Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Ro83rt
...
...
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 30, 2009 17:08
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: Ro83rt » sob wrz 24, 2011 08:21

Witam. Wiem, że jest kilka tematów o elektrycznych uniwersalnych szybach, jednak w żadnym nie ma nic konkretnego.
Chcę założyć uniwersalne szyby elektryczne do swojego mkIV. Na początku był plan z ori szybami, ale jak zacząłem czytać forum to stwierdziłem, że mogę nie dać rady i bym wszedł w niepotrzebne koszta. Znalazłem na allegro kilka ofert:

1. http://allegro.pl/elektryczne-szyby-4-d ... 64889.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Wszystko niby OK, ale wygląda to troche tandetnie... Przynajmniej dla mnie.

2. http://allegro.pl/uniwersalne-4-szyby-e ... 41761.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Różnią się czymś od tych pierwszych poza tym modułem domykania? Chodzi o jakość bardziej...

3. http://allegro.pl/szyby-elektryczne-gol ... 75766.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Te wyglądaja OK tylko że, średnio widzę te przyciski w środkowej konsoli ;/

4. http://allegro.pl/szyby-elektryczne-gol ... 75777.html" onclick="window.open(this.href);return false;

To mój faworyt. Bardzo się zastanawiam nad tym modelem, jednak nie wiem w którym miejscu by były te przyciski do sterowania szybami.
Dysponuje ktoś fotami z którymkolwiek modelem jak to wygląda wewnątrz? Najbardziej interesuje mnie model 4! I oczywiście proszę wypowiedzcie się co do jakości tych zestawów. Z góry dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: skaktus » sob wrz 24, 2011 09:39

Każdy uniwersalny zestaw to to samo, niczym się nie różnią, no czasem kształtem. Wykonanie to to samo.

Zestawy które pokazujesz po ponad 400 zł. Rozumiem że masz korbkę, to jak chcesz ten zestaw zamontować ? Do niego wymagane są już elektryczne szyby o zestaw trzeba traktować jako naprawczy w przypadku uszkodzenia silnika itp. W tym zestawie nie masz ani podnośników samych szyb tylko ich napęd a bez tego zestaw jest niekompletny.



Ro83rt
...
...
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 30, 2009 17:08
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Re: Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: Ro83rt » sob wrz 24, 2011 10:05

skaktus pisze:
Zestawy które pokazujesz po ponad 400 zł. Rozumiem że masz korbkę, to jak chcesz ten zestaw zamontować ? Do niego wymagane są już elektryczne szyby o zestaw trzeba traktować jako naprawczy w przypadku uszkodzenia silnika itp. W tym zestawie nie masz ani podnośników samych szyb tylko ich napęd a bez tego zestaw jest niekompletny.
z opisu aukcji: Podnośniki pasują w fabryczne miejsca, montaz polega na wykręceniu mechanicznego silnika i zamontowaniu naszego elektrycznego + podłączenie wyłaczników.
więc wg mnie to jest zamiennik zwykłych na elektryczne. poza tym gdyby tak nie było to po co zaślepki na korbke? :goof:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: skaktus » sob wrz 24, 2011 17:57

W takim razie autor korbkę nazywa mechanicznym silnikiem. Brawo za inwencję twórczą.

W życiu nie dał bym prawie 500 zł na takie coś, tym bardziej że jest to to samo co zestawy uniwersalne, tylko że pomniejszone. Prędzej bym na szrotach szukał bo i cena pewnie będzie niższa. I nie spodziewaj się że ten mechanizm będzie tak samo cichy i sprawny jak fabryczne szyby.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: k0nr4d » śr wrz 28, 2011 16:57

Na szrotach raczej ciężko o mk4, na razie się takie auta klepie u nas. Uniwersalne podnośniki to zło. Szukaj oryginałów, bo po co dwa razy kupować.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Ro83rt
...
...
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 30, 2009 17:08
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: Ro83rt » czw wrz 29, 2011 19:49

Chodzi o to, że oryginały mogłem kupić, ale je podłączyć żeby to działało to niezła jazda i dlatego pytam o uniwersalne... I Proszę przejrzyjcie najpierw te propozycje co podałem, a nie piszecie w ciemno o uniwersalnych że lipne itp...



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: k0nr4d » czw wrz 29, 2011 20:23

Kup obojętnie które, potem płacz na forum, że coś się zepsuło i części nie można dostać. Myślisz, że podłączenie tych będzie prostsze?


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: Castillo » sob paź 01, 2011 10:05

Ro83rt kiedyś był już temat o zamiennikach elektrycznych szyb i zdecydowanie numer 3 i 4 są wporzo. Jakiś forumowicz kupił chyba numer 3 i gada,ł że szyby podnoszą się szybko, a całość działa solidnie, możesz poszukać gdzieś ten temat w style jest



Ro83rt
...
...
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 30, 2009 17:08
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: Ro83rt » sob paź 01, 2011 12:56

Castillo, i o taką odpowiedź mi chodziło. Też właśnie wydaje mi się, że 3 i 4 wyglądają na masywne.



zebra2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:54
Lokalizacja: EPJ

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: zebra2008 » sob paź 01, 2011 19:43

ja mam zestaw 3 dzialaja super
tyle ze nie sa automatyczne no ale coz



Ro83rt
...
...
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 30, 2009 17:08
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: Ro83rt » śr paź 05, 2011 20:15

nie są automatyczne? Możesz rozwinąć bo nie rozumiem



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: k0nr4d » śr paź 05, 2011 21:13

Pewnie chodzi o to, że trzeba trzymać, żeby do końca otworzyć lub zamknąć. W oryginale, jak przyciśniesz na "drugi bieg", to szyba idzie całkiem do góry lub do dołu.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Uniwersalne elektryczne szyby do golfa

Post autor: Karpik » ndz paź 09, 2011 20:18

Zamiast kupować zestawy za 400-500zł proponuje kupić najtańszy zestaw uniwersalny. Do tego dokupić 2 ori silniczki szyb i już. Masz elektryczne szyby za max 250zł. I szyba na pewno będzie chodzić jak trzeba.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości