Wymiana tłumika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
mateuuusz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 13:55
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Wymiana tłumika

Post autor: mateuuusz2 » ndz mar 11, 2012 14:44

Witam

Chciałbym w swoim mk3 wymienic tlumik na bardziej sportowy (nie mowie by ryczal jak samolot tylko mruczal taki lagodnym donosnym basem) myslalem nad czyms takim (chodzi mi najbardziej o koncowke zeby wlasnie tak wygladala nie chce okraglej rury):

http://moto.allegro.pl/tlumik-basowy-ow ... 09107.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I chcialem zapytac czy wystarczy wymienic tlumik koncowy czy najlepiej wymienic caly wydech od kolektora?? I jakbym mogl to bym prosil o jakies propozycje.


Ej Panowie.... Chyba każdy z was wie bez telewizji można,Telewizora NIE!!!!

Awatar użytkownika
bosssmannn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 20, 2010 19:33
Lokalizacja: Sieradz

Wymiana tłumika

Post autor: bosssmannn » ndz mar 11, 2012 17:57

Nawet sam tłumik końcowy daje dużą zmianę. najlepiej byłoby wywalić kata i wspawać strumienice, co polepszyło by efekt, ale niekoniecznie. bardzo podobny wydech ale używany mam do sprzedania, jeśli jestes zainteresowany to pisz na pw


Obrazek

Awatar użytkownika
mateuuusz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 13:55
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Wymiana tłumika

Post autor: mateuuusz2 » pn mar 12, 2012 21:23

Ale sam tlumik końcowy wystarczy do takiego grubszego brzmienia??


Ej Panowie.... Chyba każdy z was wie bez telewizji można,Telewizora NIE!!!!

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymiana tłumika

Post autor: stary » wt mar 13, 2012 01:31

styknie ci sam tylny, tylko nie kupuj komina wygietego do góry, tylko jakąs znośną końćowke żeby miał



Awatar użytkownika
mateuuusz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 13:55
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Wymiana tłumika

Post autor: mateuuusz2 » wt mar 13, 2012 21:33

Tzn zależy mi ksztalt bo nie chce okraglej rury i tez bym wlasnie nie chcial wygietej do gory po prostu wrzucilem aukcje by pokazac jak ma wygladac koncowka (Właśnie taki tlumik jak na twoim zdjeciu o taki mi chodzi)


Ej Panowie.... Chyba każdy z was wie bez telewizji można,Telewizora NIE!!!!

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymiana tłumika

Post autor: stary » wt mar 13, 2012 23:51

no rozumiem ,bo te wygięte to do bani sa, ten mój to ulter jakby co, fajnie sobie mruczy, w trasie nie wkurza i tą firmę bym ci polecał, ewentualnie jeszcze Montii ,bo reszta tanich tłumików wg mnie jest do bani, ryczą za glośno.



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Wymiana tłumika

Post autor: zbyszegk » śr mar 14, 2012 00:07

szukaj dedykowanego do mk3.. będzie ładnie pasował bez kombinowania.. polecam jakąś używkę z nierdzewki bo nówka chyba droga..



Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wymiana tłumika

Post autor: bastek016 » śr mar 14, 2012 12:47

to co wkleiłeś , jest za przeproszeniem totalnym gównem . Kupiłem miałem miesiąc dźwięk nie do wytrzymania , spadły osiągi na pysk ten tłumik nie jest komorowy tylko pusty w środku z pełnym przelotem , do tego po 2 miesiącach się rozleciał w strzępy , z zewnątrz ładny itp , a w środku jedna ruda po przecięciu boszką jeden syf . Piękny dźwięk wydechu uzyskasz , od samego kolektora do końca prosta rurka , i ostatni tłumik seryjny od GTI 2.0 8V tak brzmiało to u mnie http://vimeo.com/18595091" onclick="window.open(this.href);return false; potem ci wkleję ten syf jak brzmiał



Awatar użytkownika
mateuuusz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 13:55
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Wymiana tłumika

Post autor: mateuuusz2 » śr mar 14, 2012 21:53

To co wkleilem to chodzilo mi zeby pokazac jak bym chcial zeby wygladala koncowka ale dzieki za informacje bede wiedzial na co zwrocic uwage


Ej Panowie.... Chyba każdy z was wie bez telewizji można,Telewizora NIE!!!!

Awatar użytkownika
mateuuusz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 13:55
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Re: Wymiana tłumika

Post autor: mateuuusz2 » śr mar 14, 2012 21:56

bastek016 pisze: Piękny dźwięk wydechu uzyskasz , od samego kolektora do końca prosta rurka ,
Czyli bez tlumika srodkowego tez??


Ej Panowie.... Chyba każdy z was wie bez telewizji można,Telewizora NIE!!!!

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymiana tłumika

Post autor: stary » śr mar 14, 2012 22:41

najpierw napisz jaki masz silnik i ile kasy na tłumik. Jak oczekujesz tylko dzwięku to styknie ci wymiana tylko końcowego, a jak bedzie ci malo potem to sobie zaczniesz robic przeloty wywalisz katalizator itp



Awatar użytkownika
mateuuusz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 13:55
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Wymiana tłumika

Post autor: mateuuusz2 » śr mar 14, 2012 23:05

Silnik benzyna 1.8 75 KM. Najlepiej by bylo sie zmiescic do 700 zl

http://allegro.pl/dedykowany-tlumik-ult ... 63380.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A co powiecie na to??


Ej Panowie.... Chyba każdy z was wie bez telewizji można,Telewizora NIE!!!!

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymiana tłumika

Post autor: stary » śr mar 14, 2012 23:54

fajnie tylko to jest dedykowany do 1.8 ale 90 albo do 2.0 . te nasz wersje 75 koni niestety maja srodkowy tlumik w przelocie zamiast tej patelni ja 90 i 115 koni i do nas jak juz ma byc dedykowany czyli łatwy montaz musisz zakupić taki>> http://new.ulter.com.pl/offer/dedicated ... r/465#2491" onclick="window.open(this.href);return false;

ja zaś mam dokladnie ten model http://new.ulter.com.pl/offer/assembled ... m-142#1745" onclick="window.open(this.href);return false; i kwestia przyspawania wyjdzie taniej niz kupno dedykowanego ktory fakt montaz ma dziecinny ale kosztuje 2 razy wiecej, a fizycznie jest tym samym tlumikiem, no moze poza tym ze ma troche dluzsze koncowki i jednak lepiej sie ułozą.
Ja musialem tlumik dac pod kątem że jak patrzysz z boku auta to końcówka wylotowa jest skierowana lekko w gorę jak na tych dedykowanych, ale u mnie idzie to niestety z calym tlumikiem przez co strona wejsciowa do tlumika (zeby koncowka byla ladnie pod wycieciem zderzaka) jest nizej i trza rure wydechu odpowiednio przespawac zeby zeszla do tego wlotu. mam nadzieje ze zrozumiale napisałem



Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wymiana tłumika

Post autor: bastek016 » czw mar 15, 2012 17:24

http://vimeo.com/38492920" onclick="window.open(this.href);return false; tak pięknie brzmi dedykowany tłumik w 1.6 ABU czyli prawie to co u ciebie firma sebring
http://vimeo.com/38492850" onclick="window.open(this.href);return false; tak ryczy beznadziejnie ten tłumik co wkleiłeś .
Tak wywal wszystko zostaw tylko ostatni tłumik , w tych silnikach za wyciszenie odpowiedzialny jest ostatni tłumik



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości