Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: lgruszkos » czw gru 08, 2011 14:04

Kamel, dzięki za poradę


Moje mk4 viewtopic.php?f=89&t=173568" onclick="window.open(this.href);return false;
---------------------------------------------------------------------------------

Bako111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt gru 24, 2010 13:18
Lokalizacja: Zalipie/ Małopolska

Re: Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: Bako111 » czw sty 12, 2012 00:05

Witam odkopuje trochę temat.
Zamontowałem z kolegą spryskiwacze zgodnie z waszą instrukcja na przekaźniku 603 i jest problem.
Mianowicie gdy przytrzymuje manetkę dłużej słychać pompke, pompka na pewno podaje płyn do spryskiwaczy ale te jakby sie troche za malo wysuwały i wogóle nie leją na lampy.
Natomiast gdy podłaczyłem je "na krótko" już zupełnie inna sprawa dużo bardziej sie wysuwały i działały bez zarzutu. tak jakby dostawał za mało prądu lub za krótko by ten prąd dostawały gdy normalnie używam manetki, co to może być macie jakieś opcje?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Re: Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: Kamel » czw sty 12, 2012 20:48

Bako111 pisze:Witam odkopuje trochę temat.
Zamontowałem z kolegą spryskiwacze zgodnie z waszą instrukcja na przekaźniku 603 i jest problem.
Mianowicie gdy przytrzymuje manetkę dłużej słychać pompke, pompka na pewno podaje płyn do spryskiwaczy ale te jakby sie troche za malo wysuwały i wogóle nie leją na lampy.
Natomiast gdy podłaczyłem je "na krótko" już zupełnie inna sprawa dużo bardziej sie wysuwały i działały bez zarzutu. tak jakby dostawał za mało prądu lub za krótko by ten prąd dostawały gdy normalnie używam manetki, co to może być macie jakieś opcje?
Ja mam instalkę zrobioną na przekaźniku 603 i wszystko ładnie działa.
Może Twój przekaźnik jest wadliwy?
Bako111 a sprawdzałeś czy podczas spryskiwania nic Ci nigdzie nie cieknie?
Sprawdź cylinderki spryskiwaczy.
Swego czasu miałem podobną sytuację. Po przytrzymaniu manetki dysze troszkę się wysuwały i po chwili chowały, a płyn zamiast na lampy leciał pod zderzakiem.
Wymieniłem cylinderki na nowe i problem zniknął (w sumie mogłem wymienić tylko jeden, ale w drugim miałem pęknięte jedno mocowanie, więc przy okazji wymieniłem oba).
Przekaźnik daje prąd tylko przez określony czas, jeśli któryś z cylinderków jest uszkodzony to ciśnienie ucieka bokiem i nie ma siły żeby wypchnąć dysze i spryskać lampy.

Tak więc chyba na początek zacząłbym od zdjęcia zderzaka i sprawdzenia cylinderków i tego, czy płyn nie leci gdzieś bokiem.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Bako111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt gru 24, 2010 13:18
Lokalizacja: Zalipie/ Małopolska

Re: Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: Bako111 » czw sty 12, 2012 21:05

diabeł tkwi w szczegółach i jak zwykle, Problem rozwiązany a okazał sie banalnie prosty moj znajomy podciagając instalacje wpial w piny pompki 2 przewody od przekaźnika i do masy na wsówskach co sie okazało, pomylił piny wystarczyło podmienić i zmieniła sie biegunowość pompka widocznie wczesniej kreciła się w środku ale w złą strone po zmianie hula jak trzeba :bigok:



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: JacekB » śr sty 25, 2012 21:25

Koledzy, odgrzewam temat.
Potrzebuję spryskiwaczy reflektorów bo u mnie te pompki są uszkodzone, dysze są w porządeczku. Czy można to jakoś zamienić bo mam Borę i ciężko to dostać. Chodzi mi o to, czy od GIV albo jakiegoś seata podpasują pompki lub całe spryskiwacze bez zbędnych przeróbek?


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: Kamel » śr sty 25, 2012 22:00

JacekB pisze:bo u mnie te pompki są uszkodzone
JacekB rozumiem, że masz na myśli cylinderki..
Różnica pomiędzy Golfem a Borą jest taka, że Bora ma dysze pojedyncze i w związku z tym troszkę inne zaślepki.
Tak więc cylinderki możesz spokojnie wrzucić golfowskie.
Jednak z używkami jest tak, że możesz trafić na uszkodzone, a i co poniektórzy rzucają chore ceny za używki.
Cylinderki mają numer 1J0 955 978B i koszt nowego w ASO to ok. 140zł/szt.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: JacekB » śr sty 25, 2012 22:16

Kamel, mam na myśli stały element przykręcony dwoma śrubami do belki, to jest u mnie rozwalone, dysze mam w porządku, lecz po wystrzeleniu lecą na 1,5 m przed auto bo nie zatrzymują się bo te cylinderki są połamane.
Cylinderki jeśli podpasują pod pojedyncze dysze to będę zadowolony bo będę miał pewność, że będą te zaślepki (nakładki) pasowały.

Ewentualnie warto się bawić w jakieś zamienniki ? (o ile są)


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: Kamel » śr sty 25, 2012 23:34

JacekB pisze:Cylinderki jeśli podpasują pod pojedyncze dysze to będę zadowolony bo będę miał pewność, że będą te zaślepki (nakładki) pasowały.
Cylinderki są identyczne dla Bory i Golfa, więc spokojnie możesz je stosować zamiennie :-)
JacekB pisze:Ewentualnie warto się bawić w jakieś zamienniki ? (o ile są)
Nie spotkałem się z zamiennikami.
Można próbować wklejać dyszę na stałe, ale to już raczej doraźna naprawa (choć podobno prowizorki wytrzymują najdłużej) :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

tabu1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 27, 2012 23:41

Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: tabu1985 » czw lut 02, 2012 00:27

A te zestawy będą do Golfa IV
http://allegro.pl/xenon-hid-spryskiwacz" onclick="window.open(this.href);return false; ... 36916.html
Czym sie różnią te dysze od ori?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: Kamel » czw lut 02, 2012 00:41

tabu1985 pisze:Czym sie różnią te dysze od ori?
Same dysze pewnie niczym, ale cylinderki już mocno - mocowaniami, które do MK4 bez dużej rzeźby nie podejdą..

Może troszkę teorii, bo bardzo często mylone są pojęcia co do nazewnictwa poszczególnych elementów:
Cylinderek - element dolny, w który wpina się wężyk
Dysza - element górny, na który zaczepiana jest zaślepka

Cylinderek z MK4 / Bora:
Obrazek

Dysza MK4:
Obrazek

Dysza Bora:
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

tabu1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 27, 2012 23:41

Spryskiwacze reflektorów golf IV uchwyty montażowe

Post autor: tabu1985 » czw lut 02, 2012 00:59

pracują tak samo jedyną dużą rożnice widze w mocowaniu cylinderka w ori jest wyżej. kwestia podniesienia mocowania.chyba ze sie myle.



Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Re:

Post autor: Andrzej4286 » pt lut 03, 2012 22:10

sebtdi pisze:znalazłem na forum Seata ciekawy opis : hmm:



==========================================================
1. prowadzimy przewody od pompki do podszybia
2. demontujemy podszybie i od strony kierowcy jest biała puszka która pozwala na przeprowadzenie przewodów do kabiny
3. demontujemy wyłącznik świateł (wcisnąć pokrętło, przekręcić w LEWO, pociągnąć do siebie)
4. demontujemy tapicerkę/osłonę pod kierownicą (cała dolna osłona)
5. na wprost mamy skrzynkę przekaźnikową a w niej przekaźnik o numerze 377, wyciągamy go
6. w podstawce tego przekaźnika brakuje nam 3 styków. Styki są numerowane od 1 do 18. Musimy mieć odpowiednie oryginalne styki lub kombinować...
dokładamy styk numer 9 - kabelek od tego styku prowadzimy do wyłącznika świateł do styku numer 11
dokładamy styk numer 6 - kabelek od tego styku prowadzimy i łączmy ze stykiem "+" pompki wysokiego ciśnienia
dokładamy styk numer 15 - kabelek od tego styku prowadzimy do skrzynki bezpiecznikowej do wolnego miejsca numer 33
7. drugie wolne miejsce pod bezpiecznik numer 33 (20 Amper) także uzupełniamy stykiem i prowadzimy kabel do zacisku 30 (zasilanie) widocznego na spodzie skrzynki przekaźnikowej
8. drugi kabelek z pompki łączymy do masy (na pompce są oznaczone styki jako "+" i "-" - nie pomylić).
9. Zakładamy bezpiecznik numer 33 o wartości 20 Amper
10. W miejsce po przekaźniku 377 zakładamy przekaźnik o numerze 389.
=========================================================
l

czy ten opis montażu instalacji pod spryskiwacze pasuje do golfa 4 bo ten opis dotyczy toledo 1M a ktos dodal go na pierwszej stronie tego tematu


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Kamel » pt lut 03, 2012 23:05

tabu1985 pisze:pracują tak samo jedyną dużą rożnice widze w mocowaniu cylinderka w ori jest wyżej. kwestia podniesienia mocowania.chyba ze sie myle.
No właśnie..
O ile chcesz się bawić w rzeźbę to możesz się pokusić o przeróbkę tych mocowań, ale czy warto..
Andrzej4286 pisze:czy ten opis montażu instalacji pod spryskiwacze pasuje do golfa 4 bo ten opis dotyczy toledo 1M a ktos dodal go na pierwszej stronie tego tematu
Andrzej4286 tu masz FAQ z montażu sprysków w MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=190955" onclick="window.open(this.href);return false;


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Andrzej4286 » sob lut 04, 2012 00:14

Kamel, dzieki za linka :pub:


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości