Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pawel1178 » śr gru 28, 2011 16:58

I jak rozpuszczalnik daje rade ?

ja kupiłem dekory alu i chce wyczyscic raczki z gumy i niestety druciak nie pomaga :grrr: nie wiem dlaczego inna guma jakas ? Moje poprzednie klamki schodziły ladnie pod druciakiem a tutaj ni hu hu zejsc nie chce



Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: DuDa » czw gru 29, 2011 20:07

Już jakiś czas temu okleiłem dekory i klamki, ostatnio poprawiałem rączkę pasażera, bo miała kilka głębszych rys. Poleciałem papierem 300, 500 i 1000, a potem pasta tempo. Wygląda jak nówka. :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
layt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:13
Lokalizacja: Leszno

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: layt » śr sty 11, 2012 23:47

Czy po polerowaniu plastików pastą tempo byłby sens malowania po tym lakierem bezbarwnym ?? czy to by coś dało ?? pytanie do osób które polerowały pastą tempo klamki.. jak one wyglądają po dłuższym okresie użytkowania ??



Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: DuDa » czw sty 12, 2012 00:43

Całkiem dobrze wyglądają po dłuższym czasie. Nawet się nie palcują, jak podejrzewałem. Z lakierowaniem pewnie byłby problem, bo trzeba przecież powierzchnię odtłuścić.


Obrazek

adriano1793
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 13:23

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: adriano1793 » czw sty 12, 2012 14:49

Nie wiem jaki to był płyn bo dostałem nalane trochę, dobrze tez wychodzi ścieranie bardzo drobnym papierem ściernym wodnym i dla lepszego efektu można prysnąć matowym "motipem" do plastiku zrobiłem tak na raczkach w środku i wyszło bardzo fajnie



Hera7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr cze 15, 2011 23:30
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Hera7 » pt sty 20, 2012 21:56

U siebie też zabrałem się za te plastiki. Gumę zdarłem linijką (szybko i łatwo się zdziera) później przejechałem to papierem wodnym 600 odtłuściłem i na to folia carbon. Wyszło tak:

Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: piotrb79 » pn sty 30, 2012 23:44

A co proponujecie zrobić ze schowkiem. Mam go w jednym miejscu podrapany i nie wiem co z nim zorbić. Zedrzeć i pomalować tą farbę do plastików czy czymś innym?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: matisim » pn lut 20, 2012 21:36

ja chciałem się podzielić moim efektami. zakładam dechę z mk4 i wszystkie plastiki mają obdartą tą gumę, wg mnie karbon czy aluminium nie bardzo by pasowało do reszty w moim mk3, polerowanie plastiku też mi się nie widzi więc zrobiłem tak: papier wodny 240 i cała guma won. następnie struktura do zderzaków i malowanie. Zaleta struktury jest to, że można dostosować chropowatość tak jak się to nam podoba. a efekt kilku plastików wygląda tak:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pawello900 » śr lut 22, 2012 19:18

Fojt pisze:Dziś wziąłem sie do pracy i pomalowałem detale Bollem do zderzaków(19zł).
Dzięki za podpowiedź ;)
Efekt:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
a ciekawe jak by to wygladalo jak by położył na to jeszcze ze 2warstwy lakiery bezbarwnego :hmm:



Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Joło » śr lut 29, 2012 18:25

Witam, ostatnio kupiłem Golfa IV, ładnie zadbany, lecz własnie te plastikowe elementy mnie doprowadzają do szału, przez tą zdartą powłoczkę "gumową"..przeczytałem cały temat, mam już jakieś podstawy jak się za to zabrać. Ale byłbym wdzięczny, jakby ktoś kto zrobił to u siebie, dał tu jakiś mini poradnik. Punkt po punkcie, co trzeba zrobić. Dla mnie jako laika, największe obawy mam przed demontażem tych plastików, kompletnie nie wiem jak się za to zabrać żeby nie pourywać.. I podstawowe pytanie, czy całkowity nowicjusz da sobie z tym radę? Po niektórych fotkach tu, efekt jest rewelacyjny, ale jakoś nie wierzę żeby mi tak fajnie to wyszło..



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: truckman » śr lut 29, 2012 18:28

Joło, na wszystkie twoje odpowiedzi znajdziesz tutaj pytanie.

Jak nie czujesz się na siłach, a jesteś z okolic Poznania to mogę ci na zamówienie zrobić z tymi plastikami co chcesz, oczywiście demontaż także :bajer:


Obrazek

Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Joło » czw mar 01, 2012 18:13

dobra, powiedźcie mi czy tak będzie ok:

-zdzieram gumę
-używam papier ścierny 800, na mokro
- otłuszczenie, (nie wiem czym)
- i teraz nie wiem, czy użyć farby(jak tak to jakiej), czy użyć pasty tempo czy jakieś innej...ale obstaje chyba przy tym 2. ( http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0" onclick="window.open(this.href);return false; jaką kupić?)
choć, też się zastanawiam, czy jak będę używał tej pasty tempo, to jest sens otłuszczać, i użyć papieru ściernego? Wiałem na forum, że niektórzy sobie z tym radzili bez. A i jeszcze jedno pytanie, odnoście tej pasty, ona zostawia jakiś ślady tzn brudzi się? Albo czytałem tez o Auto-Max, co lepsze.

No dobra, ten etap wydaję sie prosty, lecz czasochłonny, spoko.

Ale teraz najważniejsze, demontaż środkowej konsoli...myślałem że to łatwiejsze ;D Ale po przeczytaniu tego tematu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318322" onclick="window.open(this.href);return false; zwątpiłem he he he chyba będę musiał to zrobić z kimś bardziej doświadczonym. Choć, tak się zastanawiam, bo ja mam zniszczone na tej środkowej konsoli, tylko ten plastik wokół gałek od klimy.. może dało by radę zrobić to z zamontowanym? Jak myślicie?



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: macabra_ » czw mar 01, 2012 19:46

plastik wokół pokręteł można zdemontować bez wyciągania całej konsoli



Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Joło » czw mar 01, 2012 20:41

no to super! ale mógłbyś mi powiedzieć, jak się za to zabrać? wystarczy podważyć? Najlepiej jakby ktoś mi to obrysował http://img0.sprzedajemy.pl/540x405_vw-g ... 704890.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; bo naprawdę nie chciałbym chciałbym czegoś urwać ;p



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości