[mk4] Bi-xenon D2S Golf IV :) by KRIS

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Post autor: kris-krzysztof » pt kwie 02, 2010 19:16

luki07 pisze:ja wlasnie koncze lampe na podwojnej soczewce ale do mk 3, jak zakoncze tez sie pochwale, poki co jakies tam prace w moim temacie
2działajace? czy jedna dla "parady" ?


Obrazek

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » pt kwie 02, 2010 19:18

dwie soczewki dzialajace :)

[ Dodano: 02 Kwi 2010 19:19 ]
Obrazek



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Post autor: kris-krzysztof » pt kwie 02, 2010 19:44

luki07 pisze:dwie soczewki dzialajace :)

[ Dodano: 02 Kwi 2010 19:19 ]
[url=http://img133.imageshack.us/img133/315/gotoweei.th.jpg]Obrazek[/URL]
jedna soczewka krótkie druga długie?



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » pt kwie 02, 2010 19:47

tak, zakupilem specjalnie soczewki do swiatel dlugich na zdjeciu te wieksze



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » sob kwie 03, 2010 01:54

witam!
zaj*bisty projekt te lampki !!! sam juz o tym mysle z rok czasu :grin: patrzac na cene ori x.. do IV i jak one wyglądają :crazy: .. myslalem tylko o seczowach z q7 lub podobnych (maja tak jak by czarne szklo na soczewce) mozna wtedy zrobic lampy na mega czarnucha juz :grin: a nie myslales o zestawieniu - 2 soczewki plus postuj (postuj taki jak jest teraz) 1 soczewka bi normalnie z ruchomą przesłona, 2 uruchomiana jako dopał dlugich (bez przeslony) taki powiedzmy "tri-xenon :D ...
Myslisz kris-krzysztof, ze mialo by to wogole racje bytu :crazy: ???
I wtedy trza dac po 2 przetwornice na lampe ???


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Post autor: kris-krzysztof » sob kwie 03, 2010 08:40

xander_88 pisze:Myslisz kris-krzysztof, ze mialo by to wogole racje bytu :crazy: ???
Można by było tak dac ale primo rzucasz sie w oczy na drodze i wieksza zanasa przyczepienia sie misków.
I wtedy trza dac po 2 przetwornice na lampe ???
Tak i do ceny trzeba doliczyc minimym 700zł

Problemy są takie :
-nie ma gdzie wsadzic 2 przetwornic
- na miejszym odbłysniku jest mało miejsca

Następne zrobie na 2 soczewkach ale będzie to postój.


Obrazek

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » sob kwie 03, 2010 12:02

kris-krzysztof nie koniecznie to musi sie rzucac w oczy, jesli jest zrobione profi jak te obecne Twoje lampy to glowa spokojna, podwojna soczewke w lampie ma np. ford puma, a na allegro widzialem lampy na podwojnej soczewce do Vento, wiec coraz wiecej jest takich wynalazkow, wazne by robota byla profi bez zadnego sztukowania :bajer:



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Post autor: kris-krzysztof » sob kwie 03, 2010 12:31

luki07 pisze:kris-krzysztof nie koniecznie to musi sie rzucac w oczy, jesli jest zrobione profi jak te obecne Twoje lampy to glowa spokojna, podwojna soczewke w lampie ma np. ford puma, a na allegro widzialem lampy na podwojnej soczewce do Vento, wiec coraz wiecej jest takich wynalazkow, wazne by robota byla profi bez zadnego sztukowania :bajer:
narazie to mam prbolem z podłaczeniem ..... nie iwem cos sie .... sam tego nie ogarne we wtorek pojade do elektryka i zrobi bo ja juz sił nie mam . przekaźniki nie pomoagaja ... przesłona nie opuszcza sie na maxa tylko w połowie ...



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » sob kwie 03, 2010 12:35

a przed zalozeniem soczewki byly sprawne?odlaczyles calkowicie kable od zarowki w odblysniku dlugich?



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Post autor: kris-krzysztof » sob kwie 03, 2010 16:35

luki07 pisze:a przed zalozeniem soczewki byly sprawne?odlaczyles calkowicie kable od zarowki w odblysniku dlugich?
tak tak . obawiam sie ze pobór prądu na długich jest 55W a przesłona moze nawet 1 W nie pobiera i w tym kwi problem trzeba to oszukac



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » sob kwie 03, 2010 19:54

kris-krzysztof pisze:tak tak . obawiam sie ze pobór prądu na długich jest 55W a przesłona moze nawet 1 W nie pobiera i w tym kwi problem trzeba to oszukac
Trochę to dziwne, bo chłopaki z forum wrzucali soczewki bixenonowe w lampy od MK2, podłączali przesłonę pod drogowe i wszystko ładnie latało.
Może masz jakieś inne soczewki i stąd takie akcje..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » sob kwie 03, 2010 20:06

Może masz jakieś inne soczewki i stąd takie akcje..
bo soczewki są pod d2s i możliwe że tam idzie całkiem inne napięcie :bajer: a żeby to przeskoczyć pewnie trzeba by poznać jakie napięcie ma dostać przysłona


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Post autor: kris-krzysztof » sob kwie 03, 2010 20:24

Kamel pisze:Trochę to dziwne, bo chłopaki z forum wrzucali soczewki bixenonowe w lampy od MK2, podłączali przesłonę pod drogowe i wszystko ładnie latało.
Może masz jakieś inne soczewki i stąd takie akcje..
ja w seju tak robiłem ale w seju był inny problem po właczneiu mijania swiateł gasły krótkie i to zrobilem na przekaźniku i było ok. a w VW probowałem roznie i nie dałem rady

[ Dodano: 03 Kwi 2010 20:28 ]
Dawca_Nerek pisze:bo soczewki są pod d2s i możliwe że tam idzie całkiem inne napięcie :bajer: a żeby to przeskoczyć pewnie trzeba by poznać jakie napięcie ma dostać przysłona
ale ona chodzi tylko problem tkwi w tym że po właczniu krótkich wsio jest ok wszytko sie pierd.. jak włacze długie (swieca ok ) ale po zmienia ponowej na krotkie przesłona nie opada do pozycji (krotkich) tak jakby zostawał po wyłączeniu krótkich jakiś słaby + ktory normalnie nie załącza żarówki bo jest za słaby a do przesłony wystarczy . Nie wiem może cos z instalacja w moim golfie jest nie tak nie wiem . po swietach zobaczymy.
Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałem ale sie starałem no;d
Ostatnio zmieniony sob kwie 03, 2010 20:29 przez kris-krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » sob kwie 03, 2010 21:14

kris-krzysztof pisze:Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałem ale sie starałem no;d
No ja już załapałem w czym rzecz :-)
W SC trzeba było pewnie zrobić zworkę na przekaźnikach tak jak np. w Borze, gdzie po włączeniu długich gasną mijania.

U Ciebie można by jeszcze spróbować przez przekaźnik 4 stopkowy (po jednym dla każdej z lamp), na który szedłby stały +12V np. ze skrzynki bezpieczników, szedłby też +12V z długich jako sygnał/impuls i dopiero po otrzymaniu sygnału szedłby prąd na przesłonę.

Coś takiego (szkic na szybko w painy'cie):
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości