Zmiana body kit'u

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

ucantstop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 17:14

Zmiana body kit'u

Post autor: ucantstop » wt wrz 20, 2011 17:51

Witam

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zmiany spoilerów w moim golfie.

Jest to biała czwóreczka z 99' ze 100 konnym silnikiem 1.6

Pewności do zmiany zderzaków nabrałem po tym, gdy ktoś pod blokiem na parkingu parkował obok mnie. Myślał, że się zmieści ale jak można zauważyć na zamieszczonym zdjęciu jednak się nie zmieścił..
Na poszukiwania zderzaka, który przypadłby mi do gustu, wybrałem się na allegro. Niestety na mej drodze stanęły wszelkiej maści potworki, z wielkimi płomieniami bądź napisami TJUNING.

Z dwojga złego wolałbym już jeździć z uszkodzonym zderzakiem, albo i bez niego, aniżeli z czymś takim.

Wtedy na swej drodze natknąłem się na, moim zdaniem, wręcz cudowne połączenie. Przedni zderzak od R32, na tył ten : http://images49.fotosik.pl/942/16f8a2d2099af4degen.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; (fachowo bodaj nazywa się Vortex'em)

I tutaj pojawiają się moje pytania, skierowane do was. Co sądzicie o takim połączeniu ? 1.6 demonem prędkości nie jest, więc nie chciałbym tym samym żeby wyglądał zbyt agresywnie czy wręcz wiejsko. Raczej troszeczkę go odświeżyć :)

Dodatkowo chciałbym maźnąć czarne listwy na drzwiach na biało, pod kolor karoserii.

Powiedzcie mi też, jakie progi pasowałyby do tego zestawu i co najważniejsze ..
gdzie znaleść najtańsze zamienniki ?

Wiem, że z R32 problemu dużego nie ma, jest sporo dostępnych zamienników. Ale co z programi i tylnim zderzakiem ?

Jestem świadom, że zamiennik nigdy nie będzie tak dobry jak oryginał - ale z racji iż parkuję często w mieście, a w miejscu gdzie mieszkam na parkingu pod blokiem, przytarcia/obicia są nie do uniknięcia. A byłbym zapewne bliski płaczu gdyby ktoś miły skasował mi zderzak za 1000euro :)

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje zmian, chociaż raczej subtelnych. Jak mówiłem nie chce zbytnio przesadzać :)

Z góry dziękuje i pozdrawiam,
ucantstop

Obrazek



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zmiana body kit'u

Post autor: Shmatan » wt wrz 20, 2011 17:59

ucantstop, przedni z ABS'u, tylny niestety zamiennik nie do dostania w polsce (w każdym razie ja się nie spotkałem). Progi dobierasz nawet laminatowe z R32 wraz z lotką.

Jedyny problem jest taki, że ten body kit może wyglądać troche śmiesznie na 17" i seryjnym zawieszeniu (wnioskuję z dołączonego zdjęcia) - moim skromnym zdaniem do r pakietu trzeba 18" i chociażby te -40.

Od siebie zaproponowałbym Ci raczej dokładki v6/parktronic do seryjnych zderzaków - nie są krzykliwe, a subtelnie pozwalają się wyróżnić



ucantstop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 17:14

Zmiana body kit'u

Post autor: ucantstop » wt wrz 20, 2011 18:21

Rzeczywiście nie pomyśłałem w ogóle o zawieszeniu i zbyt małych felgach ..

A jak uważasz, dokładki malować pod kolor nadwozia czy zostawić w dość kontrastowym, czarnym kolorze? I czy bawić się w jakieś progi do tych dokładek czy raczej odpuścić ?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Zmiana body kit'u

Post autor: Castillo » wt wrz 20, 2011 20:56

ucantstop według mnie koniecznie listwy w kolor. Jeśli chodzi o progi to jeśli założysz dokładki (przednią + tylną) to progi by się przydały żeby linia nadwozia była mnie więcej równa, bo inaczej będzie tył nisko, przód nisko, a bok wysoko, proste.
Ja ci doradzę masz do wyboru 3 pakiety + styl mieszany :
1) R32
Obrazek
2) 25-jahre
Obrazek
3) USA
Obrazek
4) Opcja to styl mieszany, np dokładki 25 jahre + listwy r32+ daszek r32 itp.
Jest parę innych jak Vortex albo rieger, ale albo super drogie, albo słabo dostępne
Dokładki to najtańsza opcja, trochę tego jest na allegro, tylko kupuj z ABS'u a nie z laminatu. Kup dokładki i wtedy dopiero ze wszystkim do lakiernika wyjdzie jakieś 500 zł + - za polakierowanie wszystkiego ( przynajmniej tyle mnie skasowali )



AdiLDZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 17:49

Zmiana body kit'u

Post autor: AdiLDZ » wt wrz 20, 2011 21:09

R32, zdecydowanie najfajniejsze.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zmiana body kit'u

Post autor: Shmatan » wt wrz 20, 2011 21:15

To ja dodam jeszcze opcje v6
Obrazek
Obrazek

którą naturalnie można połączyć z US i dorzucić lotkę z r32



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Zmiana body kit'u

Post autor: macabra_ » wt wrz 20, 2011 22:34

według mnie również najsłuszniej jeśli nie planujesz wielkich zmian będzie wrzucić zwykłe dokładki V6, fajnie podkreślają linię auta i nie zobowiązują do większych modów ;)



ucantstop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 17:14

Zmiana body kit'u

Post autor: ucantstop » śr wrz 21, 2011 11:56

Dziękuje wszystkim za wyczerpujące wypowiedzi :)

Rzeczywiście chyba zakupie dokładki od v6, aczkolwiek raczej nie będę ich malował pod kolor karoserii. Z racji iż z tyłu mam niestety dwie malutkie paróweczki zamiast rur wydechowych skierowane w dół, dodatkowo, możliwe ze zamienie je na jakies niewielkie okrągłe rurki, żeby ładniej z tyłem v6 się komponowały.

Do tego pomalowanie wszystkich czarnych elementów, na drzwiach i zderzakach na biało.
No i lotka z r32 - bardzo przypadła mi do gustu :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc!



Zablokowany

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości