Przeciwmgłowe w [MkIII]

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
andrzej007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 754
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 14:40
Lokalizacja: Rzeszów

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: andrzej007 » ndz paź 24, 2010 18:55

ector a kupujesz plastikowe czy ceramiczne??



Awatar użytkownika
speckom
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: pn gru 14, 2009 19:35
Lokalizacja: Ferrara Włochy
Kontakt:

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: speckom » pn paź 25, 2010 23:06

ja mam ori hella i w nich niema co sie spalic.tylko wlasnie ciezkie sa.ale szczerze jak dla mnie to to nic nie swieci.nawet zarowki 100w 2000lumenow duzo nie poprawiaja.jedynie xenony na h3 wsadzic to lepiej by swiecily.dodam ze je rozbieralem i sa czyste.


nie ma mnie

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: skaktus » wt paź 26, 2010 11:02

speckom pisze:ja mam ori hella i w nich niema co sie spalic.tylko wlasnie ciezkie sa.ale szczerze jak dla mnie to to nic nie swieci.nawet zarowki 100w 2000lumenow duzo nie poprawiaja.jedynie xenony na h3 wsadzic to lepiej by swiecily.dodam ze je rozbieralem i sa czyste.
Mylisz się. Hella miała 2 wersje halogenów. Jedne z czarną "dupką" tam gdzie się montuje żarówkę i jedne z brązową i aluminiowym cokołem na żarówkę.

Te z czarnym są plastikowe i palą się nagminnie. Mam takie w domu i po ok 5 - 6 minutach świecenia już się z nich kopci. Oryginały hella i co z tego ?

Te drugie z brązowym cokołem mają aluminiowe (a nie ceramiczne) "tuleje" w których są lustra, więc lepiej oddają ciepło i nie wypalają się tak.

Co do jakości świecenia
shatman pisze:Pozatym światła przeciwmgłowe wysyłają stosunkowo dużą ilość światła ponad linię odcięcia, więc oślepiają
To akurat nie prawda. Oryginały Hella powyżej linii odcięcia nic nie wysyłają, światło jest odcięte i koniec. Wysyłanie światła powyżej linii mijało by się z celem - wtedy miał byś ścianę mleka przed sobą we mgle. Światła mają świecić nisko i nie za mocno.

No chyba że ktoś ma podróby, te to mogą świecić jak chcą.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: matisim » wt paź 26, 2010 21:57

skaktus pisze: Pozatym światła przeciwmgłowe wysyłają stosunkowo dużą ilość światła ponad linię odcięcia, więc oślepiają



To akurat nie prawda. Oryginały Hella powyżej linii odcięcia nic nie wysyłają, światło jest odcięte i koniec. Wysyłanie światła powyżej linii mijało by się z celem - wtedy miał byś ścianę mleka przed sobą we mgle. Światła mają świecić nisko i nie za mocno.

No chyba że ktoś ma podróby, te to mogą świecić jak chcą.

dokładnie to chciałem napisać, u mnie jak świece halogenami na ściane to wyraźnie widać gdzie jest koniec światła i nic nie ma prawa razić w oryginałach jak są ustawione.



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: caro86wlkp » wt paź 26, 2010 22:16

o jakiej mocy powinny być żarówki w halogenach?



Awatar użytkownika
Rafal__K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:55
Lokalizacja: Kwidzyn (pomorskie)

Re: Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: Rafal__K » wt paź 26, 2010 23:03

caro86wlkp pisze:o jakiej mocy powinny być żarówki w halogenach?
Zapewne o standardowej 55W.


[img]http://img707.imageshack.us/img707/3179/beb197d3ea71cf81.jpg[/img]
Moja golfina -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=335972

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: skaktus » śr paź 27, 2010 10:56

caro86wlkp pisze:o jakiej mocy powinny być żarówki w halogenach?
Prawo przewiduje w światłach mijania, długich, halogenach żarówki 55 W, w autach typu TIR z instalacją 24V prawo dopuszcza żarówki 70 W. KAżda inna typu 100 W, 130 czy to nawet 200 jakie można kupić, nie to że już palą wszystko co jest w reflektorze, to jeszcze nie mają homologacji i mimo wzrostu mocy, wzrost ilości światła nie jest już proporcjonalny. Przykładowo żarówka H7 osiąga ok 1500 lumenów, ale już 100 W zaledwie 2 000 lumenów, więc 2 x więcej mocy, ale tylko o 1/3 więcej światła.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Re: Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: Johnatan » śr paź 27, 2010 17:22

Kupiłem takie halogeny Hella mk3 z czarnymi odbłyśnikami.. miały w sobie żarówki philips. Po podłączeniu, okazało sie, że jedna żarówka jest spalona.. pojechałem na stacje.. wydałem 5zł i okazało sie że jeden halogen z żarówką philips świeci doskonale, niczym światło mijania. a ten z żarówką 5złotową słabiej o połowe.. po 15 minutach świecenia spaliła sie kopółka i żarówka wyleciała pod zderzak.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: skaktus » czw paź 28, 2010 16:54

Te czarne to chłam.

Mogę zrobić foto jak to wygląda po jakimś roku używania, ale w sumie kilka razy na wiosnę i jesień kiedy występują mgły.

PS - Musisz mieć super halogeny, bo moje nie świecą jak mijania tylko światłem rozproszonym ;) Lustra idealne.



Awatar użytkownika
ector
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:30
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: ector » czw paź 28, 2010 17:19

miałem halogeny z czarną dupką i brązową, wszystkie się spaliły, tzn wytopiły, od ciepła żarówki. nawet 10min nie były włączone.



Awatar użytkownika
Rafal__K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:55
Lokalizacja: Kwidzyn (pomorskie)

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: Rafal__K » czw paź 28, 2010 17:25

Ja u siebie mam te czarne i od jakiegoś tygodnia cały czas jeźdże na samych halogenach i nic sie nie dzieje...
Wprawdzie jak kupiłem auto jeden był stopiony ale go naprawiłem i działa jak trzeba...


[img]http://img707.imageshack.us/img707/3179/beb197d3ea71cf81.jpg[/img]
Moja golfina -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=335972

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości