[all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » wt mar 16, 2010 00:14

Nie wiem jak w tych nowszych zegarkach.. Ale kolego jesli sie boisz ze wskazówki mają ciężko na podchodzeniu w góre to zamontuj sobie przeciwwagi po przeciwnej stronie czerwonej wskazówki.. Nie wiem czy bedzie przekłamywać.. Myśle że nie bo to całkiem inny typ zegarów niż Mk2


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Post autor: on6222 » ndz mar 28, 2010 22:31

koledzy a ja tak troche z innej beczki, moze sie orientujecie czy tarcze z zegarow motometer pasuja do vdo golf 4, z gory sorki jak nie ten temat pzdrawiam



Awatar użytkownika
kristof91
Aloha Style
Aloha Style
Posty: 692
Rejestracja: pn lip 20, 2009 16:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/ Monachium

Post autor: kristof91 » pt kwie 09, 2010 11:05

Mam pytanko mam w moim mkII zegary metometer. Jak je rozberac zeby pomalować wskazówki a nie uszkodzić licznika? Licznik jest skręcany na śruby czy jak? Szukałem w necie a nie mogę znaleźć. A macie moze ktos tarcze do tych zegarów w oryginalnym kolorze czyli czarna tarcza z białym cyframi bo myślałem nad UV ale nic nie moge znaleźć:(



Giant704
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 22, 2007 23:42
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Giant704 » ndz lip 25, 2010 12:23

Witam

Czy ktoś posiada może spis wszystkich możliwych kontrolek jakie mogą byc na zegarach? Nie chodzi mi tu tylko o golfa, ale o wszystkie możliwe ikonki. Miałem kiedyś taki spis, był pokazany symbol i opis jak ma wyglądac, jakie ma byc podświetlenie itd, ale nie umie znaleźc tego na dysku. Nie pamiętam czy był to jakiś dziennik ustaw, ale napewno jakaś regulacja prawna. Czy ktoś z forumowiczów wie gdzie znaleźc taki spis?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » pn lip 26, 2010 00:49

kristof91
Jak to nie idzie znaleść :D http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... h:1&itbs=1 Jest tu jakiś mały poradnik ale nie radze grzebać z zegarami :P Nie wiem jak one sie mają po pomalowaniu, ale wiem ze zmiana wagi tych wskazówek wiąże sie od razu z przekłamywaniem, bawiłem sie w mody liczników :D może i jestem pedantem, teraz mam Ori MFA i zmienie mu tylko podswietlanie na czerwone hehe Pozdro :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
TheDoctor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn sty 31, 2005 22:12
Lokalizacja: Mieroszów/Rybnik
Kontakt:

[all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Post autor: TheDoctor » wt lis 09, 2010 22:45

A tu moje zegary:
Obrazek
Tarcze wykonane przez tachostyling, wskasowki skoda octavia, podswietlanie od spodu na modulach smd.


Pozdroofki
TheDoctor

gentki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lip 06, 2009 23:39
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Post autor: gentki » czw sty 27, 2011 23:24

panowie mam w mk3 oryginalne srebrne tarcze. No i jak wszyscy w tym temacie planuje zmienić podświetlenie licznika. Wskazówki od mk4 już mam. Oczywiście będą podświetlone na czerwono. Natomiast moje pytanie brzmi jakie będzie lepsze podświetlenie tarcz od góry: białe czy niebieskie, oraz jak lepiej będą wyglądać wyświetlacze w negatywie lepsze niebieskie czy czerwone. Pytam ponieważ przejrzałem cały temat i juz zgupiałem co będzie lepiej wyglądać



Awatar użytkownika
TheDoctor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn sty 31, 2005 22:12
Lokalizacja: Mieroszów/Rybnik
Kontakt:

[all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Post autor: TheDoctor » pt sty 28, 2011 12:03

Wszystko zalezy jak masz pozostale rzyczy w aucie podswietlone. Jak bedziedz mial wskazowki na czerwono to wyswietlacze w negatywie czerwonym beda ladnie wygladaly.
Podswietlanie zegarow tak jak wyzej "zalezy" mi osobiscie widzialo by sie biale :)


Pozdroofki
TheDoctor

gentki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lip 06, 2009 23:39
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: [all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Post autor: gentki » pt sty 28, 2011 14:47

TheDoctor pisze:Wszystko zalezy jak masz pozostale rzyczy w aucie podswietlone. Jak bedziedz mial wskazowki na czerwono to wyswietlacze w negatywie czerwonym beda ladnie wygladaly.
Podswietlanie zegarow tak jak wyzej "zalezy" mi osobiscie widzialo by sie biale :)
reszta podświetlenia w aucie zostanie również zmieniona na niebieski prawdopodobnie



Awatar użytkownika
TheDoctor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn sty 31, 2005 22:12
Lokalizacja: Mieroszów/Rybnik
Kontakt:

[all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Post autor: TheDoctor » pt sty 28, 2011 16:17

no to zegar tez na niebiesko


Pozdroofki
TheDoctor

Awatar użytkownika
kisiel119
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob lut 06, 2010 00:31
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

[all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Post autor: kisiel119 » pt sty 28, 2011 18:15

kristof91, spokojnie mozesz malowac wskazowki. ja tak zrobilem i nie mialem zadnych przekłamań :) a co do samego malowania, wyciagasz licznik, odkrecasz ta czarna obudowe ( bez problemu dojdziesz jak to rozkrecic :) ) wskazowek nie trzeba zdejmowac, wustarczy ze podlozysz papier albo cos podobnego pod wskazowki i malujesz. zycze powodzenia. wrzucam fotke jak u mnie to wyglada

Obrazek


[img]http://pokazywarka.pl/uua85j/#zdjecie613930[/img]

gentki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lip 06, 2009 23:39
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Post autor: gentki » pt sty 28, 2011 23:04

a czy niebieskie diody służące do podświetlenia licznika mk4 mogę zastosować do podświetlenia mojego w mk3 od góry. Ile takich diód nalezalo by polaczyc rownolegle aby osiagnac dobry efekt, 6 wystarczy?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Post autor: Rydzu » sob sty 29, 2011 01:03

Po pierwsze podświetlanie deski na niebiesko to pomyłka, ani to ładne ani użyteczne. Miałem wiele lat temu i wywaliłem bo męczyło oczy. Skoro wskazówki robisz czerwone na diodach to wyświetlacze w czerwony negatyw. Tarcze masz srebrne więc zrób na biało od góry. Dokładasz dodatkowy potencjometr i ustalasz tak jasność żeby nie było za jasno (bo światło odbite od tarczy zamęczy Cię w nocy) Tak zrobiony licznik będzie jakoś wyglądał.

I gentki, nie pisz mi na PW tego samego co na forum, bo po prostu nie będę odpisywał.



gentki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lip 06, 2009 23:39
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: [all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Post autor: gentki » sob sty 29, 2011 12:48

Rydzu pisze:Po pierwsze podświetlanie deski na niebiesko to pomyłka, ani to ładne ani użyteczne. Miałem wiele lat temu i wywaliłem bo męczyło oczy. Skoro wskazówki robisz czerwone na diodach to wyświetlacze w czerwony negatyw. Tarcze masz srebrne więc zrób na biało od góry. Dokładasz dodatkowy potencjometr i ustalasz tak jasność żeby nie było za jasno (bo światło odbite od tarczy zamęczy Cię w nocy) Tak zrobiony licznik będzie jakoś wyglądał.

I gentki, nie pisz mi na PW tego samego co na forum, bo po prostu nie będę odpisywał.
ok rozumiem. Jeśli cię uraziłem to sorry, ale chciałem tylko zapytać czy 6x dioda wystarczy żeby podświetlić licznik w taki sposób aby nie "waliło po oczach" a ładnie oświetlało równomiernie. A zapytałem ciebie na pw ponieważ widzę że ty ludziom doradzałeś co i jak. :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości