[mk3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

[mk3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki

Post autor: Davka92 » pn mar 14, 2011 00:19

http://allegro.onet.pl/golf-iii-zestaw- ... 89403.html

Jak to jest z tymi lampami z allegro?Dostane w komplecie taką przejściówkę czy raczej rzadkością jest taki "upominek" i trzeba bawić się w kupowanie tego oddzielnie?



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

[MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: Dj Darecki » pn mar 14, 2011 00:36

Raczej nie dają przejściówek ...........
Na tej aukcji masz więcej rzeczy niż ci pewnie potrzeba , ale w sumie przekaźnik się przyda lepiej wtedy świecą światła.
Tylko z tej aukcji służy chyba do czegoś innego , z opisu wynika że do włączania świateł długich razem z mijania .
To można zrobić łatwiej niż kombinować .....


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: skaktus » pn mar 14, 2011 11:55

Zanim kupisz reflektory, sprawdź jakie kupujesz, bo np. TYC dawał takie przejściówki w zestawach. Dalej - taka przejściówka jest u ciebie na 100% wymagana ? Jeszcze nie spotkałem golfa z podłużnym wtykiem.

Ten przekaźnik jest ci niepotrzebny, wystarczy włożyć kawał blaszki w odpowiednie miejsce w skrzynce bezpiecznikowej i masz to samo - wszystko jest opisane na forum.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: michalqqr » pn mar 14, 2011 15:11

skaktus pisze:Jeszcze nie spotkałem golfa z podłużnym wtykiem.
mało widziałeś ;)

ja powiem tyle nie jest to zależne od modelu lamp i rocznika



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: skaktus » pn mar 14, 2011 16:15

Widocznie mało.

Podłużne wtyki fakt, są standardem w Felicji, ale golfów sporo oglądałem i nie spotkałem jeszcze.



Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

[MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: Davka92 » wt mar 15, 2011 11:33

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i teraz tak.Otwieram maskę i np. biorę się za lewą lampę(h4 ta jednokomorowa) to mam taki okrągły plastik który odkręcam i ściągam, żeby mieć dojście do h4 i postojówek a po prawej stronie od tego plastiku jest właśnie wpięty poziomy podłużny wtyk.Nie żaden okrągły ani nic.Czyli po prostu jeśli chce wymienić lampy na jakieś ładniejsze to albo przejściówka albo bawienie się kabelkami, tak?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: skaktus » wt mar 15, 2011 12:16

Tak. Nie masz wyjścia.



Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

[MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: Davka92 » pt mar 18, 2011 17:33

Jeszcze jedno chciałbym wiedzieć...
http://allegro.pl/lampy-reflektory-fk-v ... 79279.html
Na przykład na tej aukcji lampy Ringi od FK mają fotkę razem z przejściówką.Mógłby wypowiedzieć się ktoś kto kupił właśnie takie lampy oryginalne prosto od FK, czy faktycznie dodawana jest ona do zestawu?Zresztą na aukcji piszę, że pasuje od 91-98r. a czytałem iż prostokątne wtyki do reflektorów były montowane w golfach III do grudnia 92r.

To jest raz a dwa to, np
http://allegro.pl/lampy-fk-angel-eyes-v ... 39272.html
na tej aukcji pisze coś dodatkowego...Co dokładnie oznacza w aukcji z opisu przedmiotu to:

Dane Techniczne:
Typ 1HXO, 1 EXO
O co chodzi z tym typem?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: skaktus » pt mar 18, 2011 19:41

Ja miałem FK bez tej przejściówki a znajomy miał taką. Lepiej zapytaj sprzedawcę.

Jesli chcesz kupić te lampy FK, to przygotuj się na notoryczne parowanie, brak doświetlenia pobocza i to że świecą kiepsko :P

A te dodatkowe modele, na to nie zwracaj uwagi.



Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

[MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: Davka92 » pt mar 18, 2011 22:46

Niech to no :/ parowanie...Juz mam problemy z tylnymi lampami bo mam z JOM i tez potrafią zaparować.Chodz fakt faktem jestem z nich zadowolony.Wracając do tych FK to o tym ze słabo oświetlają pobocze słyszałem ale parowanie psuje trochę sprawę ;/ za pewne Hella MKIV Look nie parują, lepiej oświetlają i są po prostu ładne chodź tam raczej już nikt mi przejściówki nie dorzuci.Wydawanie 40 zł na przejściówkę + lampy helli za które pewnie ze 550 - 600 zł dam to jakiś koszmar...
Skaktus a na jakich teraz śmigasz skoro pisałeś, że miałeś FK??



Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

[MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: shibbyOP » sob mar 19, 2011 03:46

Davka92 pisze:Dane Techniczne:
Typ 1HXO, 1 EXO
O co chodzi z tym typem?
1HX0 to oznaczenie golfa III + kombi
1EX0 to oznaczenie golfa III cabrio
Tak więc bez róznicy bo i do jednego i drugiego pasują :okej:


[b] Moje wozidło [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183470][img]http://img10.imageshack.us/img10/4733/img3633l.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: skaktus » sob mar 19, 2011 14:12

Davka92 pisze: Skaktus a na jakich teraz śmigasz skoro pisałeś, że miałeś FK??
Pierwotnie ori H4, w między czasie Sonar na soczewce, potem chwilowo FK i poleciały z wielkim wypier... i teraz projektory TYCa.

W między czasach przewijały się inne lampki jak choćby ori H1.

Co do parowania, to nawet projektory potrafią parować jak kilka dni pada non-stop. Ale FK potrafią zaparować po umyciu auta, a to już porażka. W nich by trzeba było zrobić dodatkowe otwory wentylacyjne. Fajnie to miał rozwiązane Sonar - na reflektor były 4 pozaginane gumowe rurki. Reflektory ani razu mi nie zaparowały.

Jak coś mam takie przejściówki ;) Można się ugadać ;)

Jak coś PW.



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Re: [MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: luki07 » ndz mar 20, 2011 01:54

skaktus pisze:Jesli chcesz kupić te lampy FK, to przygotuj się na notoryczne parowanie, brak doświetlenia pobocza i to że świecą kiepsko :P
ze tak sie wyraze bzdury piszesz o parowaniu i doswietlaniu pobocza...jezdzilem na takich tyle ze bez ringow nazywaly sie FK powerlook chyba 2 lata, zarowki bosch i nigdy mi nie zaparowaly i jak sa dobrze ustawione to i dobrze przed maska widac i pobocze rowniez, FK z tego co pamietam maja gumowa zaslepke z tylu, jesli jest dobrze i poprawnie wsadzona w rowki to nie ma bata zeby lampy parowaly, mialem nowki i nc sie nie dzialo :bajer:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [MK3] Przejściówka z 1 h4 na 2 żarówki.

Post autor: skaktus » ndz mar 20, 2011 16:44

luki07 pisze:
skaktus pisze:Jesli chcesz kupić te lampy FK, to przygotuj się na notoryczne parowanie, brak doświetlenia pobocza i to że świecą kiepsko :P
ze tak sie wyraze bzdury piszesz o parowaniu i doswietlaniu pobocza...jezdzilem na takich tyle ze bez ringow nazywaly sie FK powerlook chyba 2 lata, zarowki bosch i nigdy mi nie zaparowaly i jak sa dobrze ustawione to i dobrze przed maska widac i pobocze rowniez, FK z tego co pamietam maja gumowa zaslepke z tylu, jesli jest dobrze i poprawnie wsadzona w rowki to nie ma bata zeby lampy parowaly, mialem nowki i nc sie nie dzialo :bajer:
Bzdur nie piszę, tylko jak jest.

Tak wygląda rozkład światła z FK:

Obrazek

Według norm, powinien wyglądać tak:

Obrazek

Odrazu widać że w FK brakuje doświetlenia pobocza. Tutaj projektory, wyraźnie widać linię / której w FK w ogóle nie ma, a to ona doświetla pobocze, znaki i inne. FK świeci się bardziej do środka drogi, tylko nie wiadomo po co:

Obrazek

FK miałem, w wersji chrom, parowały po myciu, parowały przy deszczu, parowały przy mgle. Te reflektory ładnie wyglądają, ale są inne, które świecą znacznie lepiej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości