[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: Maggot » wt cze 14, 2011 15:34

Witam,
Chcę jak najniższym kosztem polepszyć jakość świecenia w moim golfie .
Sprawa wygląda tak, że w 1 lampie mam urwane mocowania oraz plastikowe pokrętła regulacji są połamane...(h4)
Czy wymieniać 1 lampę, tą o której wspomniałem ? Czy obydwie ?
Druga jest firmy hella, ale z 92 roku...także swoje czasy świetności ma raczej za sobą...

Jeśli kupować lampki, to nowe czy używki ?
Jeśli nowe to jakiej firmy ? Bosch, Tyc, valeo, coś z tego tylko ? (h4 czy h1+h1?)

Co byście powiedzieli na takie lampki:
http://allegro.pl/vw-golf-iii-91-97-ref ... 52883.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Nie chodzi mi o wygląd, chodzi o jakość świecenia . Tutaj klosz jest gładki no i jest to nowa lampa, teoretycznie powinna dobrze świecić...
ps. tyce cieżko dostać . h1 190zł z wysyłką kpl na allegro, a h4 nie ma... nie ukrywam, że wolałbym to załatwić niższym kosztem, jeśli jednak aż tak warto kupić h1 tyc, to proszę napiszcie ;)

Proszę o pomoc, pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: skaktus » wt cze 14, 2011 18:47

1-to co na linku z allegro to nikt tego nie miał i nie wiadomo jak świeci, jak ci się podoba to kup, być może nie jest źle a cena zachęcająca
2-aby światło było prawidłowe musi być dobra żarówka - zapomnij o efekcie xenonu i zaopatrz się w porządne żarówki
3-aby światło był prawidłowe poczytaj o przekaźnikach - też muszą być aby napięcie było ok
4-ludzie polecali TYC H1+ H1 ale były przypadki że świeciły fatalnie
5-dobrej jakości lampy do projektory, ala mk4, średnia półka to hella celis, inpro, sonar, najniższa i najtańsza to depo h1, depo h1, junyan
6-wymieniaj obie lampy bo jak tylko jedną wymienisz to efekt będzie mizerny



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: Maggot » wt cze 14, 2011 19:00

skaktus, Dzięki wielkie za odpowiedź :) Na Twój odzew m.in. liczyłem :)
1- też tak myślałem, bo trochę już powertowałem forum od swojego czasu i nie widziałem nigdzie tych lamp z linku ; p
Wyglądają w miarę ok pod względem świecenia, ale to mogą być tylko pozory...a cena kusi ...
2-to oczywiście wiem, teraz mam żarówki świecące na biało i widać od razu różnicę w nocy :)
Pewnie zaopatrzę się w tungsramy, bo widziałem, że wiele osób(m.in. Ty) polecacie, a cena również jest ok .
3-Tak, tak, czytałem :) Sprawdzę u siebie dokładnie napięcie i pomyślimy jeśli po montażu lamp i żarówek będzie mizernie .
4-Własnie również o tym czytałem i nie chciałbym się na bubla naciąć choć NIBY jest gwarancja...
5-rozumiem i znam wszystkie te lampy, tzn. czytałem o nich, parę widziałem i najchętniej i za przyzwoitą cenę widziałyby mi się ala mk4, ponoć świetnie świecą jak na tą cenę, ale wolałbym nie inwestować już w mój egzemplarz gdyż jest plan jego sprzedaży za parę miesięcy :)
6- dzięki wielkie za tą radę, na pewno 2 w takim razie pójdą w odstawkę :)

Czyli wygląda na to, że są 2 opcje:
a) Nowe tyce h1+h1 + tungsramy i ustawienie na stacji
b) tamte lampy z linku + tungsramy i ustawienie na stacji

Nie ukrywam, że póki co bardziej przychylny jestem do 2giej opcji z racji planu zmiany auta, ale sprawa do przemyślenia :)

Póki co dzięki wielkie i czekam na ew. wypowiedź innych, może coś jeszcze od Ciebie :) :pub:



InspektorKot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pn lis 09, 2009 19:35
Lokalizacja: KR/TKA
Kontakt:

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: InspektorKot » wt cze 14, 2011 20:21

Ja ostatnio wymieniłem stare h4 na h1h1 Djauto Jak w tym linku http://allegro.pl/vw-golf-iii-3-nowy-re ... 63520.html
Świecą na prawdę fajnie, na tanich żarówkach, jeszcze nie próbowałem z lepszymi :-)



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: Maggot » wt cze 14, 2011 20:58

InspektorKot, i jak się sprawują - dużo lepiej niż stare poczciwe h4 ?
Ustawiałeś je na stacji ?
Dzięki za odpowiedź :pub:



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: tovdi1 » śr cze 15, 2011 08:39

a ja poleciłbym poszukać ori h1+h1 z mk3 z bardzo dobrym stanie
wyrwiesz je tanio, a świecą naprawdę dobrze



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: MAPET » śr cze 15, 2011 08:55

skaktus pisze:5-dobrej jakości lampy do projektory, ala mk4, średnia półka to hella celis, inpro, sonar, najniższa i najtańsza to depo h1, depo h1, junyan

tutaj bym sie spieral

dobrej jakosci sa hella i niewazne czy to projektory czy ala mk4 czy celis bo to nadal wszytsko hella
in.pro mysle ze helli nei ustepuje a jesli tak to znacznie wiec nie zaliczalbym tego do polki sredniej

polka srednia albo srednia wyzsza to DEPO / FK

a polka srednia nizsza to Sonar
ew najnizsza to junyan ale to zazwyczaj to podobnie jak sonar

mowie o lampach tuningowych ale ma to przekladke i na seryjne sadze...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: skaktus » śr cze 15, 2011 11:45

Spierać się można.

Do pierwszej grupy zaliczyłem projektory i ala mk4. O projektorach mam na myśli i hella projektor i tyc - miałem oba typy i nie widziałem różnicy ani konstrukcyjnie anie jakością wykonania. Choć patrząc na rozkład światła z ala mk4 to ten rozkład jest dziwny i nieuporządkowany.

Obrazek

Do średniej półki zaliczyłem Celis, Sonara i InPro. Celis dlatego że w swojej cenie nie ma super osiągów. Wielu ludzi już o tym wspominało, że dając tyle za lampy spodziewali się więcej a okazywało się że jest lepiej, jednak nie tyle na ile można się spodziewać. Dlaczego tutaj też jest InPro i Sonar ? Dlatego że soczewki posiadają podobne odcięcia i podobne błędy w rozkładzie światła. In pro ma niedoświetlony środek i odcięcie dla xenonu mimo że w reflektorze siedzi żarówka:

Obrazek

Z kolei sonar ma prawidłowe odcięcie, jednak nierównomierne rozłożenia światła na całym okręgu:

Obrazek

Lampy niby z różnych światów ale z błędami.

Porównując z rozkładem z projektorów czy to TYC czy Hella (są identyczne) to InPro i Sonarowi daleko:

Obrazek

Junynan na ostatnim miejscu z tego względu że ludzie narzekali na wypalane klosze. Ja tylko próbowałem raz ustawić soczewkowe lampy tego producenta w mk3 i był trochę roboty z tego względu że o ile lampy dały się ustawić w poziomie, to niestety przy *#cenzura#* silnikiem uciekały na boki lub nierównomiernie opadały. Do tej samej grupy mogę zaliczyć lampy FK - posiadałem FK z ringami do mk3 w wersji chrom - okropnie parowały od nowości, rozkład światła kiepski, brak prawidłowego odcięcia... Lampy sprzedałem tak szybko jak kupiłem.

Jeśli ja bym miał się pchać w nowe lampy a auto sprzedawać, dał bym dobry uczynek dla forum - kupił bym lampy te za 109 zł i je po prostu przy okazji przetestował. Skoro auto idzie w odstawkę to i tak wiele już z niego nie wytrzaśniesz.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: MAPET » śr cze 15, 2011 12:09

jak na sprzedaz to pewnie ze najtansze!!!



a co do sonar i porownanie tego z depo czy in pro to w ogole niebo a ziemia
ja mowie rowniez o wykonaniu lamp nie tylko o skupieniu swiatla co tez najlepiej byloby sprawdzic w 1 aucie kazdy model lamp

wykonanie sonara / junyan jest sporo gorsze jak kazdych innych


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: Maggot » śr cze 15, 2011 13:55

Chciałem szczerze mówiąc przetestować te h4 podawane w linku bo wyglądają na w miarę ok świecące....
Jednak to tylko wygląd i nie wiadomo czego się po nich spodziewać...
Pisałem do jednego sprzedawcy które je sprzedaje i dowiedziałem się, że są chińskie .
Ja potrzebowałem PEWNE lampy na drogę nad morze, dlatego wybrałem h1+h1 TYC + tungsramy +90% na długie + tungsramy +50% na mijania, myślę i mam nadzieję, że to dobry wybór :)
Wyniesie mnie to tylko parę dyszek więcej ale przy sprzedaży będzie pewnie ciutkę lepiej i ja mam praktycznie PEWNOŚĆ jadąc w dłuższą trasę:)
Auto do sprzedania najwcześniej po wakacjach, więc parę dyszek nie robi problemu .

Dziękuję WSZYSTKIM SERDECZNIE za pomoc :) Pozdrawiam ! :pub:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: skaktus » śr cze 15, 2011 14:10

Dlaczego na mijania +50% ? Lepiej na mijania +90 i jazda.

Do tego obowiązkowo przekaźniki bo tak to wiele nowe lampy nie zdziałają.

Co do Sonara, Depo, Junyana - miałem z Sonarem do czynienia w MK3 i Hondzie Civic - nie było problemów jak również właściciel Mk3 i Hondy byli bardzo zadowoleni. Z FK miałęm do czynienia w MK3 - dla mnie porażka totalna. Z Depo miałem do czynienia w MK3, Felicji - elementy takie jak kierunki, lampy główne były fatalnej jakości. Kierunki nieszczelne, łamiące się zaczepy, blendy niewymiarowe, nie trzymały się w ogóle, w Felicji reflektory główne były za duże, nie mieściły się w miejscahc montażowych...

Może teraz jakość się poprawiła - coraz częściej można spotkać Sonary, Depo z homologacją na xenon, niby to skok technologiczny, ale pewnie zmieniła się jedynie przesłona i gniazdo żarówki.



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: Maggot » śr cze 15, 2011 14:27

skaktus, przynajmniej narazie na mijania +50% dla oszczędzenia ich :)
Kupiłem specjalnie "dużo" wcześniej przed wyjazdem ten zestaw, żeby go sprawdzić czy wszystko ok i zobaczyć które żarówki gdzie wsadzić dla bezpieczniejszej i przyjemniejszej jazdy .



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: skaktus » śr cze 15, 2011 15:22

Żarówką +50% czy to +90% nic nie uszkodzisz, one świecą mocniej, ale to ich mocniejsze świecenie jest naciągane - ogólnie rzecz biorąc - świecenie jest "uśrednione" czyli powiedzmy na 100% plamy światła, żarówka świeci o 90% mocniej w 10% całej powierzchni i na tej zasadzie to działa.

Trzeba też pamiętać że jedna żarówka w reflektorze X jest cudowna a w Y totalna kaszana. Producenci teraz kombinują przy żarnikach, z gazem, bańkami itp, ale normy 1550 lumenów nie mogą przekroczyć.



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

[mk3] Oświetlenie przednie - co wybrać ?

Post autor: Maggot » śr cze 15, 2011 16:57

skaktus, chodzi mi o jej wyżyłowanie, bo skoro ma nawet realnie te paredziesiąt % więcej, a dalej 55W to skądś to się bierze :)
Poza tym, w dzień na mijania po co mi tak ? Będą prawdopodobnie na "środku" auta czyli w drogowych, aby oświetlały daleko, te 50% dostatecznie doświetlą pobocze, tak sądzę :)
Sądzę, że dosyć gadania, trzeba czekać na reflektory, żarówki, zamontować, ustawić i wtedy myśleć i "testować" :)
Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :pub: :pub:

Temat uważam za wyczerpany :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości