A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Gallus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 10:12
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Gallus » ndz lip 05, 2009 10:06

jak sie nie da prysnąc? obklejasz całe drzwi gazetą oprócz rantu i pryskasz po rancie...
pędzelkiem tez się da... sam robiłem małe zaprawki pędzelkiem ale z bliska to widac niestety.

pozdro!



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » pn lip 06, 2009 10:25

Miqi, Lakiery położonego ze sprayu nie da się dobrze wypolerować. A to z uwagi na to że w pojemniku(spray) z lakierem, znajduje się bardzo mało utwardzacza. Taka powłoka jest zawsze trochę miękka, musi minąć kupę czasu by się to jako tako utwardziło.

Co do pędzelków w mieszalniach to zwykła ściema, nie ma czegoś takiego jak pędzelek do zaprawek. Oferowane tam pędzle to zwykłe shity malarskie, kiepskiej jakości i dla tego miałeś efekt taki jak opisałeś.



Awatar użytkownika
Miqi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob paź 11, 2008 14:00
Lokalizacja: Szczecin/Otwock

Post autor: Miqi » śr lip 08, 2009 12:37

duzy_przemo, to prawda, sam się przekonałem o miękkości tego typu lakierów :)

A te pędzle to tylko do Cortaninu albo podkładów antykorozyjnych się nadają... :smoke:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw lip 09, 2009 20:37

duzy_przemo pisze:Lakiery położonego ze sprayu nie da się dobrze wypolerować
i tu się z tobą nie zgodzę (foto poniżej)
duzy_przemo pisze:aka powłoka jest zawsze trochę miękka, musi minąć kupę czasu by się to jako tako utwardziło.

tu, jak najbardziej się zgodzę - dlatego polecam jak najpóźniejsze polerowanie
a co do polerowanych powłok sprajem, przedstawiam obudowę lustra prawego malowanego sprajem (jaszczur świadkiem) po polerce
Obrazek
Obrazek
inną sprawą jest że po malowaniu sprajem zostaje "skórka pomarańczy" (niestety lakiernikom zawodowym też - jest to spowodowane złym doborem mieszaki lakieru, utwardzaczy i za małym ciś. powietrza z pistoletu lakierniczego, itp.) a to dlatego że w puszcze jest za małe ciś. gazu i inna mieszanka jak w profesjonalnej lakierni, ale jest owa "skórka" do zniwelowania w pewnym stopniu, poza tym -->> przypominam jest to temat o zrobieniu niewielkich zaprawek tanim kosztem , nie należny się spodziewać po tym efektu zrobionego przez profesjonalny zakład lak. :grin:
Ostatnio zmieniony czw lip 09, 2009 20:40 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » czw lip 09, 2009 22:22

misiek10111, Jeśli cię taki efekt polerki zadowala to ok



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw lip 09, 2009 22:26

duzy_przemo no stary, no nie jest powłoka stricte lakiernicza !!! tak wiec luz
lakierowanie profesjonalne to co innego i nie należny tego porównywać


:-k ...

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » czw lip 09, 2009 22:41

misiek10111, sie wie. Trochę jestem uprzedzony do sprayów, szczególnie jak później próbujesz potem poprawić taki element już z pistoletu.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw lip 09, 2009 22:41

misiek10111, albo masz zajebisty aparat który uchwycił te niedoskonałości które ja widzę albo efekt nie jest do końca zadowalajcy - przynajmniej dla mnie.

Mnie czasem takie różne rzeczy wkurzają czasem jak coś polakieruje i mi coś nie wyjdzie (bo nie ukrywam ze sie ciągle ucze tego fachu tak samo jak polerowania) ale nie jestem w stanie uchwycić tego aparatem !
misiek10111 pisze:lakierowanie profesjonalne to co innego i nie należny tego porównywać
tu masz racje i dlatego zawsze będę uważał ze spray jest do :butthead:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw lip 09, 2009 22:51

duzy_przemo pisze:Trochę jestem uprzedzony do sprayów, szczególnie jak później próbujesz potem poprawić taki element już z pistoletu.
wszystko zależy od portfela - jest kasora robimy pofi -- nie ma robimy co się da prawie "profeska"
To_mas pisze:albo masz zajebisty aparat który uchwycił te niedoskonałości
chciał bym mieć
To_mas pisze:efekt nie jest do końca zadowalajcy - przynajmniej dla mnie.
hmm... to zależy co koga zadowala... to nie jest temat o profesjonalnym lakierowaniu :crazy:
To_mas pisze:bo nie ukrywam ze sie ciągle ucze tego fachu tak samo jak polerowania)
to stary zapodawaj uwagi które pomogą -- ja absolutnie nie uważam się za mistrza zaprawki itp. sam czerpię z tego tematu ile mogę :helm:


:-k ...

Awatar użytkownika
Bucus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 15:54
Lokalizacja: Koszalin / Nowe Bielice
Kontakt:

Post autor: Bucus » wt lip 21, 2009 21:37

Ma taki problem, przygotowałem wszystko do pomalowania, stara farba zmatowiona papierem, wszystko odtłuszczone Nitro i jak prysnąłem Akrylem, to porobiło się takie krycie, że kółka są w farbie a w środku pusto, nie wiem jak to opisać i te kółka są koło siebie, o może coś takiego
o o o o o o o o
.o o o o o o o o

czarne to farba, a środki puste.
co robię źle?

oraz jaka powinna być dysza w pistolecie do Akrylu?
Ostatnio zmieniony wt lip 21, 2009 21:41 przez Bucus, łącznie zmieniany 2 razy.


Moje VENTO

Spotkania grupy CMTeam.pl, każdy piątek, godz 21.30 parking podziemny FORUM - Zapraszamy

Obrazek

lmb4020
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 12:41
Lokalizacja: --------------

Post autor: lmb4020 » śr lip 22, 2009 08:33

do lakierowania dysza 1,4 wieksze to raczej do podkladu

a co do tych kropek kraterow itp. zamiast nitro ( ktorego nie zaleca sie stosowac ani do odtluszczania ani do rozcienczania lakierow podkladow ) przemyj wszystko zmywaczem antysilikonowym dostepny w lakierniczych 1L okolo 10zl ewentualnie woda badz olej w instalacji ( jesli nie masz odwadniacza/odolejacza )



Awatar użytkownika
Bucus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 15:54
Lokalizacja: Koszalin / Nowe Bielice
Kontakt:

Post autor: Bucus » śr lip 22, 2009 08:57

A jeszcze jedno pytanie, akryl się miesza 2:1 z utwardzaczem, ale po takiej mieszance ona jest bardzo wodnista, strasznie się leje, można jakoś inaczej wymieszać?
Ostatnio zmieniony śr lip 22, 2009 08:57 przez Bucus, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje VENTO

Spotkania grupy CMTeam.pl, każdy piątek, godz 21.30 parking podziemny FORUM - Zapraszamy

Obrazek

lmb4020
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 12:41
Lokalizacja: --------------

Post autor: lmb4020 » śr lip 22, 2009 10:17

tak ma byc, a nawet dodaje sie okolo 20% rozpuszczalnika ( np. 1L lakieru+0,5L utwardzacza+0,2L rozpuszczalnika) w zaleznosci od producenta lakieru w karcie technicznej wszystko jest napisanei do niej proponuje sie stosowac, jesli zmniejszysz proporcje np z 2:1 na 1,5-1 lakier bedzie gestszy ale wyjdzie wieksza ilosc utwardzacza w mieszance i lakier moze sie po jakims czasie zluszczyc/spekac a jak dasz za malo utwrdzacza to lakier bedzie miekki
Ostatnio zmieniony śr lip 22, 2009 10:19 przez lmb4020, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » czw lip 30, 2009 13:16

Witam!
Temat długi więc mam nadzieję, że nie przegapiłem odpowiedzi na moje pytanie. Czytałem o tym, żeby po spolerowaniu rdzy i lakieru, gołą blachę prysnąć ocynkiem. Co o tym myślicie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości