[MK3] gładki zderzak

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[MK3] gładki zderzak

Post autor: k0nr4d » śr lis 24, 2010 20:13

Nie słyszałem, żeby ktoś jeszcze przeszedł legalnie przegląd z przerobionymi lampami w ten sposób. I tu bardziej chodzi o, odpukać, stłuczkę. W przypadku kolizji wina jest również Twoja, bo masz nieprzepisowo oświetlone auto.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

[MK3] gładki zderzak

Post autor: tovdi1 » śr lis 24, 2010 20:53

falla_x pisze:dave_90 napisał(a):
nie no nie uwierzę, że w Łowiczu tylko jeden szrot jest jedź poszukaj i może oprócz zdesia jakiś fajny rarytasik trafisz


jest jeden i to do wiec mozna powiedziec ze nie ma wcale
a o którym mówisz jeśli mogę wiedzieć????



Murel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 06, 2009 12:08
Lokalizacja: Ostrowiec Św / Łódź

[MK3] gładki zderzak

Post autor: Murel » pn lut 21, 2011 21:58

a czy musi byc plastik?? ostatnio na jakims forum polecano klej do szyb. najpierw wkleic jakas drobna siatke a potem nadlozyc klejem co o tym myslicie?? bo ja chce wygladzic sobie dziory po blendach i kierunkach. Podpowiedzcie mi.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[MK3] gładki zderzak

Post autor: k0nr4d » pn lut 21, 2011 22:19

Najlepiej zrobić to materiałem takim samym, z jakiego jest zderzak. Kleje, siatki, żywice często nie lubią się z ABS, czy PP i po krótkim czasie pękają.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Murel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 06, 2009 12:08
Lokalizacja: Ostrowiec Św / Łódź

[MK3] gładki zderzak

Post autor: Murel » pn lut 21, 2011 23:01

ale tak sobie mysle. Nie jestem specem od klejenia ale conieco wiedzy i zdolnosci manualnych mam. najpierw trzeba by pewnie jakas siatke na goraco wkleic a potem hmmm... pomyslmy czy plastik da sie tak roztopic jak stearyne?? jezeli tak to nastepny krok to "wylewka" roztopionego plastiku, ewentualnie szpachla a na koniec zacierka i lakierowanie? Chyba tak by trzeba bylo to zrobic czy jakos inaczej. Pytam bo sam lubie dopracowac swoje autko i byc dumnym z siebie. no chyba, ze jest jakas inna metoda, technologia,technika to jak mozecie prosze sie wypowiedzcie...



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[MK3] gładki zderzak

Post autor: k0nr4d » pn lut 21, 2011 23:25

A po co sobie życie komplikować, skoro można wkleić kawałek plastiku z oryginalnego zderzaka? Lutownicą topisz na łączeniach i się elegancko sklei, bo to ten sam materiał.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[MK3] gładki zderzak

Post autor: Shmatan » wt lut 22, 2011 07:54

Moim zdaniem lutownicą to można sobie kabelki lutować... do takiej roboty trzeba by podejść z mocną kolbą, dodatkowo nagrzewając zderzak opalarką, no i oczywiście w miejscu łączenia zrobić dużą fazkę którą następnie zapełnimy plastikiem



Murel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 06, 2009 12:08
Lokalizacja: Ostrowiec Św / Łódź

[MK3] gładki zderzak

Post autor: Murel » wt lut 22, 2011 15:17

lutownice mam i dosyc dobra bo stara a nie jakas tam nowka i ma ze 25 lat. Idealna do lutowania zderzaka. Zastanowie sie . A i jesli mi sie uda to wkleje fotoporade moze. :cool:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[MK3] gładki zderzak

Post autor: k0nr4d » wt lut 22, 2011 20:21

Lutownica to skrót myślowy był :) Oczywiście z samą lutownicą może być ciężko wygładzić zderzak. Potrzeba naprawdę wysokiej temperatury i dużej powierzchni spajania.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Murel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 06, 2009 12:08
Lokalizacja: Ostrowiec Św / Łódź

Re: [MK3] gładki zderzak

Post autor: Murel » wt lut 22, 2011 22:23

k0nr4d pisze:Lutownica to skrót myślowy był :) Oczywiście z samą lutownicą może być ciężko wygładzić zderzak. Potrzeba naprawdę wysokiej temperatury i dużej powierzchni spajania.
i stad moja kolejna idea a mianowicie spawanie na zimno klejem. Czyli : 1 primo wtopienie kawalka zderzaka z innego zderzaka; 2 secundo wtopienie drobnej siatki na laczeniach tych elementow; 3 doklejenie takim klejem: http://allegro.pl/czarny-elastyczny-kle ... 55115.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub ten jest o wiele tańszy :
http://allegro.pl/klej-magnum-plastik-w ... 05183.html" onclick="window.open(this.href);return false;
i na koniec 4 a mianowicie wygladzic->zalakierowac-> cieszyc sie nowym zderzakiem-> a jak jest ok to browarek za udany efekt.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości