Sterowanie lusterkami i plastiki w aucie

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

bluebanditen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Sterowanie lusterkami i plastiki w aucie

Post autor: bluebanditen » wt maja 04, 2010 17:57

Witam posiadam od kilku dni Golfika IV 1.9 TDI i mam do was kilka pytań mianowicie:

1. Nie wiem jak sterować szybami, wydaję mi się że mam uszkodzony chyba ten dżojstik zobaczcie niżej na zdjęciu:

Obrazek

2. Plastiki w aucie są przytarte i niezbyt mi się podobają da się coś z tym zrobić?:

a) zdjęcie konsoli: (na brzegu całe zdarte po całej długości)

Obrazek

b) drzwi od strony kierowcy (powycierany plastik - czytałem, że można to zczyścić na różne sposoby - kupiłem pastę Tempo i będę spróbował szmatką to zczyścić [dobry pomysł??] tylko nie wiem jak to zdemontować może ktoś mi podpowiedzieć?

Obrazek

c) drzwi od strony pasażera: tutaj eż nie wyglada to zbyt ładnie. Najlepiej byłoby to zdemontować do czyszczenia proszę o jakąś rade

Obrazek

Jeśli znajdziecie chwilkę na to proszę o udzielenie odpowiedzi na moje problemy w nowym autku. pozdrawiam



wiatruxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 15:59
Lokalizacja: opoczno

Post autor: wiatruxxx » wt maja 04, 2010 18:38

na zdjeciu dzojstika nie masz.jesli zas chodzi o plastiki to masz racje pasta tempo i szmatka(ja uzylem pieluchy tetrowej) i wszystko ladnie wychodzi troszke roboty przy tym jest ale wyglad po o niebo lepszy niz przed.co do panelu sterowania szybami wystarczy ze go lekko podwazysz najlepiej plaskim srobokretem i od strony przedniej szyby ,powinien wyskoczyc z zatrzaskow.zrob to w miare delikatnie wiem to z doswiadczenia ze plasticzki latwo sie lamia(z raczka drzwi zrob tak samo)pozdrawiam i zycze powodzenia



bluebanditen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bluebanditen » wt maja 04, 2010 18:58

Rączke drzwi też trzeba demontować aby ten dżojstik wymienić ? (tu mam pytanie bo znalazłem na allegro takie dżojstiki ale tam oznaczenia są R - [jakaś szyba czy coś] - L a u mnie jest R - 0 - L) czy będzie pasował taki dżojstik i co o znacza ta szybka pomiędzy L i R w nim ?



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » wt maja 04, 2010 19:08

bluebanditen pisze: [jakaś szyba czy coś]
jest to oznaczenie opcji podgrzewania lusterek, ktore masz.

zeby wymienic regulator lusterek trzeba zdjac caly boczek
tu masz pieknie opisane jak sie to robi

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... jac+boczek

[ Dodano: 04 Maj 2010 19:11 ]
PS. lokalizacja

"Skąd: Polska"

malo mowi ;) jakbys dokladniej sprecyzowal, to moze jakis zyczliwy forumowicz z twojego regionu pomogl(jesli sie nie czujesz na silach) by to zrobic np. na spocie



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » wt maja 04, 2010 20:27

A tak z ciekawości jaki masz przebieg na zegarach? Mam identyczne szare wnętrze jak Ty, 200tyś.km przebiegu a nawet w 1/5 nie mam tak powycieranych plastików.



bluebanditen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bluebanditen » wt maja 04, 2010 22:45

Kavior pisze:A tak z ciekawości jaki masz przebieg na zegarach? Mam identyczne szare wnętrze jak Ty, 200tyś.km przebiegu a nawet w 1/5 nie mam tak powycieranych plastików.
190 tys. mogłbyś pokazać foto Twoich plastikó ? pzdr



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » wt maja 04, 2010 22:49

bluebanditen pisze:190 tys
troche malo u mnie przy 230 tys. tez wygladaly lepiej, ale wszystko zalerzy od sposobu uzytkowania (moze ktos lubil skrobac)



bluebanditen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bluebanditen » śr maja 05, 2010 20:50

Najgorzej jest z tą konsolą czy ktoś wie czy to też jest taka gumka która można zdrapać ? i jak odmontować konsolę żeby lepiej się to scierało ? pzdr



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: perki » śr maja 05, 2010 21:00

ta sama gubka na konsoli co na klamce

a tu jak sciangac konsole

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318322
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 21:01 przez perki, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: wariat12233 » śr maja 05, 2010 21:12

Tomek gd pisze:zeby wymienic regulator lusterek trzeba zdjac caly boczek
u mnie sam regulator jest tylko na zatrzaskach i po podwarzeniu wychodzi bez problemu, wystarczy tylko wypiąć kostke z kablami i wpiąć nowy. Nie trzeba ściągac całego boczku
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 21:13 przez wariat12233, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » śr maja 05, 2010 21:16

wariat12233 pisze:na zatrzaskach
zgadza sie
wariat12233 pisze:po podwarzeniu
tak da rade, ale trzeba byc ostroznym zeby nic nieporysowac, a cwiczebne zdjecie boczka przyda sia kazdemu ;)



Awatar użytkownika
synec
Forum Master
Forum Master
Posty: 1777
Rejestracja: pn mar 10, 2008 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: synec » czw maja 06, 2010 09:06

bluebanditen, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=218382 tutaj masz jak zadbać o plastiki



bluebanditen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bluebanditen » czw maja 06, 2010 11:35

synec pisze:bluebanditen, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=218382 tutaj masz jak zadbać o plastiki
Czytałem temat ale do malowania jak dla mnie to trzeba mieć umiejętności bo łatwo coś spieprzyć. Dlatego wolałbym to po prostu zedrzec.

[ Dodano: 06 Maj 2010 21:37 ]
Własnie robie plasticzki jutro dam zdjęcia jak wyglądają po ściągnieciu gumy.
tymczasem pojawiły się kolejne problemy ;)

1. Bagażnik powinien się otwierać razem z przekręceniem kluczyka w drzwiach kierowcy? (drzwi się wszystkie otwierają jak przekręce kluczyk a bagażnik musze osobno podejśc i otworzyć kluczykiem - tak powinno być?)

2. Jak kupiłem autko to w miejscu radia znalazłem takie okablowanie: foto:

Obrazek

a) nie wiem od czego jest ten podwójny gruby kabel - ktoś coś sugeruje?
b) kable z głośników zamontowanych w tylnych drzwiach zostały odcięte i schowane w liswy. Jakim sposobem mam pociągnąć nowy kabel ? trzeba demontować jakieś części kokpitu aby pociągnąć nowe kable do wylotu radia ?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
kenzy17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 499
Rejestracja: pn lip 20, 2009 22:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kenzy17 » pt maja 07, 2010 20:58

bluebanditen pisze:Czytałem temat ale do malowania jak dla mnie to trzeba mieć umiejętności bo łatwo coś spieprzyć. Dlatego wolałbym to po prostu zedrzec.
Zgadzam się w zupełności sam przerabiałem temat malowania lecz nie wyszło :crazy: ale za to polerka jak najbardziej :helm:


Moje MK IV
viewtopic.php?t=281804" onclick="window.open(this.href);return false;
-1- Połączyła nas Pasja-upiększania naszego codziennego środka poruszania ...
-2- Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości