[mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
krissTS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt lip 29, 2008 19:42
Lokalizacja: KMY ok. Myślenic
Kontakt:

[mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Post autor: krissTS » czw sty 27, 2011 20:54

Witam. Chce zmienić lampy z FK na soczewce na Hella ala mk4 black. Mam tylko dylemat. Są warte swojej ceny ok 650zł? A może lepiej kupić in pro black za 500? Wiadomo , hella to hella ale czy in pro odstają jakością świecenia ?


Sory za zamieszanie ale zmieniłem tytuł tematu . Jeśli ktoś posiada zamienniki lamp h4 czy h1+h1 prosze o opinie na ich temat str3
Ostatnio zmieniony ndz sty 30, 2011 23:30 przez krissTS, łącznie zmieniany 1 raz.


Był: Golf MK 3 1.4
MK 3 1.8
Jest: Toledo II 1.6

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: skaktus » czw sty 27, 2011 23:41

Już było. Hella świeci dobrze, InPro również, jednak moim zdaniem ani jedno ani drugi nie jest warte ceny bo powinno kosztować max 500 zł, ale firma i marka to też cena. Ostatnio na allegro były projektory za 550 zł nowe, fakt, miały pęknięte okulary, ale wszystko było do pospawania i doprowadzenia do porządku.



Awatar użytkownika
krissTS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt lip 29, 2008 19:42
Lokalizacja: KMY ok. Myślenic
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: krissTS » czw sty 27, 2011 23:58

Ale wiesz jak świeca bo widziałeś czy poprostu słyszałeś bo brat kumpla słyszał jak jego znajomemu sąsiad mówil... itp , bo chodzi mi o konkretną opinie


Był: Golf MK 3 1.4
MK 3 1.8
Jest: Toledo II 1.6

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: Tical » pt sty 28, 2011 00:30

Hella mk4 look - black - zdecydowanie warto.
Mialem w mk3. Wtedy dalem 620zl z przesylka za nowe. Pieknie swieca.



Awatar użytkownika
Lukas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 12:24
Lokalizacja: Łosice .W.L.S.
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: Lukas » pt sty 28, 2011 09:23

krissTS, skaktus, Jeśli nie warte powyżej 500zł zawsze może być opcja na używane, aby tylko mocno nie były wytargane. :-)



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: Tical » pt sty 28, 2011 09:47

Za ta roznice mamy pewnosc, ze
- lampy sa nowe
- mamy gwarancje
- swiecia optymalnie

A z uzywkami wiadomo jak jest...
Mozna trafic, ale tez mozna nie trafic.
Jak ktos ma checi, czas, niech szuka.
Ja wolalem dac wiecej, raz a dobrze i nie zaluje.



Awatar użytkownika
Lukas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 12:24
Lokalizacja: Łosice .W.L.S.
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: Lukas » pt sty 28, 2011 10:43

Jest ryzyko jest zabawa. Za to ja dałem 1/3 ceny za używane i można powiedzieć jestem zadowolony, lampy jak lampy.



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: Misiek_B » pt sty 28, 2011 14:37

Miałem hellki i rewelacja w porównaniu z seryjnymi dopiero soczewka w In pro ala mk4r32 wg mnie lepiej świeci :bigok: A co do nowe używane lepiej nowe nie kombinowane przynajmniej a i szkło nie poobijane , nie poprzepalne regulatory plastikowe (krusza się jak ktos za mocne żarówki da).


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: Davka92 » pt sty 28, 2011 17:15

Jak zależy Ci na jakości świecenia no to raczej tylko hella.Wiadomo In pro też dobra firma ale już wiele razy było wałkowane, że jednak Hella mk4 look bez soczewki daje najlepsze światło :P



Awatar użytkownika
krissTS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt lip 29, 2008 19:42
Lokalizacja: KMY ok. Myślenic
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: krissTS » pt sty 28, 2011 17:17

I o takie opinie mi chodziło, a nie o informacje że są nie warte swojej ceny, ani że projettory są najlepsze;
Co do używek to wiadomo- loteria. Chyba że od kogoś znajomego żeby można zobaczyś jak świecą. No i jeszcze jeden problem, hella ala mk4 black praktycznie nie do znalezienia używka. Nawet nowe trudno znaleść. Na allegro widziałem u jednego sprzedawcy za ok 660zł. Dziwne bo na niemieckim eybay-u jest ich bardzo dużo po 140 euro


Był: Golf MK 3 1.4
MK 3 1.8
Jest: Toledo II 1.6

Awatar użytkownika
Davka92
VW Grupa Opolska
VW Grupa Opolska
Posty: 100
Rejestracja: sob sty 22, 2011 13:51
Lokalizacja: Brzeg

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: Davka92 » pt sty 28, 2011 17:21

No co do tych używek to naprawdę nie wiem czy jest sens.Jak trafisz kiepsko to się ostro przejedziesz po prostu ale tez faktycznie kupowanie lamp za taką kasę tym bardziej ze i tak już nie jeździsz na serii mija sie z celem.Ja jednak jestem za kupowaniem nowych rzeczy, jest drogo ale jest pewność no i gwarancja.Co do Polskiego allegro a niemieckiego ebaya to już standard ze oni tam mają wszystkiego w nadmiarze :P



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: Tical » pt sty 28, 2011 18:45

Faktycznie na Allegro pustki, tylko 1 szt http://moto.allegro.pl/hit-black-pakiet ... 84564.html.
Poza tym temat walkowany juz dobre pary razy pod katem, ktore lepiej swieca, in pro na soczewce czy mk4 look Helli na lustrze i wiadome jest, ze soczewka nie zaswieci tak szeroko jak lustro, z kolei lustro nie rozlozy tak idealnie swiatla jak soczewka.
ALE - soczewka zawsze czesc swiatla stlumi, dlatego z lustra zawsze "wyjdzie" wiecej swiatla, a na drodze swiatla nigdy za duzo :)
A jeszcze jak do takich nowych lampek dolozyc przekazniki, to naprawde klasa.
A co do uzywek, to jak koledzy wyzej juz napisali - loteria.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: skaktus » pt sty 28, 2011 19:13

krissTS pisze:I o takie opinie mi chodziło, a nie o informacje że są nie warte swojej ceny, ani że projettory są najlepsze;
Co do używek to wiadomo- loteria. Chyba że od kogoś znajomego żeby można zobaczyś jak świecą. No i jeszcze jeden problem, hella ala mk4 black praktycznie nie do znalezienia używka. Nawet nowe trudno znaleść. Na allegro widziałem u jednego sprzedawcy za ok 660zł. Dziwne bo na niemieckim eybay-u jest ich bardzo dużo po 140 euro
Odpowiedź dostaleś. W cenie jaką żądają sprzedawcy można znaleźć lepsze reflektory - patrz projektor. Hella ala MK4 świecą praktycznie tak samo jak oryginalne MK4 więc jeśli masz znajomka z mk4, lecisz do niego i wiesz co i jak.

Do ceny reflektora i tak doliczyć jeszcze musisz około 100 zł na komplet żarówek. No chyba że kupisz chałę po 3 zł sztuka (allegro) to wtedy co innego, ale z świecenia nici.



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: Tical » pt sty 28, 2011 19:21

skaktus pisze:Hella ala MK4 świecą praktycznie tak samo jak oryginalne MK4
Niestety tu sie nie zgodze.
W GTI-ku mialem wlasnie mk4 look Helli.
Auto teraz ma kumpel, ja mam mk4.
Razem jezdzimy do pracy, raz moim, raz jego.
I napewno te swiatla nie swieca tak samo.
Ori z Golfa 4 swieca niestety gorzej.
Mam na mysli tu, ze widocznie slabiej oswietlaja pobocza.
Fakt, ze tam sa przekazniki, ale widze w mk4 jak sie swiatlo rozklada i to nie jest to samo.
Raczej bede zakladal do siebie przekazniki, wiec wtedy bedzie lepsze porownanie.
Ale tak jak mowie, mk4 look Helli swieca szeeeeeroko, ori z mk4 juz tak nie.
Pomijam ilosc swiatla na drodze, bo tak jak powiedzialem, tam sa przekazniki a tu nie, poza tym tamte lampy sa nowki, a moje od nowosci auta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości