Przeciwmgłowe w [MkIII]

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: cruc » wt wrz 13, 2005 20:13

Ładnie wyglądają włączone przeciwmgłowe(przód)tylko,że dają za mocno bo nawet tirowcy dają zaraz po oczach :jezor: Macie jakieś pomysły co zrobić,żeby tak wysoko nie świeciły.
Pozdro.



Awatar użytkownika
czykryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob sie 06, 2005 21:33
Lokalizacja: Gorzyce

Post autor: czykryszard » wt wrz 13, 2005 20:37

pasowało by ich ustawić chyba że lubisz patrzeć w nocy co na drzewach siedzi?



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt wrz 13, 2005 22:56

Ale co rozumiem ze masz je poprostu przykrecone? :chytry: Jak nie da sie tam nic poruszac to sprobuj podlozyc podkladki pod górne wkręty na któryc mocowany jest halogen.Sam nie mam wiec ci nie powiem ale mysle ze taki sposob w pewnym stopniu zdałby egzamin...



Awatar użytkownika
TaOa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt sie 09, 2005 23:41
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: TaOa » wt wrz 13, 2005 23:15

eee ale zdaje mi sie czy jazda na takich lampach jest niedozwolona ? :P



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » wt wrz 13, 2005 23:22

nie rozumiem co w tym ładnego :/


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt wrz 13, 2005 23:25

Nie no w nocy na halogenkach jedzie sie super!Widocznosc jest prawie idealna ztym ze zabronione jest uzywanie halogenów kiedy nie ma odpowiednich warunków.



Awatar użytkownika
Sałyk
VW Lover
VW Lover
Posty: 169
Rejestracja: czw mar 31, 2005 21:45
Kontakt:

Post autor: Sałyk » wt wrz 13, 2005 23:25

micab pisze:nie rozumiem co w tym ładnego :/
czasami moze i fajnie to wyglada, ale przeciez to niedozwolone, nie ?

btw. micab, teraz jak tylko patrze na obrazek w Twoim podpisie to tylko "sex", lol jakies zboczenie czy co ? :D:D



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » wt wrz 13, 2005 23:31

Sałyk pisze:
micab pisze:nie rozumiem co w tym ładnego :/
czasami moze i fajnie to wyglada, ale przeciez to niedozwolone, nie ?

btw. micab, teraz jak tylko patrze na obrazek w Twoim podpisie to tylko "sex", lol jakies zboczenie czy co ? :D:D
:P:P:P

co do halogenów....jak ktoś mi świeci po oczach halogenami to odrazu daje długimi......trzeba pamiętać że nie jest się samemu na drodze i nie tylko nasz widoczność sie liczy :/ jak ktoś ma ochotę sobie ganiać na halogenach to prosze bardzo.....ale niech wyłącza je jak się mija z innymi autami.....takie moje zdanie....


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: matisim » ndz paź 24, 2010 13:26

wiem że spory odkop, ale padło tutaj stwierdzenie które może sporo osób wprowadzać w błąd.
TaOa pisze:eee ale zdaje mi sie czy jazda na takich lampach jest niedozwolona ? :P

w radiu ostatnio był jakiś wywiad z policjantem i mówił że nie dozwolene jest używanie halogenu (światła przeciw mgłowego wg policji :jezor: ) TYLNIEGO w warunkach normalnych tzn jeśli widoczność nie spadła poniżej 30m.
na halogenach PRZEDNICH można jeździć dowolnie- z światłami mijania(24/h), z światłami postojowymi (w dzień), jeśli to nam poprawia widoczność i mandatu nie mogą nam za to dać.

co do:
micab pisze:co do halogenów....jak ktoś mi świeci po oczach halogenami to odrazu daje długimi......trzeba pamiętać że nie jest się samemu na drodze i nie tylko nasz widoczność sie liczy :/ jak ktoś ma ochotę sobie ganiać na halogenach to prosze bardzo.....ale niech wyłącza je jak się mija z innymi autami.....takie moje zdanie....

popieram, ale jeśli są dobrze ustawione to nie rażą, w końcu mają oświtlać bobocze a nie drzewa :grin:



Awatar użytkownika
Rafal__K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:55
Lokalizacja: Kwidzyn (pomorskie)

Re: Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: Rafal__K » ndz paź 24, 2010 15:15

matisim pisze:w radiu ostatnio był jakiś wywiad z policjantem i mówił że nie dozwolene jest używanie halogenu (światła przeciw mgłowego wg policji :jezor: ) TYLNIEGO w warunkach normalnych tzn jeśli widoczność nie spadła poniżej 30m.
na halogenach PRZEDNICH można jeździć dowolnie- z światłami mijania(24/h), z światłami postojowymi (w dzień), jeśli to nam poprawia widoczność i mandatu nie mogą nam za to dać.
Też to słyszałem....
Powiedział, że w dzień można jeździć na śwaiatłach mijania lub mijania + halogeny lub na samych halogenach...


[img]http://img707.imageshack.us/img707/3179/beb197d3ea71cf81.jpg[/img]
Moja golfina -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=335972

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: luki07 » ndz paź 24, 2010 16:17

halogeny w mk3 maja regulacje, musisz je poprostu poprawnie ustawic i nie beda swiecic w niebo



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: Shmatan » ndz paź 24, 2010 16:37

matisim pisze:mandatu nie mogą nam za to dać
To jeździj tak, i się przekonamy

Światła przeciwmgłowe przednie służą do jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami. Przepisy prawa o ruchu drogowym dopuszczają użycie tych świateł także w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od zmierzchu do świtu na odpowiednio oznaczonej drodze krętej (art.51 ust. 5). Nie jest powiedziane do ilu ma być zmniejszona widoczność (jak w w typadku tylnego światła), ale to nie znaczy że można jeździć kiedy się chce

Pozatym światła przeciwmgłowe wysyłają stosunkowo dużą ilość światła ponad linię odcięcia, więc oślepiają



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: enesen » ndz paź 24, 2010 17:04

Jakiś tam policjant z jakiegoś radia coś tam powiedzial że można, pewno artyku z kodeksu nie podał a PORD w tym zakresie się nie zmienił.
Tutaj proszę oficjalna odpowiedź dolnośląskiej policji:
"Czy istnieją jakieś ograniczenia w używaniu świateł przeciwmgłowych?
Światła przeciwmgłowe przednie służą do jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami. Przepisy prawa o ruchu drogowym dopuszczają użycie tych świateł także w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od zmierzchu do świtu na odpowiednio oznaczonej drodze krętej (art.51 ust. 5). Jeśli zaś chodzi o światła przeciwmgłowe tylne to przepisy zezwalają na ich użycie, w sytuacji, gdy zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 metrów. Kierujący ma jednak obowiązek niezwłocznie wyłączyć te światła w razie poprawy widoczności."
żródło: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/w ... menu=4#029" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
ector
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:30
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Przeciwmgłowe w [MkIII]

Post autor: ector » ndz paź 24, 2010 17:18

a ja już mam trzeci komplet halogenów, bo każde mi się wypalają. za każdym razem kupowałem oryginały i już mnie to denerwuje, więc teraz nie kupuję tego gówna!! żarówki w nich za każdym razem były oryginalne. co Wy na to? halogeny mają śrubki do ich ustawiania, tak jak lampy mijania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości