A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt kwie 10, 2009 12:54

rross pisze:Do falla_x możesz kolego napisać ile płacisz za DuPonta tzn za baze i bezbarwny i podkład akrylowy w jakich puszkach to oferują????
witam ja kupilem w spray po 400ml to puzka bazy wyniosla 32zl + lakier bezbarwny 15zl plus podklad ale podklad w pendzlu duponta z utwardzaczem osobnym w kolorze nadwozia 15zl za 400ml

kupilem na allegro moja normalnei w 1l puszkach a ty kupujesz ile ci potrzeba


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojas_Kce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 24, 2008 12:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Wojas_Kce » pt kwie 10, 2009 14:28

witam, mam dosc powazny problem. mianowicie progi zaczynaja sie wrecz sypac w niektorych miejscach, nie bylo dobrze od momentu zakupu auta gdyz poprzedni wlasciciel musial powiesic sie na jakims progu;/ a teraz chcialbym doprowadzic to wszystko do porzadku zeby nikt nie wmawial mi ze to auto sie do niczego nei nadaje :) czy walczyl juz ktos z takim problemem ?? jak najlepiej do tego podejsc ?? probowac odratowac co sie da? czy dopasc jakiegos wirtuoza szlifierki ktory wytnie "chore" elementy i wspawa jakis katownik zeby bylo jak to auto podniesc na lewarku i pozniej wymodelowac progi z włókna ?? jestem nowy na forum i jezeli pytanie jest trywialne prosze o wyrozumialosc :)

pozdrawiam,
wojtek.


zawsze gdy myślę ze to już dno, ktoś rzuca mi łopate... :)

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt kwie 10, 2009 19:14

Wojas_Kce, wyciąć co zgnite i wstawić nowe kawałki lub jeśli dużo tego tam jest wyciąć cały próg i wstawić nowy :)



Awatar użytkownika
Wojas_Kce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 24, 2008 12:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Wojas_Kce » pt kwie 10, 2009 21:34

czyli nie warto nawet brac sie za proby odratowania cortaninami i innymi badziewiami ?? orientuje sie ktos moze jaki jest orientacyjny koszt takiego zabiegu ?? naprawde zalezy mi na odratowaniu mojego gofra a jako biedny student nie mam za wielkiego pola manewru


zawsze gdy myślę ze to już dno, ktoś rzuca mi łopate... :)

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: herbu » śr kwie 15, 2009 11:26

Wojas_Kce pisze:czyli nie warto nawet brac sie za proby odratowania cortaninami i innymi badziewiami ?? orientuje sie ktos moze jaki jest orientacyjny koszt takiego zabiegu ?? naprawde zalezy mi na odratowaniu mojego gofra a jako biedny student nie mam za wielkiego pola manewru
Wszystko zależy od tego jak bardzo masz zmasakrowane progi. O ile jest to powierzchowny nalot, to jak najbardziej jest to do uratowania. Jeśli są jakieś dziury (a zapewne są, albo wyjdą), to też jest to do odratowania, przynajmniej jeśli tych dziur nie jest za wiele, no i nie są za duże. Ja u siebie robiłem jeden próg przed zimą, wg. opisanej tu metody. Na progu pojawił mi się rdzawy nalot, po oczyszczeniu go wyszły 3 małe dziurki (wielości około 0,5-0,7 cm). Wyczyściłem, użyłem maty, zaszpachlowałem i jest ok. Zimę przeżyło, próg wygląda elegancko, choć farba którą malowałem (popularny baranek), trochę straciła kolor i wyszły pewne przebarwienia. Ale rdzy nie widać, więc jest ok. Nawet przy zmianie opon podkładałem podnośnik pod naprawiane miejsce i wszystko gra.
Jak się ociepli czeka mnie walka z babolem, który wyszedł na środku dolnej części drzwi. Na szczeście nie jest za duży i myślę, że efekt będzie fajny.
Co do Twojego pytania, to musiałbyś wrzucić jakieś zdjęcie przedstawiające progi w Twoim aucie, to wtedy będzie dużo prościej ocenić czy warto je naprawiać, czy jedyne wyjście to wymiana.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Chicony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Chicony » czw kwie 16, 2009 19:18

Witajcie. I mnie dopadło aby na podstawie wszystkich zebranych w tym temacie informacji odświeżyć swojego poczciwego pojazda. :helm:

Zaczynając od początku napiszę co zakupiłem:

1. Odrdzewiacz EPOXY BRUNOX 12H
2. Benzyna Ekstrakcyjna CHEMPAK
3. Regenerator Lakierów Metalicznych T-CUT 375ml (Czerwone opakowanie)
4. Podkład Akrylowy Szary MOTIP 200ml
5. Lakier w Spreju (Kolor Dobierany Komputerowo) 400ml (40zł)
6. Mata Szklana + Żywica NOVOL Plus 710 / 250g
7. BITEX Auto 500ml (Do Nadkoli).
8. Szpachla NOVOL
9. Papier 400 oraz 2500

Jaki PLAN ?

1. Zjadę BOSCH'em z druciakiem wszystkie większe ogniska rdzy, tam gdzie będą mniejsze ogniska wykorzystam papier ścierny 400.

2. Wszystkie przeczyszczone miejsca pojadę odrdzewiaczem i zostawię na 12H.

3. Po 12H przelecę wszystko papierem ściernym 400 do matu i odtłuszczę benzyną ekstrakcyjną.

4. Jadę szpachlą zakrywając wszystkie nierówności. Po wyschnięciu, czyszczę wszystko do równości (matu).

5. Zabezpieczam miejsca do położenia podkładu, nanoszę 1 warstwę podkładu, następnie czekam aż trochę podeschnie, nie może wyschnąć całkiem, ponoć między jedną a drugą warstwą musi być delikatna lepkość. Nanoszę tak jeszcze 3 warstwy podkładu.

6. Po wyschnięciu mocze papier 400 w wodzie i matuje maksymalnie jak to możliwe.

7. Tak przygotowane miejsce zasypuje kolorem. Ponoć należy położyć minimum 3 warstwy jeśli sypie się sprejem a nie pistoletem.

8. Czyszczę wszystkie nadkola od strony opon i sypie AUTO BITEX aby je zakonserwować.

9. Jeśli pojawią się jakieś miejsca gdzie szpachla mogła by pękać, używam Maty szklanej do zapchania dziury, następnie matuje i sypie podkład.. W zależności od miejsca, uszczelniam BITEX'em ewentualnie przygotowuje pod kolor.

Bardzo was proszę o info czy czegoś tu brakuje.

Dzięki z góry.


Kasz k***a takie wysokie krawężniki budują !! :)

Awatar użytkownika
gregor80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 16, 2006 01:59
Lokalizacja: siemianowice
Kontakt:

Post autor: gregor80 » czw kwie 16, 2009 20:21

witam mam takie pytanko.Dzis zabralem sie za usuwanie bąbli rdzy z klapy i nie tylko w moiom MK3,szlifowanie,malowanie podkladem i potem lakier i teraz moje pytanie, co mam zrobic zeby nie bylo widac róznicy pomiedzy swiezo lakierowana częścia a starym lakierem? jakos wypolerowac? czym?


VW the best

lmb4020
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 12:41
Lokalizacja: --------------

Post autor: lmb4020 » czw kwie 16, 2009 21:15

kolego Chicony tak przeprowadzona naprawa bedzie dobrze wygladala jakis czas ale na dlugo nie zabezpieczy przed korozja do pelni szczescia brakuje jeszcze podladu antykorozyjnego ( epoksydowy badz reaktywny), bo akrylowy niestety takich nie posiada jest to podklad wypelniajacy zwiekszajacy przyczepnosc i sluzacy do odcinania materialow

w dobrych warsztatach (nie w takich co malunek kosztuje 250zl od elementu) robi sie tak ( fakt ze pistoletami maluja ale ze wzgledu na nasze blade wyposazenie koszty i umiejetnosci spraye musza nam wystarczyc :) napewno bedzie lepiej jak jest :) ) :

- wyczyszczenie mechaniczne z rdzy+ mozna dac te brunoxy skoro juz masz
- na wyczyszczona gola blache:
a) podklad epoksydowy ( taki uniwersalny dobre wlasciwosci antykorozyjne stosowany glownie na nowe czyste elementy i mozna klasc go pod i na szpachel-przecierki do metalu po szlifowaniu szpachli )
b) albo reaktywny ( bardzo dobre ! wlasciwosci antykorozyjne ale przed szpachlowaniem trzeba go pokryc podkladem akrylowym-jego juz masz, bo gryzie sie ze szpachla )

- dopiero szpachlowanie i cala reszta tak jak miales zamiar
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 21:18 przez lmb4020, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 16, 2009 22:14

Chicony pisze:Odrdzewiacz EPOXY BRUNOX 12H
ile za niego dałeś ?


:-k ...

Awatar użytkownika
Chicony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Chicony » czw kwie 16, 2009 22:38

lmb4020 pisze:kolego Chicony tak przeprowadzona naprawa ...... ...
Dziękuje za cenne info.
misiek10111 pisze:
Chicony pisze:Odrdzewiacz EPOXY BRUNOX 12H
ile za niego dałeś ?
Misiek 14zł


Kasz k***a takie wysokie krawężniki budują !! :)

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 16, 2009 23:16

Chicony THX :bigok:


:-k ...

Awatar użytkownika
gregor80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 16, 2006 01:59
Lokalizacja: siemianowice
Kontakt:

Post autor: gregor80 » pt kwie 17, 2009 07:53

A kto odpowie na moje pytanie?


VW the best

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: herbu » pt kwie 17, 2009 08:02

gregor80 pisze:witam mam takie pytanko.Dzis zabralem sie za usuwanie bąbli rdzy z klapy i nie tylko w moiom MK3,szlifowanie,malowanie podkladem i potem lakier i teraz moje pytanie, co mam zrobic zeby nie bylo widac róznicy pomiedzy swiezo lakierowana częścia a starym lakierem? jakos wypolerowac? czym?
Przepoleruj to papierem wodnym


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lmb4020
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 12:41
Lokalizacja: --------------

Post autor: lmb4020 » pt kwie 17, 2009 09:39

o gradacji 2000-2500 i calosc jakas pasta polerska



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 55 gości