[Mk2]Przyciemnianie tylnych szyb folia

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Slawek189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:47

[Mk2]Przyciemnianie tylnych szyb folia

Post autor: Slawek189 » sob lis 06, 2010 18:06

Ahoj!
Planuje kupic na allegro taka folie
allegro.pl/folia-do-szyb-50-300-atest-najtaniej-zobacz-i1288428374.html
Ale zastanawiam sie czy wybrac przyciemnienie 85% czy tez 95%, to zalezy od tego czy przy przyciemnieniu 85% widac przez tylna szybe gdy kierowca np rozmawia przez telefon?
Po drugie czy przez przyciemnienie 95 procentowe duzo jest ciemniej w samochodzie?
A po trzecie czy przyciemnienie spowoduje duzo gorsza widocznosc podczas cofania?
A po czwarte czy te folie nadaja sie i maja jakis wyglad, oraz co z trudnoscia przyklejania?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Mk2]Przyciemnianie tylnych szyb folia

Post autor: skaktus » sob lis 06, 2010 20:57

Trudność klejenia - to zależy jakie kto ma zdolności, trzeba to potrafić.

Przyciemnieć możesz tylko szybę tylną oraz tylne pasażerów jak ci się podoba. Szyby przednie kierowcy / pasażera w drzwiach mogą być max przyciemnione do 30 % ( o ile się nie mylę) i najlepiej fabrycznie bo inaczej będziesz zdzierał folię przy gliniarzach albo na przeglądzie a na to zwracaj szczególnie uwagę.

Morał z tego jest prosty - lepiej nie rozmawiaj przez komórkę w czasie jazdy i nie kombinuj z szybami bo nic z tego nie wyjdzie.



Slawek189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:47

Re: [Mk2]Przyciemnianie tylnych szyb folia

Post autor: Slawek189 » ndz lis 07, 2010 11:46

Maslo maslane, nie pytalem o ile procent mozna przyciemnic bo o tym znalazlem juz wczesniej informacje na google.
Nie chodzi tylko o rozmawianie przez telefon ale rowniez o prywatnosc, swiecenie slonca po oczach, nagrzewanie sie auta.
Nie wierze ze nikt z forum nie oklejal auta takimi foliami, wiec mi doradzcie.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

[Mk2]Przyciemnianie tylnych szyb folia

Post autor: Johnatan » ndz lis 07, 2010 13:07

Słuchaj.. tak kolega skaktus ma racje 30% przyciemnienia i 70% przejżystości na przód. A na tył to pomyśl sam. jeżeli 100% przyciemnienia to jest kompletne niewidoczna czerń to 95% to jest to samo.. a przy 85% nie bedzie cie widać.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
91Maniek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: śr lis 18, 2009 17:49
Lokalizacja: PNW/Opole
Kontakt:

[Mk2]Przyciemnianie tylnych szyb folia

Post autor: 91Maniek » ndz lis 07, 2010 19:46

Mam ciemne szyby z tyłu chętnie zamienie się z Tobą jak masz 4 furtki :jezor: Niestety kupiłem już golfa z czarnymi szybami (z atestem!!!) i chętnie się wymienię za ori :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=413363

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

[Mk2]Przyciemnianie tylnych szyb folia

Post autor: bongo » ndz lis 07, 2010 20:16

Slawek189 pisze:Maslo maslane, nie pytalem o ile procent mozna przyciemnic bo o tym znalazlem juz wczesniej informacje na google.
Nie chodzi tylko o rozmawianie przez telefon ale rowniez o prywatnosc, swiecenie slonca po oczach, nagrzewanie sie auta.
Nie wierze ze nikt z forum nie oklejal auta takimi foliami, wiec mi doradzcie.
Swiecenie po oczach???Chyba że jakąś laskę pociskasz na tylnej kanapie i zaśniesz...



Awatar użytkownika
Dołas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1888
Rejestracja: wt gru 16, 2008 20:53
Lokalizacja: Chocianów

[Mk2]Przyciemnianie tylnych szyb folia

Post autor: Dołas » wt lis 09, 2010 22:01

ja miałem w fiacie bravo przyciemnione całe auto (prócz czołowej oczywiście) na 100% z zewnątrz nic nie było widać w aucie , podczas cofania widoczność jest ograniczona a i w aucie jest ciemniej owszem , 85% a 95% tak naprawdę wielkiej różnicy nie zobaczysz a jak chcesz mieć pewność co do telefonu wal 100% :jezor:


Tylko ja i moja przestrzeń ... :skromny:

Awatar użytkownika
Łysy_91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 21:27
Lokalizacja: Chełmża, Toruń

[Mk2]Przyciemnianie tylnych szyb folia

Post autor: Łysy_91 » sob lis 13, 2010 17:21

Kolego ja pare dni temu przyciemniałem szybki. Tył mam 50 % a przód 30 % i już jest ciemniej w samochodzie i to o wiele. Nie rób mocno czarnych bo to strasznie wygląda. I jeżeli chcesz zrobić już ciemne szyby rób wszystkie oprócz czołowej. W nocy przy 50% jest ciemno co ogranicza widoczność. Coś za coś...
Luknij mojego Gofra, są zdjęcia przyciemnionych szyb.


MK4 ALH+ http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=362362" onclick="window.open(this.href);return false;

SPRZEDAM:
- Amortyzatory MONROE + sprężyny oryginalne do MK4 TDI


Kupię:
- dokładka V6 przód i dokładka tył PDC

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości