Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Post autor: skaktus » pn lis 07, 2011 09:38

Johnatan pisze:
skaktus pisze:Jaki jest sens jazdy w ciągu dnia na halogenach ? Ani tego dobrze nie widać ani to nie przystosowane do takiej jazdy na dłuższą metę...Lepiej już dzienne założyć.
Sens jest taki ze jak sie zakłada palnik philipsa to nie kosztuje on 10zł kolego ale kosztuje 150zł. .wiec jaki sens jest zużywanie palników o wytrzymałości około 5tyś godzin w dzień ? Jeśli chcesz sobie szpecić fure diodami to szpeć, ale moi koledzy jeźdzą na halogenach, doskonale ich widać i nikt sie ich nie czepia. Taki jest sens nie jeźdzenia na xenonie w dzień.
Hehe. Kto oszpecił auto ten je oszpecił. Ja się nie bawiłem w przeciwieństwie do kolegi w poxipol i krojenie lamp, tylko po to żeby mieć xenony made in stodoła. Sory ale wole już mieć dobrze wpasowane światła dzienne i mieć oszczędności na żarówkach i lampach niż być kozakiem halogenowym.

Nisko zawieszone halogeny są gorzej widoczne w ciągu dnia, szczególnie soczewkowe. Niestety utarło się ostatnio i powstała moda jazdy na halogenach w dzień i w nocy. Nigdy jej nie rozumiałem.

PS-Oryginalny palnik z dystrybucji Philipsa kosztuje 189 zł prosto u producenta. Widocznie kupując palnik za 150 zł jak 99% masz podróbkę. To co sprzedają na allegro to właśnie same podróby.
mand pisze:A wracając do głównego tematu to: montując xenony to żeby być "nietykalnym" dla policji to trzeba mieć spryski i stabilizatory tak? a co za tym idzie żyroskopowe czujniki na przedniej i tylnej osi? da się to bez większego problemu zamontować w mk4 które wyszło na zwykłych lampach?
Zestaw musi być dedykowany do danego auta, wszystko musi mieć homologacje. Muszą być spryski, poziomowanie i lampy z homologacją.

Do zwykłych lamp jakie masz na żarówkę nie można montować xenonu - takie coś oślepia i jest qpą.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Post autor: Johnatan » pn lis 07, 2011 11:17

skaktus pisze:Hehe. Kto oszpecił auto ten je oszpecił. Ja się nie bawiłem w przeciwieństwie do kolegi w poxipol i krojenie lamp, tylko po to żeby mieć xenony made in stodoła. Sory ale wole już mieć dobrze wpasowane światła dzienne i mieć oszczędności na żarówkach i lampach niż być kozakiem halogenowym.

Nisko zawieszone halogeny są gorzej widoczne w ciągu dnia, szczególnie soczewkowe. Niestety utarło się ostatnio i powstała moda jazdy na halogenach w dzień i w nocy. Nigdy jej nie rozumiałem.
Lampy nie mają w sobie grama poxipolu, nie mają w sobie grama xenonu. Jak sam wiesz że xenon kosztuje 189zł to jaką jeszcze masz wątpliwość czemu wiara nie chce jeździć na xenonie w dzień? Nie widziałem, i nigdy nie bede widział dobrze spasowanych świateł dziennych w mk4.. nie idzie ich włożyć tak żeby auto wyglądało. Widze że sam sie bawisz w luxfery diody i neony.. cały przód zapożyczony z bazaru ryżowego od chińczyka wiec nie krytykuj mojego auta..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

triCKy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 02, 2009 18:25
Lokalizacja: Ck

Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Post autor: triCKy » pn lis 07, 2011 18:10

Panowie sorry, ze w tym temacie ale nie chce zakładać nowego a pytanie tyczy się tematu, mam nadzieje, ze mand sie nie obrazi :-)
Czy 500 zl plus moje zwykle lampy to dobra cena za kompletny ori xenon?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Post autor: skaktus » pn lis 07, 2011 19:07

Zależy co masz w zestawie i co jest tym ori xenonem. Bo jak lampy w dobrym stanie i będą do tego palniki lub przetwornice to cena dobra, gorzej jak będą styrane, szczególnie klosze, lub połamane, zalane itd.

Pamiętaj też że do lamp wymagane są spryskiwacze. Tutaj musisz się zaopatrzyć albo w zestaw tańszy, czyli samemu dopasować z innego auta spryskiwacze, porządnie ustawić i aby były wysokociśnieniowe a nie zwykłe, bo te zwykłe nie nadają się do czyszczenia klosza. Taki zestaw też wymaga odpowiedniej pompki, montowanej dodatkowo w aucie.

Pamiętaj też że takiej pompki nie podłącza się (zgodnie z założeniem producenta) do pompki spryskiwaczy wycieraczek, tylko do sterownika. Dzieje się tak dlatego że taka pompka spryskuje reflektor zazwyczaj co 3 lub 5 użycie spryskiwaczy , choć to wszystko jest zależne od producenta i widziałem już auta które mają spryski działające tak samo jak te od wycieraczek.

Dalej - poziomowanie - do tego potrzebujesz czujników i całej instalacji. Jak by tego było mało, xenony trzeba aktywować w kompie. Na forum kiedyś był pełen FAQ krok po kroku co robić.
Johnatan pisze:Lampy nie mają w sobie grama poxipolu, nie mają w sobie grama xenonu. Jak sam wiesz że xenon kosztuje 189zł to jaką jeszcze masz wątpliwość czemu wiara nie chce jeździć na xenonie w dzień? Nie widziałem, i nigdy nie bede widział dobrze spasowanych świateł dziennych w mk4.. nie idzie ich włożyć tak żeby auto wyglądało. Widze że sam sie bawisz w luxfery diody i neony.. cały przód zapożyczony z bazaru ryżowego od chińczyka wiec nie krytykuj mojego auta..
Johnatan pisze:Projekt XENON

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grama xena nie ma, a w pierwszym temacie przeróbka na soczewkę. Jaki by lampy nie były, przeróbka jest przeróbką, nielegalną , bez względu czy przerabiasz lampę na halogen, xenon czy latarkę.

Niestety sam nie mam neonów, luxferów (widać że nie wiesz co to luksfer, poniżej specjalnie dla Ciebie foto edukacyjne) :

Obrazek

Nie przerabiałem też głównych reflektorów (nie mam kompleksu braku soczewki w aucie). Nie przerabiałem też oświetlenia licznika na super modny czerwony kolor jak to kolega zrobił.

A co.
Ostatnio zmieniony pn lis 07, 2011 19:15 przez skaktus, łącznie zmieniany 2 razy.



triCKy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 02, 2009 18:25
Lokalizacja: Ck

Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Post autor: triCKy » pn lis 07, 2011 19:12

skaktus lampy od kolegi, który sprzedał auto a lampy wyjął.
Zarniki z przetwornicami w zestawie, wszystkie uchwyty cale, lampy "mam na oku" od dnia kiedy je zakupił i wiem ze są całkowicie sprawne, to jeśli taki stan to cena dobra powiadasz?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Post autor: skaktus » pn lis 07, 2011 19:18

Sprawdzałem teraz allegro i średnia cena za lampę bez jakiegokolwiek osprzętu to od 300 do 500 zł. Jeśli w zestawie masz oryginalne palniki i przetwornice (nie chińskie zamienniki) to cena jest dobra. Nie jest to super okazja, ale też nie jest to też zdzierstwo.



triCKy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 02, 2009 18:25
Lokalizacja: Ck

Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Post autor: triCKy » pn lis 07, 2011 19:22

Tak tylko, ze 500 zł to jest cena za 2 lampy :-)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Post autor: skaktus » pn lis 07, 2011 20:15

Dlatego nie wiem z czym tutaj sięzastanawiać, skoro za 300 zł można dorwać niby tanio, ale gołą lampę. Markowa przetwornica to koszt od 200 do 500 zł sztuka. Jak masz w tej cenie zestaw kompletny, działający to nie ma co myśleć.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Post autor: Shmatan » pn lis 07, 2011 22:06

triCKy pisze:Czy 500 zl plus moje zwykle lampy to dobra cena za kompletny ori xenon?
jeżeli nie jesteś zdecydowany to daj namiary na kontrahenta ;] biore bez pytania ;]



triCKy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 02, 2009 18:25
Lokalizacja: Ck

Ori Xenon, jak nie stracić przeciwmgielnych??

Post autor: triCKy » wt lis 08, 2011 09:01

skaktus no tak tez myslalem, dzięki :pub:
Shmatan sorry kolego, ale nie ma opcji, biorę go na pewno chciałem sie tylko upewnić :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości