Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: SZOPENN » wt sie 09, 2011 00:00

Witka

A więc tak, wyobraźcie sobie, że macie mk2 w cultowym Nevada Beige. W większości przypadków aut jakie oglądam w tym kolorze, we wnętrzu auta panuje kolor brązowy. Wiadomo, brązowa deska, plastiki, klamki, uchwyty drzwi, brązowe foteliki bez udziwnień....

Wszystko OK... jest tylko dla mnie małe ale...

Na dany moment wszedłem w posiadanie dwóch miękkich czarnych desek rozdzielczych w stanie igła... Mam również dywaniki w grubym welurze w kolorze czarnym - stan również bdb. Fotele udało mi się zakupić Recaro Ori z elektryką w półskórze - czarne boczki i w środku jasny szary welur. Przy okazji dzieś za piwo zdobyłem brązową wykładzinę, ale szczerze mówiąc byłem na dany moment tak nią mało zainteresowany, że zwinąłem i nawet nie wiem czy to welurek i w jakim jest stanie....

Teraz pytanie moje jest takie..... Jak temat ugryźć, jak pomieszać kolorami na tapicerce żeby wyszło to dobrze, żeby było oldschoolowo, ale żeby np zachować czarną deskę oraz plastiki i wykładziny. Już nie chodzi o to, że nie chce kupić brązowego środka/deski i kombinować. Bardziej mi chodzi o to, że nawet jak coś jest to raczej w słabym stanie :crazy: Fotele i boczki będą obszywane raczej na nowo więc jest jakaś granica dowolności kolorów oczywiście w zależności co będzie do wyboru jeśli chodzi o materiał, brąz/krem na pewno się jakieś znajdą to będę prezentował.. Konsole można oddać w flok, można obszyć również kieszenie w drzwiach.................

Jak dotąd udało mi się znaleźć jedyną fotke z mk1 którę mimo, że wygląda retro na zewnątrz, to widać że w środku właściciel nie szczędził sobie luksusu... miałem podobnie robić u siebie... ale nie wiem bo zaczynam z wnętrzem też sie powoli przekonywać do stylu w brąz...

Oto mk1, o którym mówie... w zasadzie czarny środek nie wygląda źle...
Obrazek

No i w miedzy czasie nawinął mi się golf Camilla z Zamościa, o to fotka jego wnętrza.... POmijając kierownice uważam że dobór "miejsc" na kolor czerwony w miary pasuje i to jakoś wygląda. Co powiedzielibyście gdyby zamiast czerwieni po prostu zastosować brąz w takiej kompozycji i dać oczywiście drewnianą kiere?

Obrazek

No i jeszcze takie coś znalazłem, ale wydaje mi się że pełne boczki w kolorze nie wyglądają tak dobrze jak u Camilla, ponadto kolor jest zbyt... kremowy...

http://www.eurotuner.com/featuredvehicl ... to_21.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Doradźcie coś, jakieś fotki itp. Jak to widzicie, może ktoś ma do tego 6sty zmysł i wie co z czym będzie dobrze wyglądało. Nie wykluczam możliwości kupna deski brązowej i taką jak na dany moment namierzyłem, ale na razie nie wiem jaki stan.... A może zrezygnować z brązu i zakręcić się za kolorem podobnym do nadwozia, czyli jakieś skórki kremowe?

Pomóżcie...



Awatar użytkownika
Max93
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1710
Rejestracja: wt cze 07, 2011 20:15
Lokalizacja: Kraków/Gdów

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: Max93 » wt sie 09, 2011 00:30

Jak najbardziej wg mnie by pasował typ a'la Camill z Zamościa, czyli wstawka w kolor tapicerki reszta czarna. Poddam ci 2 kolory które mogłyby pasować przy dobrym wkomponowaniu, tylko jest jedno ale, nie jest to skóra lecz alacantra, masz tu link do sklepu http://dlatapicera.pl/pl/alacantara-obi ... odowa.html i jak sobie powiększysz zdjęcie to patrz na obrazek 5 i 6 jasny i ciemny brąz, ja będę cuś takiego robił ale to w odległej przyszłości. Co do deski rozdzielczej to ja bym zostawił tą miękką co ją sobie wynalazłeś. Powodzenia przy tapicerowaniu.


Było:
VW Golf mk2 1.6D
Fiat Punto mk1 1.2 8v
VW Golf mk2 1.6RF automat
VW Golf mk3 GTI XX Jahre 2.0 8v

Miał być VAG, a jest PSA
Peugeot 407SW 2.0HDI

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: SZOPENN » wt sie 09, 2011 00:42

Mam pewnego tapicera i to nie problem... To co podałeś alcantara to raczej moim zdaniem (gdybym miał tego używać a może i użyje) to nadaje się na siedzisko fotela... ale raczej nie na zewnętrzne obszycie (tak bynajmniej robią producenci aut)

I jeszcze jedno, to co pokazałeś to nie jest prawdziwa alcantara tylko imitacja, nie wiem jak z jakością bo sprzedają ją również na allegro i gwarantują spore przebiegi w szuraniu dupskiem.... pozostałaby jeszcze jakość imitacji....

Ale na dany moment alcantara mnie raczej nie przekonuje, wolałbym chyba jednolitą skórę...



Awatar użytkownika
Max93
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1710
Rejestracja: wt cze 07, 2011 20:15
Lokalizacja: Kraków/Gdów

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: Max93 » wt sie 09, 2011 00:49

Też mi się tak wydaje, że to nie prawdziwa alcantra bo patrzyłem i prawdziwa zobiona we Włoszech kosztuje 750zł z 1mb więc to jest :satan: dużo. Ale jakby to wypaliło to byłby w miare dobry i tani materiał w porównaiu do skóry, która do każdego auta niezbyt pasuje, chyba, że jest z głową zrobiona. Ale wracając do kolorów to raczej dobry byłby pomysł jasny z ciemny pomieszać.


Było:
VW Golf mk2 1.6D
Fiat Punto mk1 1.2 8v
VW Golf mk2 1.6RF automat
VW Golf mk3 GTI XX Jahre 2.0 8v

Miał być VAG, a jest PSA
Peugeot 407SW 2.0HDI

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: SZOPENN » wt sie 09, 2011 00:52

Na razie uzyskałem coś w tym rodzaju...

Obrazek



Awatar użytkownika
Max93
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1710
Rejestracja: wt cze 07, 2011 20:15
Lokalizacja: Kraków/Gdów

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: Max93 » wt sie 09, 2011 01:01

Dobrze to wygląda, jeszcze drewniana kierowniczka i można latać. Trzyma się to kupy jednym słowem.


Było:
VW Golf mk2 1.6D
Fiat Punto mk1 1.2 8v
VW Golf mk2 1.6RF automat
VW Golf mk3 GTI XX Jahre 2.0 8v

Miał być VAG, a jest PSA
Peugeot 407SW 2.0HDI

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: SZOPENN » wt sie 09, 2011 01:10

Zastanawiam się czy nie dodać innych elementów z brazu, mieszek, schowki na drzwiach itp... nie mam pojecia...

a może wprowadzić dwie tonacje brązu i obszyć inną tonacją uchwyty drzwi??? Czy konsola we floku brązowym coś by zmieniła (i tak idzie do flokowania..)



Awatar użytkownika
Max93
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1710
Rejestracja: wt cze 07, 2011 20:15
Lokalizacja: Kraków/Gdów

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: Max93 » wt sie 09, 2011 13:07

Ciekawy pomysł z flokowaniem ale jest jeden problem. Znajomy w rajdówce ma całą deskę z czarnego zamszu i każdy paproch na niej widać a tego tak normalnie nie przetrzesz mokrą szmatą (tak mi się wydaje). Jak już mówisz, że będziesz to robił to ja bym się zastanawiał nad dwoma kolorami, np. ciemna cała deska a obramowanie zegarów jasne, coś takiego jak w tym Saabie Obrazek albo coś takiego co znalazłem w mk2 Obrazek. To co myślisz z uchwytami drzwi i mieszkiem jest dobrym założeniem. A można wiedzieć jakim materiałem będziesz flokował? Skórą czy czymś innym?


Było:
VW Golf mk2 1.6D
Fiat Punto mk1 1.2 8v
VW Golf mk2 1.6RF automat
VW Golf mk3 GTI XX Jahre 2.0 8v

Miał być VAG, a jest PSA
Peugeot 407SW 2.0HDI

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: SZOPENN » wt sie 09, 2011 15:04

Ani ta ani ta opcja mi się nie podoba, wręcz rzekłbym że mk2 na dolnej fotce to po prostu na max wieśniarstwo..



Awatar użytkownika
Max93
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1710
Rejestracja: wt cze 07, 2011 20:15
Lokalizacja: Kraków/Gdów

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: Max93 » wt sie 09, 2011 15:24

Co prawda to prawda, przesyt w tym golfiku ale pomysł po ogarnięciu byłby niezły.


Było:
VW Golf mk2 1.6D
Fiat Punto mk1 1.2 8v
VW Golf mk2 1.6RF automat
VW Golf mk3 GTI XX Jahre 2.0 8v

Miał być VAG, a jest PSA
Peugeot 407SW 2.0HDI

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: SZOPENN » wt sie 09, 2011 18:22

na pewno nie w golfiku retro.... za dużo tego...



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: marcinas1983 » śr sie 10, 2011 20:55

Jak dla mnie to SZOPENN Twoje drugie zdj. najlepiej będzie się nadawać do golfa w stylu retro. Połączenie brązowego i czarnego wyszło bardzo ładnie :helm:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: SZOPENN » śr sie 17, 2011 16:39

A jak waszym zdaniem wyglądałoby skomponowanie deski ciemnej, foteli i boczków jak na tym zdjęciu co stuningowałem, z tymże dywanik podłogowy byłby brązowy?



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Proszę o pomysł i pomoc, zestawienie kolorów tapicerki....

Post autor: SZOPENN » czw wrz 08, 2011 20:06

Dzisiaj sobie szedłem na parkingu i dostrzegłem Alfe 147, z daleka zauważyłem żółtawe fotele.. pomyślałem pewnie skóra i podszedłem zobaczyć jak skomponowano kolorystycznie środek.

A więc, wszystko generalnie ciemne, foteliki jedynie są żółtawe. To dziwne bo w modelach o jasno szarnym środku dywaniki w tych autach są jasno szare jak i dolna część kokpitu jest też szara... no ale do rzeczy.. tak to wygląda...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czy ktoś może podobną kompozycje widział na mk2?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 36 gości