[MK3] wykończenia alu, folie. HYDROGRAFIKA

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wykończenia alu, folie. HYDROGRAFIKA

Post autor: matisim » wt gru 21, 2010 19:35

Witam.

kilka tematów niżej jest podobny temat tylko o mk4. Ja chce wiedzieć jak Wy macie w Swoich mk3. zamierzam trochę rozjaśnić wnętrze mojego golfa kolorem aluminiowym- żaden chrom. może ktoś już oklejał lub malował jakieś elementy wnętrza? Chętnie zobacze fotki jak to wygląda.

Ja chce mieś pomalowane albo oklejone te części:
Obrazek

na początku myślałem nad normalnym jasnym kolorem alu, malowane i lakierowane, ale jak zobaczyłem tą folie na all to myśle nad oklejeniem nie koniecznie srebrnym ale tym czarnym, jak myślicie?
Ostatnio zmieniony wt gru 28, 2010 11:24 przez matisim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

MK3 wykończenia alu, folie itp.

Post autor: skaktus » wt gru 21, 2010 19:42

Moim zdaniem nie ma sensu nic malować. Tapicerka w golfie po takim pomalowaniu wygląda jak cyrk. Do golfa to niestety nie pasuje. Lepiej szukać jasnej tapicerki i tyle.



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

MK3 wykończenia alu, folie itp.

Post autor: caro86wlkp » wt gru 21, 2010 19:54

nie mam sensu. jak chcesz to mogę ci wysłać na @ trochę fotek profesjonalnie wykończonych wnętrz ale wszystko bez polotu



Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

[MK3] wykończenia alu, folie itp.

Post autor: Hankie » wt gru 21, 2010 22:21

Lakierowanie dechy/obklejanie będzie 'trochę' pstrokato wyglądać w cywilnym aucie, chyba że na democara robisz ;) Duże połacie połyskującego kolorkiem plastiku... Skaktus podał optymalne rozwiązanie - jasne wnętrze będzie sprawiało 'bogatsze' wrażenie i będzie mniej smutne (chociaż co złego w dobrze zaprojektowanej desce w czerni? ;)). Cholernie widzi mi się wykończenie dechy w skórze, ale to już grubsza robota.

Ale żeby nie było, że na forum nic nie pomogą lub tylko mówią "tylko ori wrzucaj". Zobacz ile elementów zaznaczyłeś, to będą duże połacie folii, te części zmienią kolor na bardziej rzucający się w oczy. Jakbym musiał wyklejać to wykleiłbym panel przedni (całość) i panel środkowy (climatronic) i ani joty więcej, żadnego uchwytu ani przestrzeni pomiędzy blatami. Zmienione części stworzyłyby w miarę spójną całość i nie byłoby tego zbyt dużo i porozsiewane po całym aucie.
Każdy wyraził swoje zdanie - chyba o to chodziło?


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK3] wykończenia alu, folie itp.

Post autor: skaktus » wt gru 21, 2010 23:25

Okleisz dechę, panel, a co z przełącznikami, przyciskami, pokrętłami ? Tego nie okleisz tak łatwo, a potem widać te różnice bardzo bardzo...

Widziałem jak kiedyś kobita w swojej kochanej Felicji zrobiła całą tapicerkę skórzaną, siedziała nad tym ponad rok czasu, oklejała, szyła, flokowała wszystko - od pokrętła do lampki itp. Mogła sobie na to pozwolić bo od lat pracuje w firmie która wykonuje takie projekty.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wykończenia alu, folie itp.

Post autor: matisim » śr gru 22, 2010 00:23

Hankie pisze:Ale żeby nie było, że na forum nic nie pomogą lub tylko mówią "tylko ori wrzucaj". Zobacz ile elementów zaznaczyłeś, to będą duże połacie folii, te części zmienią kolor na bardziej rzucający się w oczy. Jakbym musiał wyklejać to wykleiłbym panel przedni (całość) i panel środkowy (climatronic) i ani joty więcej, żadnego uchwytu ani przestrzeni pomiędzy blatami. Zmienione części stworzyłyby w miarę spójną całość i nie byłoby tego zbyt dużo i porozsiewane po całym aucie.
w sumie to chyba masz rację, za dużo bym chciał mieć :P. może naprawde wystarczy tylko pare elementów obkleić tylko dla lekkiej odmiany, bo nie chce jakiejś wiochy. A jeszcze jedno- widział ktoś klamki do środka i ramkę na mieszek biegów w aluminium? bo to bym chciał mieć właśnie w tym kolorze a na all jest tylko chrom :/.


.caro86wlkp,
możesz wysłać fotki na matisim@wp.pl



Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

[MK3] wykończenia alu, folie itp.

Post autor: Hankie » śr gru 22, 2010 20:58

skaktus pisze:a co z przełącznikami, przyciskami, pokrętłami
kolega podał fotkę z wnętrzem z panelem klimy - tam tych załamań, brzegów etc jest mniej niż przy pokrętłach, można by stworzyć nieprzesadną całość. Prawda - panel przedni sam w sobie jest płaski, lecz pocięty jest przełącznikami, suwakami. Ale jeśli kolega matisim chce brać się za oklejanie to chyba wie, że to nie tak chop siup?
A dla kobiety kierowniczki Skodzinki szacun, skaktus masz może fotę? Felicia to też popularne autko, koncern ten sam, chętni bym popatrzył :D
A co do folii - jeśli ktoś miałby do mnie strzelać to wykleiłbym tak:
Obrazek
(te jasne obszary), pasek po stronie pasażera dodałem tylko dlatego, żeby nie skupiać całości po jednej stronie i lekko rozproszyć efekt - ale i tak ciemna folia, żadnych 'cukierków'.

Koniec końców i tak pewnie poszukałbym sobie jasnej tapicerki :rotfl: Pozdro


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wykończenia alu, folie itp.

Post autor: matisim » czw gru 23, 2010 12:39

Hankie pisze:Koniec końców i tak pewnie poszukałbym sobie jasnej tapicerki :rotfl: Pozdro
kiedyś chciałem jasną skóre, ale jak mam teraz czarną to mi sie zaczeła bardziej ta podobać,i mam zamiar zrobić słupki i podsufitówkę na czarno, bo ta jasna góra mi nie pasuje.

z fotek które wysłał mi caro86wlkp, podobają mi sie te:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

coś na taki wzór, ale jednak nie z srebrnym kolorem, zdecydował bym sie na tą folie czarną z 3m. i uchwyty w drzwiach też nie, ewentualnie tylko klamki alu bo chrom to chyba nie pasuje....



Awatar użytkownika
sebas1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 12:58
Lokalizacja: Vag Formacja

[MK3] wykończenia alu, folie itp.

Post autor: sebas1 » czw gru 23, 2010 18:36

Ja Ci mogę zaproponować inny zabieg:) co prawda troszke bardziej kosztowny ale efekty są ciekawe;)

http://www.hydrografika.net/


ex: MK2 GTI 16v BBS RM

obecne: MK1 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=460183

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wykończenia alu, folie itp.

Post autor: matisim » czw gru 23, 2010 18:44

troche kosztowny ale faktycznie o wiele lepszy... tylko pytanie o kolor. musi być jakiś co zgra sie z kolorem auta, wtedy bym zrobił wszystkie plastiki :bigok:



Awatar użytkownika
Wojtek90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: wt maja 18, 2010 21:30
Lokalizacja: Bielawa

[MK3] wykończenia alu, folie itp.

Post autor: Wojtek90 » sob gru 25, 2010 23:42

Dokładnie ja już robić to tak żeby pasowało do całości, żeby wszystko elegancko wyglądało. Ważne żeby tylko nie przesadzić jak to się mówi co za dużo to nie zdrowo :). :bigok:


Moje mk2 ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=453059" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3] wykończenia alu, folie itp.

Post autor: matisim » pn gru 27, 2010 18:13

Wojtek90 pisze:Dokładnie ja już robić to tak żeby pasowało do całości, żeby wszystko elegancko wyglądało. Ważne żeby tylko nie przesadzić jak to się mówi co za dużo to nie zdrowo
jak na m,oje oko to trzeba dać wszystkie elementy które idzie wyjąć i zostaje goły kokpit. wtedy pasuje. Pytałem sie ich czy jak malują przełączniki to czy podświetlane elementy zostają tak jak w oryginale czy będą niewidoczne- no i malują tak jak klient chce i te elementy zostają więc każdego typu włączniki można śmiało dawać i będa podświetlane.koszt między 700 a 1tyś. z tym że jw. wszystkie plastiki z kokpitu+tunel+kieszenie w drzwiach i rączki więc sporo tego.,



Awatar użytkownika
Wojtek90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: wt maja 18, 2010 21:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: MK3 wykończenia alu, folie itp.

Post autor: Wojtek90 » pn gru 27, 2010 20:54

no sporo sporo tylko żeby miało to jakiś wygląd :) tyle dobrego ze malują pod Ciebie. Nie zbyt to by wyglądało jak by przełączniki straciły podświetlenie. no zobaczmy jak to będzie wyglądało po malowaniu. Żeby tylko nie wyszło jak napisał:
skaktus pisze:Moim zdaniem nie ma sensu nic malować. Tapicerka w golfie po takim pomalowaniu wygląda jak cyrk.


Moje mk2 ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=453059" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości