A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A,B,C lakierowania

Post autor: To_mas » ndz wrz 11, 2011 16:00

SZOPENN pisze:pompa z 1.5m3
nie wiem jaki przelicznik jest ale efektywna wydajność mojej to ok 400l/min i na razie starcza :)



anavar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 09:20

A,B,C lakierowania

Post autor: anavar » śr wrz 14, 2011 00:41

To_mas pisze:Z tym ze jak masz zamiar robić to sprayem to nawet nie zaczynaj szkoda kasy i czasu.
Pisałem że kompresorem z dwoch agregatów od lodówek.
Dostałem go gratis od lakiernika, który na nim zrobił kilka aut w dawnych czasach.
Więc spraye odpadają.
Pistolet mam firmowy, tez od lakiernika.
Zobaczę czy po polonezie dam radę uzyskać kształty inne niż płaskie jak decha.
Martwią mnie te krechy co wychodza po czasie, może lepsze materiały pomogą w walce z nimi?
Szpachel natryskowy dawać w postaci budyniu nakładać go grubo?
Oj, nie znam terminów lakierniczych i to mnie gnębi.
W mieszalni mnie nie rozumieją i niepowaznie traktują.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A,B,C lakierowania

Post autor: To_mas » śr wrz 14, 2011 13:23

anavar pisze:Pistolet mam firmowy, tez od lakiernika
wszyzstko jest firmowe bo jakaś firma to musie produkować więc to nie znaczy że dobry :) a jak sie domyślam to napewno niczego dobrego za darmo ci koleś nie dał :)
pistolet w miarę to wydatek rzędu 4oo-5oozł a coś co można nazwać dobrym to ok 15oo zł.
anavar pisze:Martwią mnie te krechy co wychodza po czasie, może lepsze materiały pomogą w walce z nimi?
na pewno trochę ale głównie chodzi tu o to zeby robić tak by nic nie wyszło :) a bez odpowiednich narzędzi nie jesteś w stanie.
anavar pisze:Szpachel natryskowy dawać w postaci budyniu nakładać go grubo?
tak jak zaleca jego producent !



MarcinWLKP

A,B,C lakierowania

Post autor: MarcinWLKP » pn wrz 19, 2011 20:33

Panowie to ja może też się podepnę pod temat sprzętowy.
Mam sprężarkę śrubową o wydajności 600L/min przy 7barach.
Jak duży zbiornik wystarczy do pomalowania auta i jaki pistolet polecicie do tych parametrów sprężarki.
Chodzi oczywiście o amatorskie zastosowanie.



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C lakierowania

Post autor: SZOPENN » pn wrz 19, 2011 22:20

150L



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: A,B,C lakierowania

Post autor: duzy_przemo » czw wrz 22, 2011 10:36

SZOPENN pisze:150L
Trochę mało jak do śruby o wydajności 600l/min.
Optymalne 500l.



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C lakierowania

Post autor: SZOPENN » czw wrz 22, 2011 12:20

sorry, ale 600L wydajności to nie jest aż tak dużo.. i nie widzę sensu żeby taka pompa męczyła się nabijając tą butle. Nie mówiąc już że pracując np na szlifierkach pneumatycznych te dobijanie do "optymalnego ciśnienia" będzie mu bardzo przeszkadzać..... To że jest to śruba nic nie zmienia, wydajność to wydajność...

Sam posiadam dwa kompresory, jeden o wydajności 500L na butli 270L - to jest porażka.. do warsztatu się nadaje, nabije się ok, klucz pneumat chodzi czy coś, do lakierowania jak najbardziej OK, w żadnym wypadku nie nadaje do narzędzi o wysokim przepływie bo po prostu zbiornik do tej wydajności jest za duży

o dziwo w drugim kompresorze o wydajności 900L mam zbiornik 30L.... to już trochę hardcor ale dzięki temu mam non stopa 8 bar przy przepływie przy wylocie Fi7mm np...

NIe ładuj kolego do tej sześcsetki większej butli niż 200L, dzięki temu pogodzisz szybki wzrost ciśnienia jak i zapotrzebowanie na powietrze różnych narzędzi - 200L to już jest naprawdę dużo (a jeśli pompa bije do 10bar to już całkiem ok) będzie to pracowało po prostu najwydajniej...

oczywiśćie 500L nie będzie za dużym obciążeniem dla tej pompy i będzie to również dobra opcja, ale to raczej dla kogoś kto potrzebuje spory zapas powietrza przy czym ciśnienie nie gra aż tak dużej roli.....
Ostatnio zmieniony czw wrz 22, 2011 15:26 przez SZOPENN, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

A,B,C lakierowania

Post autor: duzy_przemo » czw wrz 22, 2011 14:56

Nigdy nie widziałem takiego połączenia by wydajność kompresora przekraczała 4 krotnie pojemność butli.
Chętnie bym zobaczył te 900 na 60l - jak pracujesz czymś to kompresor się w ogóle wyłącza ?



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C lakierowania

Post autor: SZOPENN » czw wrz 22, 2011 15:20

A widzisz... każdy agregat np do młotów pneumatycznych tak działa... nie marnuje się energii na nabicie butli tylko stara się wykorzystać jak najlepiej przepływ chwilowy... Czekanie na nabicie butli to strata czasu... mój kompresor 900L jest też specjalistyczny i z założenia nie pracuje z butlą. Jest to po prostu przemysłowy kompresor na kółkach.... a propo 900L realnej wydajności to też nie jest jakiś tam rarytas... ot porządna dmuchawka już...
duzy_przemo pisze:Chętnie bym zobaczył te 900 na 60l - jak pracujesz czymś to kompresor się w ogóle wyłącza ?
nie 60L tylko 30L. Oczywiście, że się nie wyłącza... ale gdybym miał butle 500L z nim to by się również nie wyłączał przy określonych pracach (np piaskowanie), a ja bym po wykorzystaniu ciśnienia w butli czekał na dobicie tej pojemności do odpowiedniego mi ciśnienia i traciłbym tylko czas....

przy 30L mam non stop 8 bar przy otwartym wyjściu fi 7 mm.... chodzi non stop, ciśnienie reguluje jedynie zawór bezpieczeństwa.


Tylko wróćmy do ogólnych zastosowań warsztatowych, jasne że wydajności 600L nie zaszkodzi zbiornik 500L i będzie to działać, i do lakierowania może i taki zapas powietrza jest nawet lepszy. Ale jeżeli ma to służyć do zastosowań ogólno warsztatowych, gdzie np za moment podepnie się szlifierke pneumatyczną... to lepiej te 600L wykorzystać na butli 200L.

Poza tym, skoro 500L to optymalnie to czemu tutaj jest 270L w kompresorze powiedzmy "fabrycznym"
http://allegro.pl/kompresor-srubowy-bri ... 23468.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja do swojego majsterkowania gdzie... czasem maluje, czasem piaskuje, czasem używam narzędzi pneumatycznych różnego rodzaju, do kompresora o wydajności 600L dałbym zbiornik 200L MAX... powietrza wystarczająco i zapewniony dość dobry przepływ nawet jeśli narzędzie przekroczyłoby możliwości tej pompy....

Gdybym tylko lakierował, być może zastanowiłbym się nad 500L, ale nie nazwałbym tego rozwiązaniem "optymalnym" dla wszystkich...



MarcinWLKP

A,B,C lakierowania

Post autor: MarcinWLKP » czw wrz 22, 2011 21:24

SZOPENN, dokładnie, nie chodzi mi o to żeby zasilić tym linię 6 szlifierek przy obróbce granitu tylko żeby prysnąć sobie zderzak czy felgi.
Czyli rozumiem, że 200 będzie w sam raz?

A jaki pistolet polecicie do takiego zestawu?
Oczywiście coś z półki budżetowej.



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

A,B,C lakierowania

Post autor: duzy_przemo » pt wrz 23, 2011 12:22

SZOPENN, Dzięki za info.

MarcinWLKP,

Szukaj Sico lub Professional.
Jednak co do sico zdarzają się odrzuty trafiające do sprzedaży z nierówno wyfrezowanymi otworami w dyszy.
Professional - to chyba najbardziej popularny sprzęt w kategorii low cos, pewna duża sieć handlowa z branży ART sprzedaje tego około 100 szt. miesięcznie.
Więc coś w tym musi być.



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C lakierowania

Post autor: SZOPENN » pt wrz 23, 2011 15:55

NIe znam się na pistoletach i sam dałem ciała kupując jonnswaya za dużo kasy i się okazuje śmieć....

kolega ma pistolet WALCOM SLIM HP - pistolet marzenie...
drugi ma SICO, niewiele tańszy model od walcoma, ponad 300 zł dał, podróba jakiegoś devilbisa czy coś, też dobrze maluje...

Z moim problem jest taki że nie robi mi równomiernej "miotły".. se g... nim mogę pomalować w ostatecznym rozrachunku..



Piechu_mk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:16
Lokalizacja: PCT

A,B,C lakierowania

Post autor: Piechu_mk3 » pt wrz 23, 2011 19:00

A jaki środek polecacie na rudą ? Cortanin czy Brunox?


MkII Ćarnulka by_Piechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=424914" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C lakierowania

Post autor: SZOPENN » pt wrz 23, 2011 19:44

zaglądaj do mojego wątku, walczyłem troche z rudą.. masz w podpisie..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości