A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: michalqqr » czw sie 05, 2010 16:01

Imar pisze:ile dawać utwardzacza do żywicy? Ile do szpachli? Żywice mieszać w osobnym pojemniczku? Ile trzeba czekać itp. Na opakowaniu niema napisane po polsku co i jak. ;] Pozdrawiam
masz na pojemniku namalowane 100 do 2-3 utwardzacza, co do szpachli jak masz duże powierzchnie i dużo będziesz mieszał to dodaj mniej utwardzacza bo Ci w pudełku zwiąże :D



Imar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 03, 2010 18:31

Re: Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: Imar » czw sie 05, 2010 17:41

Ale to chodzi ze o to że daje 100części żywicy i 2-3 części utwardzacza? Jak sobie mogę pomóc z tym?



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: michalqqr » czw sie 05, 2010 19:51

Imar pisze:Ale to chodzi ze o to że daje 100części żywicy i 2-3 części utwardzacza?
tak ;)
Imar pisze:Jak sobie mogę pomóc z tym?
tzn?



kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: kurczakpl » czw sie 12, 2010 21:53

no i masz babo placek !


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: mazi » pt sie 20, 2010 21:33

Imar pisze:Mam pytanie dotyczące jak używać tych preparatów,
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

ile dawać utwardzacza do żywicy? Ile do szpachli? Żywice mieszać w osobnym pojemniczku? Ile trzeba czekać itp. Na opakowaniu niema napisane po polsku co i jak. ;] Pozdrawiam


szpachla: zalezy od powierzchni, najlepiej miec 2 blaszki takie packi, moj ojciec pracuje w firmie budowlanej i mam pare blach i tez mam taka mała typową do szpachli,
nabierasz ta mała ilosc jaka ci podpasi szpachli (masy z puszki) i do tego z tego małej tubki bierzesz malutko utwardzacza( dluzej bedzie ci schnął i masz dluzszy czas pracy) malutko, mniej niz ci sie wydaje ze za mało:) i mieszasz az nie bedziesz juz widzial czerwonych miejsc na masie (utwardzacza) no i nakladasz, pozniej scierasz jak wyschnie;) nie zapomnij o benzynie extrakcyjnej przed szpachla,

wata szklana: na oczyszczone miejsce nałóż czyste kawałki waty i dopasuj, na wymiar wytnij i wtedy tylko nalozyc. rozwtor najlepiej uzywa,c do tego pedzla, masz to pudeleczko przezroczyste w nie nalewasz płynu z puszki i bierzesz utawrdzasz, troche wiecej niz w przypadku szpachli;) i mieszasz czyms, nakladasz pedzlem na miejsce w ktore chcesz przylepic sama mase, czekasz chwile (nie za dlugo i dopiero wtedy nakladasz kawalki waty i na nie nakladasz pedzlem dalej ta mase klejac) ;) proste jak pie***enie kota za pomocą młota;)



PAWLINECZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 21:16
Lokalizacja: Gdansk

Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: PAWLINECZEK » śr sie 25, 2010 21:14

To jest jak sie domyslam preparat do odkarzenia zoladka wiadomo troszke oparow sie na wciagamy hahahah na zdrowie



kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: kurczakpl » śr wrz 08, 2010 11:07

PAWLINECZEK, z wciąganiem to na inne forum się zapisz.Znam takie-MONAR !


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

Amfiprion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:07

Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: Amfiprion » wt lis 30, 2010 00:49

Środek redukujący proces zniechęcenia...



tur555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 04, 2009 14:27
Lokalizacja: Ełk

Re: Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: tur555 » sob lut 19, 2011 16:01

Mam zamiar zabrać się za rdzę ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem przebieg takiej operacji , jak cos to mnie poprawcie.

1. Czyścimy papierem do gołej blachy
2. Wytrawiamy np.Cortaninem i czekamy ok 3 dni
3. Szpachlowanie
4. Szlifowanie
5. Podkład - podkład nakładamy np 3 warstwy ale wcześniej oklejamy tak aby nie prysnąć podkładem na miejsce nie zmatowane czy można dać margines kilku mm i prysnąć na lakier oryginalny nie zmatowany czy musi być zmatowany?
6. Zmatować podkład - zmatować sam podkład czy może z marginesem kilku mm z oryginalnym lakierem ?
7. Malujemy kolorem bazą zachodząc na oryginalny lakier niezmatowiony z marginesem kilku mm czy w granicach zmatowanej powierzchni ?
8. Malujemy bezbarwnym lakierem - pryskamy bezbarwnym lakierem z marginesem kilku mm na oryginalny lakier czy w granicach zmatowanej powierzchni ?
9. Polerka pastą

Trochę namąciłem mam nadzieję że mnie zrozumiecie.



tur555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 04, 2009 14:27
Lokalizacja: Ełk

Re: Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: tur555 » ndz lut 20, 2011 15:01

Na allegro jest pistolet do malowania elektryczny może ktoś malował lub miał styczność z takim ?
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nge_view=1" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: mazi » ndz lut 20, 2011 15:59

tur555 pisze:1. Czyścimy papierem do gołej blachy
szybciej i lepiej szlifierką
tur555 pisze:2. Wytrawiamy np.Cortaninem i czekamy ok 3 dni
napewno nie 3 dni
tur555 pisze:3. Szpachlowanie
odtłuścić powierzchnie najpierw
tur555 pisze:5. Podkład - podkład nakładamy np 3 warstwy ale wcześniej oklejamy tak aby nie prysnąć podkładem na miejsce nie zmatowane czy można dać margines kilku mm i prysnąć na lakier oryginalny nie zmatowany czy musi być zmatowany?
zmatowic ile chesz i tyle samo mozesz pomalowac, ale najpierw odtłuscic powierzchnie
tur555 pisze:6. Zmatować podkład - zmatować sam podkład czy może z marginesem kilku mm z oryginalnym lakierem ?
tak, chyba nie chcesz plamy nowego lakieru miec, lepiej zeby sie to zgrało ze sobą
7.8 odp jak w pkt 6



FlatcherFaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:40
Lokalizacja: W-wa

Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: FlatcherFaS » wt lut 22, 2011 21:20

Nie chce zakładać nowego tematu, a chce pomalować aluminiowa pokrywę zaworów na czarny mat, mam kompresor pistolet, lecz nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać, czy wystarczy odtłuścić np. benzyna ekstrakcyjna i kupić lakier samochodowy do pistoletu i malować, czy zastosować jakiś podkład i jaki??, czy on wytrzyma wysoka temperaturę, gdyby mógłby ktoś powiedzieć co i jak.



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: mazi » czw lut 24, 2011 16:47

bd problem z temperatura, w mechaniku kupisz spray do wys. temperatur jest trochę drogi. a z reszta nie warto by było wypolerować jej;>



lukasz17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:00
Lokalizacja: zamość
Kontakt:

Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: lukasz17 » śr mar 16, 2011 09:21

ja mam takie pytanie bede malowal klape i i mam lakier z navola czy jakos tak pojemnik litrowy i mala puszke utwardzacza... odlewam lakieru ile mi potrzeba dolewam utwardzacza i jaki rozpuszczalnik dolac do tego zeby zrobil sie rzadszy?? nitro?


EDYTION :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300874

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości