W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: Lukas_1 » czw sty 05, 2012 01:07

czarekcw, na moje info? Panowie, nie chce się tu z wami spierać kto ma racje, a kto restauracje, po prostu zaciekawił mnie ten post i zainteresował więc przeczytałem u źródła jak sądzę, nie jestem ekspertem "Gazety Prawnej" :) po prostu dla mnie "czepianie" sobie czegoś takiego do auta to dodatkowa szansa na jakieś zbędne pkty.
(tu mówię o ori z salonu lampach dziennych w autach typu A6 z pewnego okresu produkcji
. ten przepis, na który się powołałem obowiązuje od 2009 roku, chyba od maja, przedtem było chyba tak
Do roku 2009 polskie przepisy wymagały, by podczas jazdy na światłach dziennych paliły się światła pozycyjne. Było to sprzeczne z prawodawstwem unijnym (Regulaminem nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ). Stan rzeczy zmieniło rozporządzenie ministra infrastruktury z 4 maja 2009 r. opublikowane w Dzienniku Ustaw z 20 maja[1], które zmieniło obowiązujące przepisy, dostosowując je do europejskich norm prawnych.
Od 7 lutego 2011 roku zgodnie z Dyrektywą 2008/89/WE wszystkie nowe modele pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej będą obowiązkowo wyposażone w światła do jazdy dziennej. Oznacza to, że obowiązek ten nie dotyczy wszystkich nowych samochodów, ale wyłącznie nowych modeli, które uzyskają homologację po tej dacie. Pozostałe produkowane dotąd modele samochodów nie muszą być wyposażone w światła do jazdy dzienne
ta ostatnia informacje znalazłem na wikipedii tak, że trzeba brać na to poprawkę. Być może zatem auta produkowane przed 2009 mają taką opcje nie wyłączania ledów przy światłach mijania.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: czarekcw » czw sty 05, 2012 01:13

No i widzisz- niby prawo nie działa wstecz ale np te bezterminowe przeglądy na stacjach diagnostycznych dotyczące motorowerów dotknęły wszystkich bez względu na wiek, rejestrację itp. No i trzeba przeglądy robić (skuter sprzedałem to nie wiem co ile lat teraz trzeba robić). Więc te ministerstwo robi jak chce- mam wóz z ledami z ok 2008r i nic nie muszę przerabiać a mając nowy czy stary motorower to dawaj na stację diagnostyczną co jakiś okres czasu (chodzi mi o kwintesencję zmiany prawa bo te przeglądy na motorowery to wprowadzono aby poprawić bezpieczeństwo na drogach).

Chore to jest dla mnie powiem szczerze :) .


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: Lukas_1 » czw sty 05, 2012 01:27

No nic to, jak mawia mój koleżka "oka nie wyjmiesz" :D, nasza kraina to podobnież młoda demokracja i trzeba być po trochu lekarzem, adwokatem, farmaceutą no i oczywiście znać się na skokach narciarskich i piłce :rotfl:



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw sty 05, 2012 11:26

to dział pogawędki jest?
zamykam



Zablokowany

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości