[all VW Karoseria] Poprawki lakiernicze

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

e-deejay
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 13, 2009 13:39
Lokalizacja: rzeszów

[all VW Karoseria] Poprawki lakiernicze

Post autor: e-deejay » śr mar 31, 2010 17:23

Witam wszystkich forumowiczów, może ktoś z Was orientuje się jak zrobić samemu poprawki lakiernicze aby to w miare dobrze wyglądało i nie rzucało się w oczy? Chodzi mi o to jak dobrac farbe itp, czyli wszystko od A do Z...Porobiłem kilka fotek takich miejsc na swoim golfie i bardzo prosze o pomoc, myślę że przyda się to nie tylko mi...z góry dzięki :pub:

http://pl.fotoalbum.eu/edeejay/a447119
Ostatnio zmieniony śr mar 31, 2010 17:26 przez e-deejay, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » śr mar 31, 2010 17:51

e-deejay pisze:Chodzi mi o to jak dobrac farbe
Na tabliczce znamionowej masz napisany kod lakieru..
Jest ona w bagażniku obok koła zapasowego :)



e-deejay
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 13, 2009 13:39
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: e-deejay » śr mar 31, 2010 18:24

Znalazłem tą tablicze ale ta z bagażnika była trosze pobrudzona, podobna znajdowala sie w książce serwisowej, proszę powiedzcie mi który to model koloru i gdzie najłatwiej bym go dostał i ile by ógł kosztować??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f1 ... 7de10.html



Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » śr mar 31, 2010 18:52

Kod lakieru nic Ci nie da - koloru Dragon Green (a taki masz) było kilka odcieni - ja mam na przykład z domieszką żółtego. W dodatku w różnych latach produkcji stosowali nieco inne proporcje mieszania kolorów...
Trzeba jechać do dobrej mieszalni lakierów z klapką wlewu paliwa - tam dobiorą Ci komputerowo kolor :) :bigok:

Na błotnik z 3 zdjęcia może pomóc polerka, natomiast odpryski ze zdjęć 4-6 trzeba najlepiej od nowa lakierować, razem z podkładem oczywiście. Inaczej będziesz miał spotkanie z rudą - jeszcze przed zimą...pryskanie samym lakierem nic nie da. No, chyba że jesteś handlarzem, którego nie obchodzi co będzie z autem za parę miesięcy...

Klapę można doraźnie naprawić zaprawkami, ale cudów się nie spodziewaj - sam lakier metalik bez klaru po miesiącu ściemnieje i będą plamy - chyba, że masz doświadczenie modelarskie i zamalujesz je małym pędzelkiem - a później klarem. Ale do tego jest potzreban pewna wprawa...
Ostatnio zmieniony śr mar 31, 2010 19:02 przez pegasus_sis, łącznie zmieniany 3 razy.



kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Post autor: kurczakpl » czw kwie 01, 2010 21:18

e-deejay, "ABC Lakierowania" jest taki temat tam się dowiesz więcej na tem temat


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości