[mk2] Wybór tłumika końcowego

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

baranek&firanka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 17:24
Lokalizacja: Lębork

mkII- tłumik końcowy

Post autor: baranek&firanka » wt sty 18, 2011 19:09

Czarson u mnie długość rur od puszki do końca to około 29cm, a od zgięcia do końca czyli do wylotu ok 20cm,spod szerokiego zderzaka wychodzi mi około 5cm na zewnątrz.


Obrazek

Awatar użytkownika
tomas7
VW Grupa Lubelska
VW Grupa Lubelska
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 24, 2010 08:23
Lokalizacja: okolice Lublina

mkII- tłumik końcowy

Post autor: tomas7 » wt sty 18, 2011 20:54

a jak tam u was z kontrolami czepiają się coś niebiescy, że za głośno? Czy nie macie aż tak głośnego tego tłumika? Ja dzisiaj założyłem u siebie jakiegoś sporta no i jak odpaliłem to ryk to on ma na pół wsi :grin: jeszcze na wolnych to jako tako ale jak dać gazu to jest masakra no i zastanawiam się teraz nad demontażem :( bo przy kontroli może być nieciekawie :?



Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

mkII- tłumik końcowy

Post autor: Czarson » wt sty 18, 2011 21:01

tomas7, "ten" tłumnik jest ori od golfa tylko gti więc raczej za głośny nie jest

baranek&firanka, aha


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

Awatar użytkownika
tomas7
VW Grupa Lubelska
VW Grupa Lubelska
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 24, 2010 08:23
Lokalizacja: okolice Lublina

mkII- tłumik końcowy

Post autor: tomas7 » wt sty 18, 2011 21:18

no ten może i nie ale ja mam od czegoś innego i jest bardzo głośny :? a szkoda mi go demontować bo lubie jak tak głośno warczy :hehe: ale niebieskim by się to raczej nie spodobało i dowód może mi polecieć, a może by go jakoś wyciszyć, słyszałem, że stosują do tego jakąś wate ale jak to się wypycha tłumik watą czy jak to się robi tą watą?



baranek&firanka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 17:24
Lokalizacja: Lębork

mkII- tłumik końcowy

Post autor: baranek&firanka » wt sty 18, 2011 21:47

niebiescy czepiają się jak ktoś zadzwoni albo się przesadzi jak miałem w scirroco pełen przelot i latałem po głównej arterii miasta uruchamiając alarmy to był zgrzyt i problem na przeglądzie proponuje ci zrobić jakiegoś slicera tak jak to robią w tych wszystkich wm sport i mugenach podróbkach jest to zaślepka z przelotka wkładana w tłumik


Obrazek

Awatar użytkownika
tomas7
VW Grupa Lubelska
VW Grupa Lubelska
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 24, 2010 08:23
Lokalizacja: okolice Lublina

mkII- tłumik końcowy

Post autor: tomas7 » wt sty 18, 2011 22:21

no dobra tylko jak zrobić takiego slicera? jak to wogóle wygląda ta zaślepka?



Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

mkII- tłumik końcowy

Post autor: Hankie » wt sty 18, 2011 22:38

hmmm (...):
Obrazek

Nie wiem, nazywają go 'sportowym' 'przelotowym', a jak już krew z uszu puszcza to można go wyciszyć zapychając przelot "silencerem'? Jak dla mnie wtedy tłumik jest niezbyt sportowy.

Kolega miał w civicu po poprzednim właścicielu taki tłumik z wkładką, po 2 miechach ta wkładka (montowana na śrubkę!!) zaczęła ostro dzwonić przy wyższych obrotach i tłumik zaczął być bardziej upierdliwy niz bez wkładki... Poza tym 'sportowy' uniwersalny tłumik stada KM chyba nie da, a może nawet pogorszyć stan prawda? Chociaż co ja tam wiem nie pracuje przy strojeniu wyścigówek... :hehe:


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

Awatar użytkownika
tomas7
VW Grupa Lubelska
VW Grupa Lubelska
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 24, 2010 08:23
Lokalizacja: okolice Lublina

mkII- tłumik końcowy

Post autor: tomas7 » wt sty 18, 2011 22:56

a ale do takiej końcówki http://www.toptuning.pisz.pl/galerie/t/ ... w_1812.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; nie podejdzie ten silenc chyba że są różnego kształtu



Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

mkII- tłumik końcowy

Post autor: Hankie » wt sty 18, 2011 23:14

A na pewno chcesz koniecznie kupić 'basowy' tłumik by potem go wyciszać (chyba że był to spoko)? Nie szkoda zachodu?

Nie zastanawiałeś się na końcówką tłumika? Choćby (pierwsza firma przychodząca mi na myśl) Ulter robi solidne końcówki, a portfela nie rujnują... No i nie buczy.


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

Awatar użytkownika
tomas7
VW Grupa Lubelska
VW Grupa Lubelska
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 24, 2010 08:23
Lokalizacja: okolice Lublina

mkII- tłumik końcowy

Post autor: tomas7 » wt sty 18, 2011 23:21

ale ja już mam tłumik i właśnie dzisiaj go zamontowałem i normalnie masakra jest (nawet nie wiedziałem że to aż tak będzie chodziło) no i chciałem go jakoś wyciszyć :)

a i mi wcale nie chodziło o to, że jak kupie sporta to będzie 2 razy tyle koni miał tylko o jakiś porządny odgłos ale że jest aż za porządny :grin: to właśnie szukam rozwiązania żeby go wyciszyć



baranek&firanka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 17:24
Lokalizacja: Lębork

mkII- tłumik końcowy

Post autor: baranek&firanka » śr sty 19, 2011 17:00

powiem tak jak nie jest jeszcze zajechany jedź go oddaj i weź supersprinta np kosztuje troszkę ale też krzywdy nie ma pod taki wydech to slicera raczej się nie da zrobić.


Obrazek

Awatar użytkownika
wasyl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 14, 2008 16:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

mkII- tłumik końcowy

Post autor: wasyl » czw sty 20, 2011 00:43

ja mam też ultera i końcówka jest identyczna jak u Ciebie z tym ze u mnie jest przelotowy z taką zastawką (coś jak w żyłach ^^) i dzięki temu przy "normalnych" obrotach daje taki przyjemny basik a dopiero na wyższych zaczyna zmieniać się w głośnik ;P ale nawet wtedy nie jest tak głośny jak mugeny itp.
spróbuj zakombinować żeby go zamienić na taki model z zastawką a będziesz zadowolony :)


There’s only one truth, one VWay...
viewtopic.php?p=3697507#3697507
kupię maskę vento

vitos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 26, 2011 16:28

Re: mkII- tłumik końcowy

Post autor: vitos » czw sty 27, 2011 13:20

grzecholas pisze:Witam, chcę sobie wstawić tłumik z podwójną końcówką okrągłą prostą o średnicy 80mm. Polecicie zaufaną firmę w tym temacie? Z góry dzięki.
Ja na allegro zamawiałem tłumik tunningowy proex i jestem zadowolony. Cena była też rozsądna, gdyż płaciłem nie całe dwie stówy. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

mkII- tłumik końcowy

Post autor: Czarson » czw sty 27, 2011 15:53

Więc tak zakupiłem tłumnik orginalny od GTI-ka chyba od PF-a
i tak:
wieszaki pasją
rozmiarowo również
różnice:
na pewno średnica nie ma mowy że pasuje jak tam ktoś pisał, ale już znalazłem na to sposób
również trzeba wyciąć kawałek pod zderzakiem, już to zrobiłem banalnie proste
teraz zająłem się polerka końcówek, bardzo fajnie to idzie i już widać efekty a jeszcze został papier 2000 i pasta polerska :grin:
postaram sie wrzucić zdjęcia efektu końcowego


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości