[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: [mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: ssarna1 » ndz maja 15, 2011 15:15

skaktus pisze:Więc ciężko jest uzyskać idealne 3,2 V odkładające się na diodach prostowniczych i do tego odpowiednie "zużycie" prądu.
Ale na diodzie germanowej odkłada się 0,3V :chytry: a dobierając odpowiednio diody te 0,1V można by zniwelować (jak pewnie wiesz, każda dioda ma to napięcie nieco inne. Nie wspomniam już, że mogłeś wykorzystać diodę Zenera i wtedy problem z dobieraniem z głowy)
Diody prostownicze to nie diody świecące.
Poważnie?? :jezor:


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » ndz maja 15, 2011 17:03

Tak, poważnie.

Takie dopieranie diod to jak pisałem nie jest dobra sprawa bo potem wychodzą różnice w jasności.

Zestaw 2 sztuk LM na każdą gałąź jest optymalnym bajerem, tym bardziej że w lampę nie trzeba pchać diod i ich tam upychać. Dodatkowo większość dostępnych diod prostowniczych na prądy niby 2A lub więcej, dostepnych powszechnie w elektronikach, ledwo daje sobie radę z 300 mA w lampie - diody silnie się nagrzewają i niejednokrotnie palą, taka tandeta. Oczywiście można używać diod lepszej jakości, mocniejszych, ale ogranicza nas miejsce. Dodatkowo w moim przypadku założenie było takie - tanio, a że mam masę LM na stanie to...

PS-Zastanawiałeś się może nad zakupem dziennych w miejsce halogenu, natomiast w dół w kratkę dać przeciwmgielne ? Widziałem kilka fabrycznych rozwiązań na okrągłe lampy i na żarówkę H3.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: Duber » ndz maja 15, 2011 18:43

skaktus pisze:Zastanawiałeś się może nad zakupem dziennych w miejsce halogenu,
dlugo tego szukalem ,ciezko znalezc.
ja nie cierpie diod,dla mnie to zalatują wiochą ale bylem zmuszony założyć je z racji niestandartowych przednich lamp,wymieniac zarowke u mnie to odkrecanie grilla i wyciaganie lampy.poszycie auta dochodzi do samego mocowania zarowki...
mialem dosc tego i dalem diody w kratke...



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: [mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: enesen » ndz maja 15, 2011 22:04

Macie tutaj dzienne Helli http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=402589" onclick="window.open(this.href);return false; człowiek z forum nie wie co sprzedaje. Wogóle to szukajcie halogenów do mk3 na alle bo 99,9% sprzedawców nie wie z czym ma doczynienia i wystawia dzienne jako halogeny clear. Ja już śmigam jakiś czas i jestem w stanie przeboleć te 42 W bo nic innego sie nie świeci a żarówki to nie wiem kiedy wymieniałem ;) Policjanci nie zatrzymali mnie jeszcze ale widać że sie przyglądają, może nie haltują bo w kratki mam wsadzone przeciwmgielne też Hellenki.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: ssarna1 » ndz maja 15, 2011 23:30

Założenie było takie, że halogeny zostają tam, gdzie są...
Widziałem ostatnio na allegro dzienne okrągłe, niektóre naprawdę małe (7cm/4cm głębokości) jeszcze trochę a może zaczną się pojawiać takie które będzie się dało upchnąć. czekam z niecierpliwością :bigok:


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » pn maja 16, 2011 10:45

Te co mają po 7 cm średnicy i 4 cm głębokości to lampy na diodach typu Flux, świecące jedynie pod kątem około 30 st, więc albo widać cie z bardzo daleka albo w ogóle. Na skrzyżowaniach itp nie widać czy ci coś się świeci czy nie.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: [mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: ssarna1 » pn maja 16, 2011 12:29

skaktus pisze:Te co mają po 7 cm średnicy i 4 cm głębokości to lampy na diodach typu Flux, świecące jedynie pod kątem około 30 st, więc albo widać cie z bardzo daleka albo w ogóle. Na skrzyżowaniach itp nie widać czy ci coś się świeci czy nie.
Jeśli w dzień ktoś nie widzi auta z 200 metrów, to lepiej niech sie uda do specjalisty. nie kupuję tych lamp po do, żeby mnie było widać spod ruskiej granicy tylko po to żeby oszczędzić. Jest homologacja - mogę zakładać i to wszystko :bigok:


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » pn maja 16, 2011 13:40

No spoko, zakładaj, tylko są takie sytuacja, jak jazda pod słońce, gdzie naprawdę niewiele widać, wówczas choć można zobaczyć światła auta jadącego z naprzeciwka.

Jeśli tak bardzo cie nie obchodzi że nie będziesz widoczny, śmigaj na najtańszych światłach typu 5 LED 5mm, na allegro są po jakieś 50 - 60 zł. Wmontuj je w zaślepkę - są bardzo małe. Mają homo RL i E4 więc śmigasz legalnie.

A że nie widać cie w ogóle to już twój bajer. Taka lampa na 5 ledach daje jakieś 25 lumenów, czyli tyle co żarówka postojowa. Dobrej jakości lampa dzienna daje około 500 lumenów.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: ssarna1 » pn maja 16, 2011 14:18

W wielu cywilizowanych krajach jeździ się bez świateł za dnia. Jakoś żyją. Może podrzucisz link z takimi małymi lampkami?


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » pn maja 16, 2011 15:16

A wcześniej się jeździło Z więc... Z kolei w innych cywilizowanych krajach jest wymóg montażu urządzenia (zwykłego regulatora PWM) który steruje długimi na około 50% i śmigają...

To jest coś takiego (mniej więcej):

http://sklep.sklepowisko.com/product_in ... ucts_id=29" onclick="window.open(this.href);return false;

Sąsiadka to ma w Skodzie Fabii...świecić świeci, ale widać to może z odległości 10 metrów i pod warunkiem że nie ma mocnego słońca :P



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: ssarna1 » pn maja 16, 2011 15:29

Niestety nieco za długie. Zaślepka ma 12cm, więc ciężko będzie wcisnąć w środek bo są zaczepy. Jedyne wyjście jako tako wyglądające to zakup 2 zestawów i wstawienie po2 w zaślepkę - do góry i na dół. czy to zgodne z prawem?


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » pn maja 16, 2011 19:02

Prawo chyba nie określa położenia i ilości świateł, ale nie powiem dokładnie bo nigdy się nie wczytywałem dokładnie.

A myślałeś o wycięciu otworu na sam klosz w blendzie ?



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: ssarna1 » pn maja 16, 2011 19:16

Określa dokładnie położenie, nie wiem czy określa ilość.
A myślałeś o wycięciu otworu na sam klosz w blendzie ?
właśnie tak chce zrobić :-)


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » pn maja 16, 2011 21:02

Uważaj tylko bo część lamp ma wybite E4 i DRL a to już nie przejdzie.

Diody te same zostawiasz ? :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości