O światłach dziennych

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk4] Doda ktoś fotkę z światłami dziennymi?

Post autor: skaktus » wt sie 09, 2011 09:44

Pierwszy link nie działa.

Ciekaw jestem czy lampy z 2 linka które pokazujesz są takie jak ja posiadam do audi A6 tylko że bardzo błębokie w stylu Hella. Diody nie są w ogóle chłodzone, na początku świecą na biało, ale potem jak się nagrzeją to coraz bardziej na niebiesko...



Awatar użytkownika
Kala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr mar 03, 2010 22:04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie/ZGY

[mk4] Doda ktoś fotkę z światłami dziennymi?

Post autor: Kala » wt sie 09, 2011 20:22

Linki poprawione.
Kratka z lewej strony od kierowcy jest belka,z drugiej otwór do wkręcenia oczka na hak holowniczy :grrr: Trzeba zrobić atrapę i kombinować.
OKRAGLE nigdy paski
Dość fajnie to wygląda ale osobiście wolę światła podłużne.Te z drugiego linku bardziej do mnie przemawiają :hmm:


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk4] Doda ktoś fotkę z światłami dziennymi?

Post autor: skaktus » wt sie 09, 2011 21:24

Każdy robi i wybiera jak uważa. Niestety ale już 90% aut z dziennymi ma paski, często krzywe, źle zamontowane ;)



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Re: [mk4] Doda ktoś fotkę z światłami dziennymi?

Post autor: zimnylech » śr sie 10, 2011 00:45

Kala pisze:Linki poprawione.
Kratka z lewej strony od kierowcy jest belka,z drugiej otwór do wkręcenia oczka na hak holowniczy :grrr: Trzeba zrobić atrapę i kombinować.

OKRAGLE nigdy paski
Dość fajnie to wygląda ale osobiście wolę światła podłużne.Te z drugiego linku bardziej do mnie przemawiają :hmm:
no tak tylko ze w mk4 i bora byly okragle halogenu wiec na 1 rzut oka wyglada jak fabryka a paski... no wlasnie kazdy zaklada to co lubi.

tu montaz w borze

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=417058" onclick="window.open(this.href);return false;


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

O światłach dziennych

Post autor: Castillo » pn sie 15, 2011 20:00

No właśnie pytanie co powie na dzienne paski w tdi pan SMIC, który siedzi za prawą kratką, nie będzie czasem mniej powietrza dostawał ??



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Re: O światłach dziennych

Post autor: zimnylech » wt sie 16, 2011 10:00

Castillo pisze:No właśnie pytanie co powie na dzienne paski w tdi pan SMIC, który siedzi za prawą kratką, nie będzie czasem mniej powietrza dostawał ??

a jak sa ori halogeny w kratkach golfa czy bory to cos przeszkadza ? przeciez nikt nie zapycha calej kratki.


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

O światłach dziennych

Post autor: Castillo » ndz wrz 18, 2011 20:35

Panowie nie ma lipy z tymi okrągłymi światłami które założył kolega powyżej. Ja również dzisiaj zamontowałem wieczorem światła wyglądają zajebiście !!

Obrazek
Obrazek


Plusy są takie :
- światła wyglądają fajnie jak halogeny przeciwmgielne ( prawie bo wnętrze tych lamp jest trochę za jasne można by pokombinować z przyciemnieniem bocznych ścianek, ale na pewno nie będzie to legalne albo zakupić wersję z czarnym środkiem o ile taka się pojawi )
- auto jest widocznie jakieś dwukrotnie bardziej z daleka i bliska niż na zwykłych światłach ( opinia moja i znajomych )
- oszczędność żarówek
- funkcja "coming home" po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka światła świecą się jeszcze 25 sekund i oświecają drogę do domu
- funkcja świateł pozycyjnych

Tutaj pojawia się jedno pytanie o funkcję świateł pozycyjnych polega na tym, że gdy zapalimy normalne światła mijania to wówczas światła dzienne ( czyli te diodowe które założyłem) przyciemniają się o jakieś 50 % ( tak jak na zdjęciach powyżej) i wówczas służą jako dodatkowe światła pozycyjne. Tylko teraz pytanie do was czy ktoś orientuje się czy to jest legalne i czy nie przyczepi się do tego policja że na raz świecą mijania i do jazdy dziennej. Normalnie w światłach do jazdy dziennej jest tak że gasną całkiem po zapaleniu świateł mijania. Wie ktoś coś na ten temat ?



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

O światłach dziennych

Post autor: Tical » ndz wrz 18, 2011 23:59

Castillo, swiatla dzienne powinny gasnac po zapaleniu swiatel mijania.
Tak mowia przepisy.
W tym wypadku zalezy na kogo trafisz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

O światłach dziennych

Post autor: Shmatan » pn wrz 19, 2011 06:44

Jeżeli mają homologacje na pozycyjne to moim zdaniem jest to legalne



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

O światłach dziennych

Post autor: skaktus » wt wrz 20, 2011 17:52

Nie jest to legalne.

Przepisy określają ilość świateł postojowych i mogą być ich maksymalnie dwa. W zestawach philipsa (tych z 8 diodami) są dodawane wkładki imitujące żarówki postojowe tak aby wszystko było zgodne z prawem.

Co innego sama homologacja - masz wybite A02 ? Jak tak, nie przejmuj się tym.

Ciekaw jestem tylko jak długo lampy pociągną...Jeśli tak samo jak Vertexy to ja pozdrawiam :P



Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

O światłach dziennych

Post autor: Castillo » wt wrz 20, 2011 18:11

Kurde to nie za ciekawie w takim razie :/ Lampy kupiłem tu http://allegro.pl/swiatla-dzienne-jazdy ... 71490.html" onclick="window.open(this.href);return false; homologacje jakie posiadają to RL i E8 także lipa. Najlepsze, że nie bardzo wiem jak podłączyć tak żeby dzienne gasły po zapaleniu halogenów. Z przewodami to jest tak 2 idą do akumulatora, kolejne 2 do lamp dziennych, następne 2 do kierunkowskazów ( po to aby działała kolejna funkcja czyli miganie lamp podczas włączania kierunkowskazów ale tego nie aktywowałem) następnie ostatni kabelek idzie właśnie do przewodów lamp ( dzięki temu sterownik wie, że lampy halogenowe się palą i ściemnia o 50% lampy dzienne) i jak tu zrobić żeby całkiem gasły, może się nie da ? :)
Btw jak mnie pały złapią to od razu dowód leci czy mogę np zdemontować czy jakiej kary mogę się spodziewać ?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

O światłach dziennych

Post autor: skaktus » śr wrz 21, 2011 10:40

Lampy wyglądają przyzwoicie. Bynajmniej diody są równo ułożone.

Możesz zrobić układ na przekaźniku który po włączeniu postojów będzie całkowicie wyłączał lampy, ale ja bym sobie na twoim miejscu darował. Jest taka funkcja to niech będzie. Aby to było ustawione tak jak trzeba i żeby nie świeciło po oczach i koniec. Fakt, ktoś może sięt am doczepić, jednak nie jest to przegięcie totalne więc nie ma co sobie łebka zawracać.

Co to za funkcja mrugania z kierunkami ? To sensu nie ma. Nie chodziło ci czasem o to że przygasa ta strona / lampa po której mruga kierunek ?



Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

O światłach dziennych

Post autor: Hara_1 » pt kwie 06, 2012 18:47

Witam, ja mam pytanie odnośnie sensu zakładania świateł dziennych. Czy oprócz oszczędności żarówek, alternatora itp, zauważyliście może oszczędność paliwa? A mam jeszcze pytanko odnośnie homologacji, czy jest gdzieś napisane jaka homologacja (symbol) czego dotyczy?


VW Connecting People

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości