Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie i pomóżcie

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie i pomóżcie

Post autor: red_devil25 » sob gru 11, 2010 20:45

witam

panowie ocencie na podstawie swoich doswiadczen i tego jak swieca Wasze lampy na roznych zarowkach moje.
Tylko ja mam zboczenie ,ze slabo swieca? -ocencie jak to wyglada na swiatlach mijania u mnie (orginalne helle 14letnie H1+h1 i tungsramy +90%megalight )
OStatnie zdjecie na mokrej drodze w czasie jazdy zrobione -jakosc byle jaka troche wyszla .Bede wdzieczny za kazde komentarze i podpowiedzi.Celowo pokazuje zdjecia ,bo mialem plan kupic hella mk4look ,ale poki co funduszy brak ,dlatego chce zeby je forumowicze obejrzeli ,bo jak nie ma duzej roznicy to moze nie bede w ogole kupowal nic.Pytanie czy da rady ogladajac fotki zrobic cokolwiek ,zeby swiatlo bylo bielsze?czy np.zarowki osram night breaker plus czy inne reklamowane jako jasniejsze cos wniosa ?dodam,ze lampy bez przekaznikow napiecie 13,7V wlaczony silnik


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 12, 2010 16:58 przez red_devil25, łącznie zmieniany 2 razy.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lampy orginał hella h1+h1+tungsram megalight 90%

Post autor: skaktus » ndz gru 12, 2010 02:06

Trochę marudzisz. Światła Świecą ci dobrze, choć fotki powinieneś robić na zablokowanym manualu (zablokowane ISO, migawka, EV itp). Jeśli masz 14 letnie lampy, możliwe że masz wypalone odbłysniki i na 100% spiaskowane szkło, czyli do wymiany. Po drugie te 13,7 V to na 100% ? Nigdy jeszcze nie spotkałem golfa mk3 z takim napięciem, prędzej 11,7 czy 12,7 jak jest dobrze, ale to naprawdę musi być ok.

Ja posiadam projektory + te same żarówki co ty i mam białe światło, ale mam przekaźniki ,napięcie 13,89 i nie mogę narzekać bo świeci cholernie dobrze.

A i jeszcze co do foto - warto by porównywać 2 auta jednocześnie, bo niestety podejrzewam że robiłeś foto na automacie a to się mija z celem. Aparat z manualem to podstawa ;) Widać że u ciebie ISO jest niesamowicie wysokie bo masz cholerną ziarnistość na foto, wówczas niestety co innego w rzeczywistości a co innego na aparacie (foto).



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Lampy orginał hella h1+h1+tungsram megalight 90%

Post autor: red_devil25 » ndz gru 12, 2010 09:46

Juz ustalilem bez wzgledu na wszystko ze szwagrem ,ze montujemy przekazniki i barwa swiatla powinna byc bardziej biała niz zolta. Jak nie bedzie efektu to wyzyluje sie na hella mk4look.Dla powierdzenia wartosci napiec zrobilem dzis zdjecie na wlaczonym silniku -aku i na kostkach Obrazek Obrazek


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lampy orginał hella h1+h1+tungsram megalight 90%

Post autor: skaktus » ndz gru 12, 2010 14:55

Ja nie widzę sensu montażu przekaźników. Osiągniesz w tym wypadku może wzrost na poziomie 0,2 V a w tym wypadku nie poznasz już że światła świecą jaśniej / bardziej na biało. Masz rewelacyjne napięcie do którego nie dochodzą ludzie po przekaźnikach. Ja w golfie doszedłem z 12,6 na 13,89 i to przy bardzo grubych kablach i porządnym lutowaniu i mega ilościach cyny wysokiej jakości. Straty są głównie na lutach właśnie, a wielu osiąga jedynie rezultat taki że z ok 12 V dochodzą do 13,4 - 5 więc u ciebie może być podobnie...

Masz bdb napięcie. U mnie Projektory TYC + Tungsram +90% i świeci idealnie, kolor światła biały, ale nie oszukujmy się, żarówka nie osiągnie barwy na poziomie 4300 - 5000 K i zawsze coś z żółtego zostanie. Ja bym na twoim miejscu zakupił nowe reflektory od TYCa na H1 + H1 - to chyba jedyne sensowne zamienniki lamp identyczne z oryginałami. Odrazu poznasz że są nowe bo będą krystalicznie czyste szkła i nowiutkie piękne lustro. Ewentualnie wymień u siebie klosze i sprawdź co z lustrami. Z zewnątrz mogą wyglądać że są ładne, ale w środku mogą być już zmatowione a to drastycznie pogarsza ilość światła.

Poniżej masz lampy TYCa - komplet na allegro kosztuje 132 zł choć wątpię że to TYC, gdyż standardowo 1 sztuka kosztuje ok 100 zł.

Zobacz sobie na przejrzystość klosza i porównaj z swoim reflektorem, pewnie nie muszę mówić że widać różnicę jak cholera.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 12, 2010 15:02 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie jak świeci

Post autor: red_devil25 » ndz gru 12, 2010 15:02

Powiedz po ile chodza takie lampki jak Ty masz ?bo zastanawiam sie nad kupnem w marcu ewentualnie lamp używek helli mk4look -pewnie w obu przypadkach zaswieci bardziej na bialo .Wnioskuje ,ze nawet jakbym zalozyl jakies reklamowane zarowki ,ktory swieca na bialo to roznicy nie bedzie widac ?bo jak tak to z tych lamp juz nie wycisne nic -zmiana kloszy wygeneruje koszty i zarowek tez .Zakupie albo te Tyce co mowisz ,ze dobre lub mk4 look.Juz pewnie styrane sa odblysniki i szkla mimo ,ze wygladaja dobrze ,ale czas robi swoje .Ja natomiast,ze swojej strony moge polecic tungsram megalight +90% sa swietne i cena na allegro 22zł /kpl.Mialem philips xtreme - nie widzialem roznicy miedzy nimi -oprocz tego ze philips drogie .


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie jak świeci

Post autor: red_devil25 » ndz gru 12, 2010 15:23

powiem tak,ze tam gdzie halogen to jest idealnie jak przy tej lampie tyc,ale mijania to inna bajka.Mimo ze rozbieralem lampe ogladalem itd i wyglada dobrze odblysnik czas robi swoje,mowie jezdzil poprzedni wlasciciel na tych xenono zarowkarz i widze ze sa poupalane koncowki gdzie laczy sie z zarowka-pewnie to tez odblysnika nie oszczedzilo i swieci na zoltawo.Bedzie kasa wymienie lampy na mk4look lub cos innego markowego i piernicze nic innego mi nie zostaje jak chce lepiej widziec .Kiedys jak pytalem o zamienniki orginalnych lamp helli wlasnie facet w sklepie mowil,ze jedyne ktore warto zamontowac to tyc jezeli chodzi o zamiennik orginalu .
Zastanawiam sie czy np chwalacy te helle mk4look chwala ja dlatego bo to nowa lampa i rzeczywiscie lepiej swieci od orginalu ?czy to,ze sama w sobie jest nowa i to jest ten fakt.CZy ktos probowal kupic nowa helle lub dobry zamiennik orginalu helli i powiedziec czy mk4look swieci tak samo dobrze jak nowy orginal h1+h1 ?bo jak porownywalnie to rzeczywiscie kupie sobie te tyce bo jest taka aukcja za 132zl /kpl i oszczedze kupe pieniedzy bo zarowki mam nowe bo jezdza 2miesiace.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie jak świeci

Post autor: skaktus » ndz gru 12, 2010 16:27

MK4look są dobrymi reflektorami, świecącymi lepiej niż H1 H1. Możesz nie uwierzyć, ale miałem Sonary na soczewce i też lepiej świeciły niż H1 ;)

Projektorów TYCa które mam jako nowych praktycznie nie dostaniesz. Ja polowałem ponad rok czasu. Są używki na allegro od Helli ale cena - średnio 700 zł nie zachęca. MK4look o ile są nowe, oryginalne świecą jak trzeba. Jeśli ci się podobają możesz na nie polować. Do tego znów Tungsramy i jazda w teren.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie jak świeci

Post autor: red_devil25 » ndz gru 12, 2010 16:48

Szczerze o te mk4look srednio mi sie podobaja ,zastanawiam sie tylko nad nimi dlatego,ze ludzie mowia ze dobrze swieca i dlatego no i firma porzadna.Soczewki wlasciwie nigdy nie mialem tak,ze ciezko mi o nich powiedziec.Mowie teraz sie zastanawiam nad tymi Tycami za 132zl/kpl bo oszczedze kasy duzo,a podejrzewam ,ze lampy zaswieca mi na bialo jak trzeba -jezeli je porownamy do tych 14letnich helli bedzie roznica pewnie .Uzywki mk4look to granica 300-400zł bo nowe to minimum 550zł.Zastanawiam sie wlasnie dlatego nad pomyslem,ktory mi podsunales te Tyc-zamienniki orginalnych h1+h1-oszczedze duzo pieniedzy i mam nowe ,a nie jak uzywki mk4look jak wyzej pisalem .Te hella mk4look swieca tak jak te orginaly w Golfie 4?Mowa jest o tym linku do aukcji http://moto.allegro.pl/nowe-lampy-refle ... 62410.html" onclick="window.open(this.href);return false; ? jak tak a widze ze maja niby same pozytywy to mysle zeby je lyknac odbiore sobie u nich w sklepie i odrazu obejrze czy to na pewno tyc'e.Dlatego tak studiuje mocno temat lamp i tyl;e pytan -bo np na nowych lampach FK powerlook (z napisem na tyle lampy Depo -na kloszu FK) zawiodlem sie na calego-swiecily wszedzie,slabo,gorzej niz stary orginal h4.NIe chce popelnic tego samego bledu i wydac kasy ,gdyz ta przy rodzinie jest akurat juz teraz istotna i nie moge za duzo eksperymentowac.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie i pomóżcie

Post autor: skaktus » ndz gru 12, 2010 17:36

MK4 look mają bardzo podobne albo i wręcz takie same lustra jak w normalnych mk4. Te z linka co podałeś TYCe to mogą nie być TYCe bo po prostu są podejrzanie tanie - około 50 % mniej niż normalnie. Powiedz żeby ci gość wysłał dokładne foto klosza i się wyjaśni.

Nowe lampy na 100% będą miały bardziej "czyste" światło i będzie go więcej. Co do koloru - jak pisałem, światło z żarówki nigdy nie będzie idealnie białe, jedynie zbliżone do niego.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie i pomóżcie

Post autor: michalqqr » ndz gru 12, 2010 18:33

red_devil25, takie może głupie pytanie pomiar napięcia robiłeś na stykach żarówki na podłączonych wtyczkach do lampy?



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie i pomóżcie

Post autor: red_devil25 » ndz gru 12, 2010 19:08

wypialem kostki z lampy i wkladalem miernik do kostki ,a moze byc tak ,ze gubi sie na stykach zarowki napiecie i swieci jak widac ?co do sprzedajacego na allegro tak zrobie i napisze co i jak


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie i pomóżcie

Post autor: michalqqr » ndz gru 12, 2010 19:21

red_devil25 pisze:wypialem kostki z lampy i wkladalem miernik do kostki
to się nie dziw że masz takie wysokie napięcie ... podłącz wszystkie kostki włącz światla i mierz na samych żarówkach później włącz długie i kolejne pomiary, dla każdej lampy osobne ;)



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie i pomóżcie

Post autor: red_devil25 » ndz gru 12, 2010 19:51

we wtorek najszybciej uda mi sie to zrobic i opisze co i jak


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Hella h1+h1+tungsram megalight 90%-oceńcie i pomóżcie

Post autor: skaktus » ndz gru 12, 2010 20:21

Uuuu, bez obciążenia to fakt, możesz mieć takie napięcie, z żarówkami to już będzie inaczej :P I to muszą świecić 2 lampy a nie że świeci jedna a z drugiej kostka wypięta.



Zablokowany

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości