A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

endriu11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 15, 2010 00:03
Lokalizacja: Olsztyn

Rysy

Post autor: endriu11 » pn lut 15, 2010 00:17

Panowie mam pytanko. Jak pozbyć się takich rys ??

Obrazek

Dodam, że w niektórych miejscach widać blache, więc polerka pasta lekkościerną nie pomoże. Może jakieś zaprawki?? Tylko jak i co pokolei??
Proszę o odp znawców tematu.
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 15:12 przez endriu11, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » pn lut 15, 2010 09:40

endriu11, Niestety element nadaje się do ponownego lakierowanie.
Zaprawki jeśli nie masz doświadczenia z lakierowaniem, lepiej odpuść - bo będzie to wyglądać kupiasto. Odłóż z 300 pln i jedź do lakiernika.



endriu11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 15, 2010 00:03
Lokalizacja: Olsztyn

Rysy

Post autor: endriu11 » pn lut 15, 2010 11:08

Kurcze myślałem, że da radę to zrobić walnąć kilka razy lakier w te głębsze miejsca. Wypolerować na końcu ale to nie takie proste. Te rysy nie są takie duże może na zdjęciu takie się wydają max 8cm i wydać na 300 zł to nie bardzo mi sie uśmiecha.



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rysy

Post autor: duzy_przemo » pn lut 15, 2010 12:30

endriu11 pisze:Kurcze myślałem, że da radę to zrobić walnąć kilka razy lakier w te głębsze miejsca. Wypolerować na końcu ale to nie takie proste. Te rysy nie są takie duże może na zdjęciu takie się wydają max 8cm i wydać na 300 zł to nie bardzo mi sie uśmiecha.
To nie jest takie proste, jak chcesz to zrobić tanim kosztem to dokup 50ml lakieru weź pędzelek i to zachlap. Ale będzie to wyglądało kiepsko obojętnie co byś nie zrobił i tak to będzie widać. Po malowaniu pędzelkiem, lepiej tego nie polerować bo pasta "ściągnie" twoją zaprawkę

Rysa ma 8 cm, ale niestety przy naprawie tego elementy, lakierem zostanie pokryty praktycznie cały element. Dzięki czemu nie będzie widać różnicy pomiędzy starym a nowym lakierem.
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 12:31 przez duzy_przemo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » pn lut 15, 2010 16:15

endriu11 ewentualnie jak bys mial lakier w tym kolorze to wlasnie nałożyć czyms w szpary i potem spolerowac.. ale bez claru i tak bedzie widac.. moze tylko troche mniej widoczne :) kiedys u brata byl odptysk 0,5 na 1,5 cm (do podkladu) na drzwiach i tak
zrobilem.. wyszlo minimalnie jesniejsze, jak ktos wczesniej widzial odprysk to może zauwazyc, ale jak przechodzsz obok auta to nie widać :) lakier mialem nabijany w puszke



kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Post autor: kurczakpl » pn lut 15, 2010 20:42

endriu11,
Myślę że o to właśnie Ci chodzi yu jest link sam to musze kiedyś wypróbować na pojedyńcze rysy
http://forum.vw-passat.pl/showthread.ph ... light=rysy
Nie dziękuj !


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » pn lut 15, 2010 21:21

kurczakpl, Coś ala Spot Repair dla ubogich.
Fajnie to wygląda będę musiał spróbować



endriu11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 15, 2010 00:03
Lokalizacja: Olsztyn

Rysy

Post autor: endriu11 » pn lut 15, 2010 21:37

Właśnie o cos takiego mi chodziło dzięki kurczakpl. Tylko będe musiał z tym poczekać aż się zrobi cieplej bo teraz to nie ma sensu. Niby taki mały szczegół ale bardzo mnie to drażni a malować cały element niestety to duży koszt i nie zawsze klient jest z tego zadowolony.



kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Post autor: kurczakpl » pn lut 15, 2010 21:40

wzceśniej to skrytykowałem ale widze teraz że problem jast natury pieniężnej i to są nawet fajne pomysły jak ktoś nie ma sianka na lakiernika
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 22:28 przez kurczakpl, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » ndz mar 28, 2010 21:35

Witam,
jako, że mamy długoooo oczekiwaną wiosnę postanawiam odświeżyć temacik... ;-)

Mój golfik ostatnio spędził 3 dni w SPA ;-)

Jest to wersja GT więc ma listwy i nakładki progowe oraz na nadkolach. Wszystko zacząłem od demontażu tych plastików - czego się bardzo obawiałem. No ale cóż do dzieła. Moim oczom okazała się powierzchnia w nie najgorszym stanie to znaczy bardzo delikatne oznaki korozji na lewym tylnym nadkolu pod nakładką wynikające bardziej od obcierki kiedyś bo wymieniłem jedną nakładkę właśnie tam, no i troszeczkę na progach w okolicy podkładania podnośnika, troszeczkę tęż załapał lewy błotnik w okolicy progu. Najważniejsze to że są to same zdrapki i nie było dziur!

Postanowiłem jednak auto oddać do lakiernika i on się zajął tym bardziej konkretnie mi pozostawiając małe zdrapki na później ;-) .Widziałem wszystko także mogę zdać relację...

Cała korozja została zdrapana mechanicznie do praktycznie samej blachy, następnie nałożył odrdzewiacz SONAXA takie białe mleczko, stało to dobę i następnie po przeczyszczeniu poszedł podkład i gdzie trzeba szpachla, później przetarcie papierem, podkład i oczywiście lakier akrylowy (bo to czarny L041). Gościu robił tak całe autko w koło z demontażem zderzaków - oczywiście tylko tam gdzie trzeba, dodatkowo sprawdzaliśmy całą podłogę i tylko w okolicach korków trza było zrobić zaprawki. Jestem happy bo jak na 15-letniego gofra to wygląda OK. Dodam, że widziałem trójkę właśnie u niego w której po upływie czasu trzeba było wycinki robić w podłodze i progach (SITO). Po utwardzeniu poszła na to taka konserwacja jak baranek (czarne matowe). Nakładki dzisiaj byłem wykąpać na myjni i czekają na montaż, ale to później.... Bo najpierw zaprawki samemu bo tak jak ktoś wspomniał wcześniej, nie bardzo chcą się bawić lakiernicy w takie rzeczy.

Na razie po dokładnym umyciu zidentyfikowałem miejsca baboli. Polecam dokładne śledzenie każdego elementu bo niektóre się ukrywać lubią!!! Np. demontowałem gumę w okolicy wlewu paliwa bo pod gumką warto wszystko oczyścić z błota i na krawędzi blachy na pewno coś się ukarze (u mnie krawędź pod blachą lekko skorodowana), ale w Mk2 to miałem gorzej bo tam dalej miałem dziursko na wylot nadkola - tu w MK3 widzę, że już to inaczej rozwiązali UFFFFFFFF. Oprócz tego warto zerknąć pod uszczelki szyb, oraz wnęki drzwi i tam gdzie wchodzą przewody do drzwi.

Drugi etap to nałożyłem odrdzewiacz z firmy SONAX ponoć z podkładem, ponoć dobry ;-)

TAKI

We wtorek ciąg dalszy prac... postaram się wrzucić jakieś foty...


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Post autor: kurczakpl » ndz mar 28, 2010 21:45

no to nic nowego,tylko środek do korozji inny !


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

Awatar użytkownika
mlodyyx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:00
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: mlodyyx » wt mar 30, 2010 17:07

Dlugo sie zabierałem zabierałem i wkoncu zabrałem.. oczyscilem posmarowalem 2 dni temu tym do wyjedzenia niewidocznej rdzy i teraz mam pytania: jakimi pamierami szlifować szpachle? 150-220 bedzie dobrze?
podkład pozniej 800 na mokro ?



kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Post autor: kurczakpl » wt mar 30, 2010 20:18

''ABC Lakierowania'' jest taki temat tam wszystko znajdziesz
Ostatnio zmieniony wt mar 30, 2010 20:18 przez kurczakpl, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

Reeciboi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 21:27
Lokalizacja: zaglebie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: Reeciboi » sob kwie 17, 2010 23:49

ja za prace zabieram sie jutro tylko nie wiem co bedzie gdy wyczyszcze ta wzdyme lakieru i okarze sie ze jest dziura jak to zaszpachlowac i jaka szpachle kupic najlepiej i czy to zrobic na 1 raz czy rozdzielic na kilka etapow? jutro zamieszcze fotki wiec mzoe ktos mi doradzi:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości