Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: skaktus » sob sie 07, 2010 23:49

Witam.

Do tej pory autko czyli Golf 3 posiadał lampki na H4 HELLA. Od czasu remontu, "oczka" są nowe, wybór padł na Sonary z soczewką, wersja black. Jednak są to Sonary takie z krwi i kości. Pewnie się zdziwicie czemu to piszę - niestety to paranoja, ale Sonary są...podrabiane przez firmę która zwie się Junan. Wyglądają identycznie, niestety świecą bardzo źle.

Przeglądając się lampom na H4 + Tungsram + 90 % vs Sonar + Tungsram 90 % stwierdzam że Sonar lepiej prowadzi światło a na długich również lepiej.

Obecnie zastanawiam się nad tymi światłami FK bardzo znanymi:

Obrazek

Co o nich powiecie, porównując je do seryjnych Hella ? Słyszałem że niedoświetlają pobocza, co utrudnia nieraz jazdę. Jakie jest wasze zdanie ?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: Shmatan » ndz sie 08, 2010 08:56

skaktus, jeżeli zależy Ci na świeceniu, to najlepiej sprawdzą się ori światła h1 (smoked?) lub soczewka renomowanej firmy (in pro?) z ksenonem



Awatar użytkownika
Lukas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 12:24
Lokalizacja: Łosice .W.L.S.
Kontakt:

Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: Lukas » ndz sie 08, 2010 11:03

Kiedyś miałem i polecam. świeciły dobrze na żarówkach chyba "osram blue" :okej: Miałem wersje chrom, ale to w niczym nie przeszkadza.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: skaktus » ndz sie 08, 2010 15:00

Shmatan pisze:skaktus, jeżeli zależy Ci na świeceniu, to najlepiej sprawdzą się ori światła h1 (smoked?) lub soczewka renomowanej firmy (in pro?) z ksenonem
Witam.

Lampy H1 w smoked odpadają, bo to już zmiana reflektora a do tego mogą się doczepić, to samo xenon, który w golfiaczach jest po prostu nielegalny, tym bardziej że żadna lampa nie ma homologacji na xenona, palniki H1 czy to H7 też nie mają homologacji i takie tam.

LUKSA - czy to prawda że te lampy mocno parują i mają problemy z doświetleniem pobocza ?



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: BartekGib » ndz sie 08, 2010 19:40

Poszukaj Hella MK4 Look Clear w dobrej cenie, daj jakąś ładną białą postojówkę na SMD, porządne żarówki świecące na biało, jedź do elektronika i niech Ci zrobi instalkę na przekaźnikach i wtedy ciesz się porządnym źródłem światła :chytry:


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Lukas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 12:24
Lokalizacja: Łosice .W.L.S.
Kontakt:

Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: Lukas » ndz sie 08, 2010 20:28

skaktus, o ile pamietam chyba przy tych zarówkach miałem doświetlone pobocze.Miałem je na wiosne i mi nic nie parowało, ale z tyłu lampy miałem lekko otwarą przykrywke. :grin: Ogólnie nie były złe, lecz napewno są lepsze. :bigok:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: skaktus » ndz sie 08, 2010 21:42

Lepsze, tj chodzi ci o projektory od Helli czy ala mk4 ? MK4 odpadają, bo poprostu się nie podobają ;)



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: BartekGib » pn sie 09, 2010 01:04

No to pójdź odmiennie i zamontuj In.Pro MK5 Look Clear.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

gomez1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 31, 2009 12:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: gomez1982 » wt sie 10, 2010 09:50

Smoked nie legalny zmiana reflektora co Ty "bredzisz"? Ja jechałem moje smoked ustawiać na stacji kontroli pojazdów słynącej w mojej okolicy za najbardziej wymagającą i koleś nawet powiedział że teraz to od razu golf lepiej wygląda. Ustawił i wszystko było elegancko.Przecież jak się może doczepić jak masz homologacje na kloszu E1?A dwa że hella robiła takie lampy też ale w małym bardzo nakładzie.


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: skaktus » wt sie 10, 2010 10:07

gomez1982 pisze:Smoked nie legalny zmiana reflektora co Ty "bredzisz"? Ja jechałem moje smoked ustawiać na stacji kontroli pojazdów słynącej w mojej okolicy za najbardziej wymagającą i koleś nawet powiedział że teraz to od razu golf lepiej wygląda. Ustawił i wszystko było elegancko.Przecież jak się może doczepić jak masz homologacje na kloszu E1?A dwa że hella robiła takie lampy też ale w małym bardzo nakładzie.
Przeczytaj co mówi prawo o homologacji - dostajesz ją na zespół reflektora, który wychodzi z fabryki i tylko w takim stanie jest ważna. W momencie pomalowania tracisz ją, bo dokonałeś przeróbek. Nic nie bredzę. Tak samo powiedzmy masz reflektor, ktoś zbije ci klosz, to kupujesz nowy, gładki, ale nigdzie nie ma gładkich z wybitą homologacją, co powoduje że już na tym reflektorze jeździć nie możesz. Są gliniarze - którzy o takie coś czepiają się, lepią mandaty itp.



gomez1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 31, 2009 12:31
Lokalizacja: Gdynia

Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: gomez1982 » wt sie 10, 2010 11:17

Nie chce mi się z Tobą dyskutować bo wiem co zrobiłem ze swoimi lampami. Mi moje regulowali na stacji kontroli i jest ok.A dwa jak dobrze zrobisz to nikt się nie przyczepi. A dwa znam już twoje brednie pisane na golf3.pl więc skończmy dyskusje.


Obrazek

Awatar użytkownika
bodzio232
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:52
Lokalizacja: Królówka/k. Bochnia

Re: Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: bodzio232 » wt sie 10, 2010 11:44

BartekGib pisze:No to pójdź odmiennie i zamontuj In.Pro MK5 Look Clear.
a jak takie lampy wyglądają?? do mk3 są takie?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: skaktus » wt sie 10, 2010 12:13

gomez1982 pisze:Nie chce mi się z Tobą dyskutować bo wiem co zrobiłem ze swoimi lampami. Mi moje regulowali na stacji kontroli i jest ok.A dwa jak dobrze zrobisz to nikt się nie przyczepi. A dwa znam już twoje brednie pisane na golf3.pl więc skończmy dyskusje.
Po prostu nie wiesz czym jest homologacja i tyle. Dają ją zespół reflektora który wychodzi z fabryki i jeśli nic nie przerabiasz jest ok. Jeśli przerobisz, począwszy od malowania poprzez zmiany konstrukcyjne, jakiś służbista może ci się doczepić a pewnie dobrze wiesz że tacy istnieją, którzy potrafią godzinami sprawdzać przyciemniane lampy bo taki mają kaprys. I mimo że lampa jest oryginalnie przyciemniana ten ci będzie mędził. Przeszedłem już to wiele razy i zawsze było to samo.

Po 2 malowanie nie ma nic do regulacji lamp, a tych co regulują co ma ich obchodzić że pomalowałeś na czarno ?

Trzy - znam wasze brednie z forum golf3.pl, gdzie leciały tematy o smoked w lampach i polecano pomalować odbłyśnik...to był szał...

Bodzio232 - tutaj masz te lampki MK5 :

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/pr ... oduct=1814" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Lampy do golfa w wersji BLACK - które ?

Post autor: feniks » wt sie 10, 2010 12:50

bodzio232 pisze:a jak takie lampy wyglądają?? do mk3 są takie?
http://www.mapet-tuning.com/sklep/golf- ... -2318.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:bigok:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości