Zmiana oświetlenia lampek na led

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Jeżu » wt gru 13, 2011 21:01

macabra_, ale jak zapodasz taka ledowo co masz w postouj od tomka to może będzie efekt jakiś.. :bajer:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: macabra_ » wt gru 13, 2011 21:15

według mnie ona jest za nisko no i słabo będzie oświetlała drugą połowę bagażnika :) ale spróbować można ;)



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: iigAlisArr » wt gru 13, 2011 21:53

macabra_ pisze:ona jest za nisko no i słabo będzie oświetlała drugą połowę bagażnika
Dokładnie, nawet jak tam wsadzisz hiper mega LED to i tak nie oświetli dobrze. Włóż dużą torbę do bagaja i spójrz jak dokładnie zasłoni tę lampkę. :hmm: Źle jest umiejscowiona po prostu, ja mam listwę LED w bagaju i sprawuje się wyśmienicie, 80cm daje bardzo dużo światła.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Rydzu » wt gru 13, 2011 21:55

Wsadź do bagażnika lampkę oświetlenia wnętrza taką jak jest z przodu. W skodzie do oświetlenia tyłu dla pasażerów jest tak to właśnie rozwiązane. Druga identyczna lampka, tylko odwrócona w drugą stronę i działa.
W Pastuchu jak wsadzałem listwę smd w miejsce fabrycznej żarówki to do oświetlenia bagażnika wystarczyła oryginalna lampka.



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Jeżu » wt gru 13, 2011 22:34

nic wsadze jakąś tam led zwykłą i pod parapetami wsadze po listwie led i będzie spełniał moje oczekiwania :bigok: a co oświetleniem to faktycznie za nisko w mk2 jak miałem to ona był w lewym parapecie a i tak jeszcze miałem po jedne dodatkow w boczku materiałowym pozdro :pub:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: slaww » czw gru 15, 2011 13:02

Jutro jade na przeglad zobaczymy co pan powie o niebieskiej tablicy.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » pn gru 19, 2011 21:45

Całkowitą nowością jest obiecany wcześniej moduł do lampki drzwiowej.
Oparty jest na ledach białych(sześć szt) i czerwonych(3szt).
Zdjęcia przedstawiają jego wersję na ledach ZB- zimny biały.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Myślę, że Kol.Shmatan w najbliższym czasie, wypowie się nad jego jakością i funkcjonalnością- mnie nie wypada.



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Jeżu » pn gru 19, 2011 21:50

tomnik, o kurcze ja takie chce :hmm: jak cena ??


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » pn gru 19, 2011 21:57

Jeżu pisze:tomnik, o kurcze ja takie chce :hmm: jak cena ??
Prosze bardzo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=32&t=437315" onclick="window.open(this.href);return false;



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Shmatan » pn gru 19, 2011 22:32

tomnik pisze:Myślę, że Kol.Shmatan w najbliższym czasie, wypowie się nad jego jakością i funkcjonalnością
w dzień który listonosz przyniesie modul będzie montaż i cała seria zdjećw różnych warunkach z różnymi porównaniami - to bardziej niż pewne ;]



tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » pn gru 19, 2011 23:02

Shmatan pisze:
tomnik pisze:Myślę, że Kol.Shmatan w najbliższym czasie, wypowie się nad jego jakością i funkcjonalnością
w dzień który listonosz przyniesie modul będzie montaż i cała seria zdjećw różnych warunkach z różnymi porównaniami - to bardziej niż pewne ;]
A nie mówiłem...? :)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Shmatan » wt gru 20, 2011 16:21

Okazało się że w moim mk4 szły jeszcze kopertówki na c5w, więc fotorelacja się troszke przesunie w czasie ;] ale będzie - obiecuje ;]



szczyku

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: szczyku » śr gru 21, 2011 22:25

No i u mnie zagościł pełny zestaw ledów od tomnik-a... od lampki podsufitki (u mnie akurat od passka W8), po lampki w tapicerce drzwi (dwukolorowe), kończąc na tablicy rejestracyjnej...

Temat ledów tomnik-a śledzę od ogłoszenia na forum passat-a, dedykowane moduły plug&play, kolor biały (było pisane: nie chiński biały tylko prawdziwy biały) :chytry: zdecydowałem się na zakup :grin: , wymiana kilku wiadomości pw, doszło do kontaktu telefonicznego i w tym momencie dowiedziałem się że tworzy takie moduły do golfa IV, że jest info na forum golfa i tworzy moduły w tapicerkę drzwi (dwukolorowe).

Po przeczytaniu tematu (głównie opinii innych użytkowników), oglądnięciu zdjęć... poszło zamówienie.

Ledy przyszły... no to atak na auto :hmm:
Pierwsze szybkie podłączenie i... "kopara" mi opadła... podłączałem po godz. 19 więc już noc :blush: Podłącza się w bardzo prosty sposób, nie maiłem najmniejszego problemu przy słabym tylnym oświetleniu led-china.... wszystko co pisze tomnik o tych modułach to prawda, kolor (barwa) rewelacja, montaż :grin: nie spodziewałem się aż tak takiego efektu, te ledy co zamówiłem na allegro to jakaś porażka.

Wszystkie płytki elegancko wytrawione, solidne przewody wlutowywane przez płytkę (a to ważne), moduły wpasowują się bez najmniejszego problemu. Wyjątkiem są moduły pod lampkę W8, które trzeba lekko przeszlifować pilnikiem (max minuta roboty), ale tylko dla wersji z pokrętłem do szyberdachu, tzn. płyną regulacją otwierania i zamykania :hmm:

Moduły w tapicerkę drzwi zamówiłem X4, bo coś mi się ubzdurało że mam lampki we wszystkich czterech drzwiach :okej: Okazało się że mam dwie lampki w przednich, ale dzięki mojej pomyłce będę montował dwie lampki na tylne drzwi. Akurat te moduły (dwukolorowe) to mistrzostwo :okej:

Wydałem rożne pieniądze, straciłem wiele cierpliwość i nerwów na ledy allechina, i gdybym od razu trafił na tomnik-a moje życie stało by się prostsze od samego początku zabawy z led-ami :cool:

Ja z czystym sumieniem mogę polecić dla każdego :okej:
Ostatnio zmieniony czw gru 22, 2011 18:17 przez szczyku, łącznie zmieniany 1 raz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Shmatan » czw gru 22, 2011 17:49

Tym razem mało pisania, bo mało zdjęć - nie udało się uchwycić efektu :/
Postaram się podejść do tego drugi raz ale na razie musi wystarczyć ;]

Tym razem do łap trafił mi moduł dwukolorowy do kopertówki - najnowszy wynalazek Tomnika ;] na wstępie - przed zakupem radze sprawdzić czy mamy żarówki rurkowe czy zwykłe w5w i w razie rurkowych powiadomić o tym kolegę - w moim wypadku (mimo że pisałem że sobie poradze ze zrobieniem przejściówki!) Tomnik dosłał inną płytkę-adapter ;]

Żeby założyć moduł musimy wydłubać kopertówke - wystarczy podwadzić ją kluczem:
Obrazek

Zdjęcia oryginalnej żarówki (w dwóch "jasnościach")na górze plus modulu (w dwóch takich samych "jasnościach") na dole
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Cięzko jest to uchwycić, ale różnica jest nie mniejsza niż przy innych modułach Tomnika - wreszcie widać co jest pod drzwiami jak chce się wysiąść.

Dziś ubogo, ale obiecuje się poprawić ;]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości