[mk4] Prawe lusterko od anglika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

rafalbazar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw sie 30, 2007 23:56
Lokalizacja: piotrków tryb
Kontakt:

Re: [mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: rafalbazar » pn mar 07, 2011 22:14

cinek18-86 pisze:Nie lepiej w Polsce kupić duże prawe od passata i przełożyć całość?
Nie lepiej, bo passat ma inny trójkąt, więc i tak trzeba się bawić w przekładkę na swój trójkąt od małego :bigok:
MAM PASSATA . CZY OD WERSJI ANGIELSKIEJ LUSTERKO PRAWE Z WERSJI PO FL BEZ KIERUNKÓW PODEJDZIE DO ROCZNIKA 98 ?
cinek18-86 pisze:Będziesz miał szkło maksymalnie skręcone do kierowcy, a i tak nie ma pewności, że będziesz prawidłowo widział, bo angielskie prawe lusterka są pod większym kątem niż europejskie
Czy wy tez tak macie ze to małe lusterko nawet na max skreconym szkłem nie pokazuje poprawnie ? ja az musze go składac na sprezynie zeby cos widziec :grrr:


SPRZEDAM PRZYCISKI /WŁACZNIKI PODGRZEWANYCH FOTELI OD AUDI A4

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: Kamel » pn mar 07, 2011 22:29

rafalbazar pisze: Czy wy tez tak macie ze to małe lusterko nawet na max skreconym szkłem nie pokazuje poprawnie ? ja az musze go składac na sprezynie zeby cos widziec :grrr:
Nie..
Masz pewnie wrzucone lusterko od anglika z angielskim trójkątem, przez co dobrze widzi w nim Twój pasażer, a Ty nie widzisz nic :bigok:

Co do lusterka od Passata B5FL to zależy które..
B5FL miało 2 typy lusterek i jeśli jest to starszy typ (wyglądający jak nasze czy w B5) to powinno podejść..
Te nowsze mają inne obudowy, więc trzeba by było wymieniać razem z trójkątem, ale wtedy to najlepiej wymienić obie strony żeby to jakoś wyglądało :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

rafalbazar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw sie 30, 2007 23:56
Lokalizacja: piotrków tryb
Kontakt:

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: rafalbazar » pn mar 07, 2011 22:41

racja chyba poprzedni własciciel załozyl od angola :banghead: debil jeden...
a o te fl to chodzi mi te bez kierunkowskazów.


SPRZEDAM PRZYCISKI /WŁACZNIKI PODGRZEWANYCH FOTELI OD AUDI A4

tyranus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 08, 2011 16:47

Re: [mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: tyranus » wt mar 08, 2011 16:56

Witam,
Zakupiłem ostatnio Golfa 4 i jak się wczytałem w powyższe posty mam podobny problem z lusterkiem prawym - pasażer widzi ok kierowca już nie. Rozumiem, że mam lusterko od anglika (jest na nim kreska dzieląca lusterko na dwie części).

Teraz moje pytanie - lusterka są ręczne - rozumiem, że muszę zmienić trójkąt - może mi jednak ktoś napisać, która to cześć - jeśli dobrze rozumiem to tak która jest przykręcona do drzwi? (sory ale jestem totalnym laikiem).
Jak się za to zabrać - po za kupnem lusterka w wersji europejskiej. Czy można to po prostu jakoś zrobić zdejmując tapicerke drzwi bocznych i odkręcając lusterko, czy musiałbym również rozebrać całe lusterko?

Proszę o jakiś opis . Z góry dzięki



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » wt mar 08, 2011 17:38

tyranus pisze:jeśli dobrze rozumiem to tak która jest przykręcona do drzwi?
tak dokladnie taki duzy czarny element przylegajacy do ramki drzwi- kształtem zbliżony do trójkąta
tyranus pisze:jest na nim kreska dzieląca lusterko na dwie części).
no to pewno angol

tak czy siak muszisz sciagnac tapicerke z drzwi, trojkat z glosnikiem, a potem odkrecic lusterko i teraz zalerzy co chcesz miec:

czy male prawe lusterko europejskie - poprostu zakladasz

czy duze prawe na europejskim trojkacie- to wtedy musisz porozbierac oba lusterka i pomontować wedlug instrukcji w temacie



Scypio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 04, 2011 13:13

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: Scypio » pn mar 14, 2011 11:04

a czy z innych aut pasuja lusterka do golfa ? nie mowie tu o bora/passat

np bmw M3 ? albo audi ?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: Kamel » pn mar 14, 2011 11:45

Scypio pisze:a czy z innych aut pasuja lusterka do golfa ?
Tak..
Z Leona 1/ Toledo 2..
Scypio pisze:np bmw M3 ?
Też można dopasować, ale pod remizą już laski na to nie lecą, więc nie widzę sensu takich przeróbek :bigok:
Poza tym przy takiej przeróbce jest dużo roboty i łatwiej jest sprzedać Golfa i kupić BMW :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: lambert86 » ndz mar 20, 2011 17:12

Panowie u mnie pojawił się mały problem, z demontażem nie mialem problemu, schody zaczęły się przy próbie złożenia ....
zapięciu u mnie wygląda tak.. http://img43.imageshack.us/i/dsc01190ic.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
sam pierścień blokujący sprężynę tak http://img641.imageshack.us/i/dsc01198f.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
a trzpień od sprężyny ma takie rowki http://img140.imageshack.us/i/dsc01199u.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

problem w tym, że ta sprężyna jest mega mocna i nie mam jak jej tak mocno ścisnąć, żeby założyć pierścień blokujący :/

macie jakis plan ? nie wiem jak Wy tak swobodnie założyliście ten pierścien, może macie jakąś słabszą sprężynę? i w ogoel inny pierścien widzę u was :/



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » ndz mar 20, 2011 19:04

tylko raz spotkalem sie z tym piersciemniem blokujacym (lewe male lustro od arosy taki mialo. 1/12) uznałem go za wieksze zło i zrobilem tradycyjne, nabijając na trzpien zapinke X (która była stoswana w wiekszosci rozbieranych przezemnie lusterek 11/12)

Obrazek

po lewej przygotowana do założenia. Po prawej zniszczona w napadzie chęci mordu :satan: (bylo za mocno nabita i nie chiciala zejsc :helm: )




teraz pytanie czy ten
lambert86 pisze: trzpień od sprężyny ma takie rowki
znajduje sie na trojkacie ktory bedzie zakladany na auto czy jest on w tojkacie z ktorego pozyskałeś duza obudowe?



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: lambert86 » ndz mar 20, 2011 19:49

na razie rozłożylem lusterko od angola, które pozyskałem... za moje się jeszcze nie zabrałem ze względu na pogodę, ale przypuszczam ze też będzie taki pierścien ..

te rowki mam na tym od angola, na moim jeszcze nie wiem co tam siedzi ...

u Ciebie nie było tych rowków ? kurde mi sie wydaje, że ta spręzyna u mnie jest za mocna, nie moge jej za nic w świecie ścisnąc :/



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » ndz mar 20, 2011 19:58

reczne scisniecie i wlozenie pierscienia blokujacego jest malo realne. Jesli masz golfa przypuszczam tak na 90% ze bedziesz w nim mial zapinke X.

Jesli masz imadlo mozesz scisnac sprezyne, i pospinac ja duza iloscia cienkich trytkow i potem zblokowac pierscieniem na trzpieniu na okoniec posciagac trytki.
lambert86 pisze: Ciebie nie było tych rowków
jesli jest zapinka X to na trzpieniu niema rowkow.
lambert86 pisze: że ta spręzyna u mnie jest za mocna
wszystkie sa bardzo sztywne :crazy:



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: lambert86 » ndz mar 20, 2011 21:42

jutro próba ściśnięcia na imadle i tymi opaskami spróbuje ;d tylko czy to wytrzyma ?? ... mam nadzieje ze da rade i że mi to krzywdy nie zrobi :helm:

co do pierścienia to obawiam się ze będzie taki sam jak w tym od angola, bo mam A3 a nie golfa ... a te pierścienie inne tylko chyba są w golfach ... :crazy:



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » ndz mar 20, 2011 21:55

acha w audi nie dlubalem,mysle ze wikasza ilosc trytkow powinna wytrzymac wystarczajaco dlugo na wcisniecie pierscienia. powodzenia



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

[mk4] prawe lusterko od anglika

Post autor: lambert86 » pn mar 21, 2011 19:28

udało się, imadło i dratwa załatwiły spręzynę :p po założeniu rozciąłem dratwę :p wielkie dzięki za pomoc !!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości