przez Kolegę Variant Yachtowy – teoria zajęła mi ok. 10 minut, najwięcej zaś wykonanie i przesyłanie filmików (tylko 1Mb neostrady)…
Elektrycy! Wystąp! Gdzie byliście, gdy Was nie było?


============================================
Drobna uwaga:
Ponieważ tekst pisałem na szybko – okazało się, że zamieszczając foto wtyczki PRZY POMPCE, zasugerowało to konieczność działań w tym właśnie miejscu. Naturalnie przewód ten idzie do samego złącza na lewym przednim słupku a mnie po prostu wygodnie było fotografować w bagażniku. Podkreślam więc: odpinamy przewód NA SŁUPKU, nie trzeba aż przy pompce! Tylko że tak mi było wygodniej pokazać.
Ostatnio zmieniony pt maja 04, 2012 08:20 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: Dj Darecki » pn kwie 30, 2012 22:38

Tak z ciekawości zapytam , w jakim celu chcecie używać tego przycisku ?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

variant yachtowy
R line....
R line....
Posty: 408
Rejestracja: ndz lip 31, 2011 15:58
Lokalizacja: wawa

Re: [MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: variant yachtowy » wt maja 01, 2012 10:06

Dj Darecki pisze:Tak z ciekawości zapytam , w jakim celu chcecie używać tego przycisku ?
poza tym zeby nie miec na desce martwego guziola, ryglowania od wewnatrz uzywa sie w celu ochrony przed "spidi gonzalesem" otwierajacym drzwi w stojacym pod swiatlami aucie i jumającym nam fanty lezace w tymże aucie? w drugiej polowie tygodnia sprobuje to podlączyć pod mojego guziola w yachtowym i zdam relacje, no chyba ze ktos bedzie szybszy :bigok: , dzieki za pomoc zico63b


Zapraszam na VARIANT YACHTOWY STORY... http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 9#p5276329" onclick="window.open(this.href);return false; komentarze sugestie i porady mile widziane ;)

Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: bocian19 » wt maja 01, 2012 14:14

Zico63b pisze:Elektrycy! Wystąp! Gdzie byliście, gdy Was nie było?
Swietowalismy nadejscie miesiaca Maj :pub: :pub:
Jutro Twoja porada kolego Zico63b, bedzie przelozona na praktyke i zobaczymy co z tego wyjdzie
Dzieki :pub:


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: bocian19 » pt maja 04, 2012 02:38

Porada kolegi Zico63b, zadziała bez zarzutu
Dodam od siebie,gdy ktos nie ma takiej pompki jak kolega Zico63b, to mozna sie podpiac w wiazce ktora idzie prawym progiem az do samego przodu po to aby nie ciagnac kabli przez cale auto

Wielkie podziekowania :pub: :pub:


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: Zico63b » pt maja 04, 2012 08:17

Cieszę się, że działa, właściwie to musi działać: 80% (jak nie więcej) sukcesu w elektryce to analiza problemu. Potem już z górki! :bigok: Dzięki i niech dłuuuugo służy oraz szeroookości!!!



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: bocian19 » pt maja 04, 2012 14:12

Zico63b,

Zauwazylem tylko jeden mankament....
Gdy zamkne golfa pilotem,jak najbardziej jest ok wsio sie zamyka :) a po... powiedzmy 50 sec. pompka zalacza sie jeszcze raz tak jakby cos jeszcze domykala mimo to ze juz wszystko jest zamkniete.
Tak sie dzieje tylko gdy zamykam golfa z pilota i za kazdym razem tylko raz sie zalacza po 50 sec...


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: Zico63b » pt maja 04, 2012 17:14

Być może pompki europejskie potrzebują tej informacji z rygla o zmianie położenia: Dotąd było tak - rygiel w górze - pin 4 z plusem; zamknięcie z pilota - rygiel w dół, pin 4 odłącza się od plusa a dołącza do masy. Gdy tego nie ma, pompka jakby domyka, poprawia zamknięcie; jakby reagowała że rygiel kierowcy się nie zamknął.
W takim razie kolejnym zadaniem jest tak to rozrysować, by rygiel jednak był czynny a przycisk też. Zadanie na weekend.
Mam tylko pytanie, bo nie miałem takiego przycisku w ręku: jak działa? czy wraca sam w środkowe położenie, czy jak klawisz ogrzewanej szyby zostaje? Czy jest środek/góra/dół, czy tylko góra/dół?



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: bocian19 » pt maja 04, 2012 18:29

Zico63b,

Dziala tak jak przycisk otwierania szyb czyli gora/srodek/dol


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: Rydzu » pt maja 04, 2012 20:57

Golf mk3 wyposażony jest w doryglowanie po zamknięciu. Jeśli auto zostanie zamknięte kluczykiem z zewnątrz od środka po upływie pewnego czasu nie można auta otworzyć.
Gdzieś w instrukcji obsługi jest to napisane. Dlatego pompka po pewnym czasie włącza się jeszcze raz.



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

[MK3] Montaz przycisku ryglowania drzwi z USA!

Post autor: bocian19 » pt maja 04, 2012 21:40

Rydzu,

Wiec to jest normalne i nie ma sie czym przejmowac?


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości