[mk4] Jakie nowe lampy?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[mk4] Jakie nowe lampy?

Post autor: Kamel » śr lip 06, 2011 22:26

skaktus pisze:Potem dochodzi poziomowanie i spryski, ale myślę że mając same spryski i xeny ustawione ręcznie tak jak trzeba nic się nie stanie złego.
Wszystko zależy od kontrolującego. Jeden się przyczepi do braku sprysków i samopoziomowania, a inny nie zwróci nawet na to uwagi.
Swego czasu jak nie miałem jeszcze sprysków to podczas przeglądu koleś mi jeszcze ustawiał wysokość lamp, bo jedna świeciła za nisko. Nie czepiał się ani do braku samopoziomowania ani do braku sprysków.
Rogal7 pisze:tak na oko wszystko z nimi ok? ew. o co pytać w rozmowie?
Owszem, jest to ori xenon, ale to są gołe lampy.
Do tego 1000zł dolicz jeszcze koszt ori przetwornic (300-400zł) i koszt żarników (300-400zł)..
Tak więc komplet wyjdzie Cię 1600-1800zł, więc to już jest normalna cena, a nie żadna okazja..
Czasem można trafić komplet za 1000-1200zł, ewentualnie bawić się w kompletowanie z pojedynczych lamp po 400-500zł/szt.
Rogal7 pisze:1.Czy jak policja złapie mnie bez sprysków w zderzakach to tracę dowód ?
Wszystko zależy od gliniarza, ale zgodnie z przepisami TAK.
Rogal7 pisze:2.O co kaman 2 posty wyżej, że trzeba samopoziomowanie? to nie ma tego w lampach?
Samopoziomowanie to dodatkowy układ, gdzie lampy (a dokładniej silniczki lamp) są tylko jego malutką częścią.
W jego skład wchodzą jeszcze czujniki poziomu przy kołach, całą instalacja elektryczna i sterownik samopoziomowania (w starszym typie osobny, w nowszym w przetwornicy lewej lampy).
Rogal7 pisze:3.Rozumiem, że halogeny tracę? I moge sobie wstawić w druciarski sposób w zderzak?
Tak, z tym, że przy xenonie halogeny na niewiele się zdają :bigok:
A czy w druciarski.. Zerknij sobie w mój temat - mam halogeny dedykowane do MK4 w zderzak.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [mk4] Jakie nowe lampy?

Post autor: skaktus » czw lip 07, 2011 09:49

Rogal7 pisze:podepnę się tutaj z pytankiem...

znalazłem taki lampki na alledrogo:
http://allegro.pl/vw-golf-iv-4-reflekto ... 95897.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tak na oko wszystko z nimi ok? ew. o co pytać w rozmowie?

1.Czy jak policja złapie mnie bez sprysków w zderzakach to tracę dowód ?
2.O co kaman 2 posty wyżej, że trzeba samopoziomowanie? to nie ma tego w lampach?
3.Rozumiem, że halogeny tracę? I moge sobie wstawić w druciarski sposób w zderzak?
Moja dokładka:

1.Niewielu gliniarzy męczy o poziomowanie - nie jest ciężko stwierdzić czy poziomowanie jest czy nie, wystarczy obserwować soczewki przy zapłonie. O spryski czepiają się już częściej. Ten element widać na zderzaku to raz a dwa, gliniarze już wiedzą o co kaman.

Dowodu nie musisz stracić, gorzej jak walniesz komuś w tyłek, czy będzie jakakolwiek inna stłuczka. W tym wypadku jeśli wina będzie po drugiej stronie, może ona stwierdzić że oślepiasz, wtedy glina i głównie ubezpieczyciel patrzy co tam masz pod maską, stwierdzają że niekompletny układ, więc nielegal. Potem za tym leci mandat, stwierdzenie że ty jesteś sprawcą wypadku, odebranie zniżek itd...

2.Na "pół biedy" możesz kupić poziomowanie uniwersalne, na allegro za 359 zł. Nie wiem jak to działa, klepią to w chinach. Niby uniwersalne.

3.Na allegro masz masę halo w kratkę zderzaka. Możesz je zamontować i dać w nie żółte żarówki. Moim zdaniem zimna barwa xenonu za bardzo się nie sprawdza w "mleku".



Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

[mk4] Jakie nowe lampy?

Post autor: Rogal7 » pt lip 08, 2011 08:04

Dzięki wielkie panowie za odp.
czyli temat podobnie jak z dokładaniem klimy jest średnio opłacalny (albo się kupuję auto z, albo bez i lepiej się pogodzić...), bo cały ksenon wychodzi 2000+zł i niby wart każdej ceny, ale to już 1/6wartości auta...
więc chyba lepiej jednak póki co pozostanę kolejnym "szarym" golfikiem na zwykłych lampach. I póki co zajmę się zwiększaniem KM+ :satan:


MK4 ASZ Variant

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości