Projektory dymione hella + xenony

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

Projektory dymione hella + xenony

Post autor: lunatyk1981 » pt mar 26, 2010 17:51

Pewnie od razu dostane opiernicz ze taki temat był itp. Itp., Żeby nie było przejzalem „szukanie” i nie trafilem, nie mowie ze nie ma ale po prostu nie moglem znaleźć wiec z gory przepraszam jeśli duplikuje te sprawe.

Tez od razu mowie ze zdaje sobie uwage ze xenony są nielegalne itd. Itd., ale ludzie jezdza na nich i sadze ze jak dobrze się je ustawi nie zrobi się nikomu krzywdy.

Wiec wracając do sprawy jestem posiadaczem lamp Projektory Hella dymione z krzyzami przy golfie 3, zdecydowałem ze chciałbym do tych lampek dołączyć zestaw xenonow, stad moja prosba o porade jaki zestaw wybrac, na co zwracac uwage i z jakimi mankamentami mi przyjdzie się zmierzyc. Pewnie nie jeden z Was ma taka konfiguracje i może powiedziec jakie są odczucia z uzytkowania.

Na poczatek chciałbym założyć zestaw zamiast zarowki do jazdy „normalnej” to jest bodajze h1 i dobrac barwe swiatla biala aby jak najmniej zwracac uwage Panow przy krawężniku, w takim razie jaka bardziej temperature 4300k ? 6000k?

Rozwazam np. taki zestaw http://allegro.pl/item955535250_promocj ... enony.html nie jest drogi i nie widze roznic znacznych pomiedzy nim a innymi, co sadzicie ? może wogule w takie zestawy nie warto inwestowac i jedynie co to szukac oryginalnych rozwiązań na szrotach ?

Dziekuje za wszelka pomoc i pozdrawiam


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pt mar 26, 2010 20:24

1. Najlepiej między 4300k albo 6000k - najlepiej coś pośrodku czyli 5000k. Poniżej 4300k i powyżej 6000k - zapomnij.
2. Nie ładuj się w zestawy poniżej tych 180 zł - to co podałeś to ostatni shit
3. Szukaj przetwornic slim i tzw. "cyfrowych" ( ile w tym prawdy nie wiem - ale wprowadzają mniej zakłóceń )
4. Pała jak będzie chciała to i tak Ciebie zatrzyma i będzie "wąchać" nieprawidłowości - oni sami rozróżniają samochody i zresztą dla każdego wątpliwą sprawą jest, by Golf III miał ori xenony.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pt mar 26, 2010 22:43

BartekGib pisze:Szukaj przetwornic slim i tzw. "cyfrowych" ( ile w tym prawdy nie wiem - ale wprowadzają mniej zakłóceń )
No ja też miałem ksenony na tych własnie przetwornicach i siały na CB okrutnie. Ale... Wsadziliśmy je do MB W124 mojego kumpla i tam juz było lepiej, ale zakłócenia też były. Radioodtwarzacz nie łapał żadnych zakłóceń. Miałem 6000k, ale teraz zdecydowałbym się na 4300k - najbardziej biała.
Zestawów szukaj z górnej raczej półki. Te, do których podałes link, odpuściłbym na starcie. A najlepiej, o ile nie masz jakiegoś tam ciśnienia czasowego i minimalnego budżetu na ksenony, to spróbuj sobie taki zestawik skompletować z auta, które fabrycznie było w nie wyposażone.
BartekGib pisze:. Pała jak będzie chciała to i tak Ciebie zatrzyma i będzie "wąchać" nieprawidłowości - oni sami rozróżniają samochody i zresztą dla każdego wątpliwą sprawą jest, by Golf III miał ori xenony.
Ot, i wszystko w temacie :bigok:



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » sob mar 27, 2010 00:45

lunatyk1981, ja mam projectory TYC i taki zestaw http://www.allegro.pl/item969144563_zes ... _24_m.html (jak kupowalem to byl troche drozszy i na zarniki byla gwarancja 12 miesiecy). Jestem z niego zadowolony a zaklucen na radiu ani na CB nie robi mi zadnych. Oczywiscie juz raz mni zabrali dowod ale to raczej za nieprzystosowane projectory do xenonow (na szkle jast HC a powinno byc DC) bo na to patrzyli przede wszystkim. Co do montazu to jest prosty tylko jest malo miejsca szczegolnie kolo filtra powietrza ale jakos sie miesci.
Ostatnio zmieniony sob mar 27, 2010 00:46 przez RoBaL84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: lunatyk1981 » pn mar 29, 2010 17:08

O dziekuje bardzo nawet nie zdawalem sobie uwagi z tego ze takie mankamenty mogą wyniknąć.. ale i tak nie odstrasza mnie to … ten zestaw jest dosyc ciekawy i kuszacy ..jesli nie uda mi się upolowac na szrocie org rozwiazania to wlasnie cos takiego kupie.. a co do policji to wiadomo ciezka sprawa i ryzyko wliczone ale wlasnie dlatego chcialem najbielszy kolor … tak mysle ze może mniej będzie wnerwiac i rzucac się w oczy niż niebieski .. co nie zmienia faktu ze zaroweczki normalne z soba będę wozil i jak co oponowal możliwością usuniecia „wady” na miejscu, swoja droga ciekawe ile razy na dzien można taka „karte wyjscia z wiezienia” wykorzystac u tego samego policjanta :DDDD hehe

Dziekuje bardzo za pomoc wszystkiem.


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

stówa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob cze 07, 2008 15:05
Lokalizacja: Łambinowice/krapkowice
Kontakt:

Post autor: stówa2 » pn mar 29, 2010 19:57

witam. a ja mam oryginalne projektory hella black i miałem w nich ksenon. I ostatnio jade sobie i stali niebiescy i poleciał dowód za ksenony w tych projektorach. A jak to jest z tym dokładnie wiecie koledzy?



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pn mar 29, 2010 21:22

Nikt Ci kolego tłumaczyć tego nie będzie, bo temat poruszany chyba 218 tyś razy .....


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn mar 29, 2010 21:26

stówa2 pisze:I ostatnio jade sobie i stali niebiescy i poleciał dowód za ksenony w tych projektorach. A jak to jest z tym dokładnie wiecie koledzy?
Bo do ori projektorów Hella Black nie można wkładać HIDów..
Taki zestaw można wkładać tylko do zwykłych lamp (najlepiej z karbowanymi szkłami) i min. 10.000k :helm:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

stówa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob cze 07, 2008 15:05
Lokalizacja: Łambinowice/krapkowice
Kontakt:

Post autor: stówa2 » pn mar 29, 2010 21:36

a jakie plecacie dobre żarówki w projektory?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn mar 29, 2010 21:42

stówa2 pisze:a jakie plecacie dobre żarówki w projektory?
stówa2 poszukaj trochę.. Zarówno o xenonie jak i o żarówkach jest pełno na forum. Wysil się trochę, bo z takim podejściem w końcu warna złapiesz..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: lunatyk1981 » wt mar 30, 2010 14:51

„A jak to jest z tym dokładnie wiecie koledzy?”
Ja na pewno nie mam takiej wiedzy jak koledzy którzy w tym siedza dłużej ale postaram się Ci chociaż powiedziec to co wydaje mi się ze wiem :)

Ksenony a przynajmniej takie zestawy kupowane na allegro montowane w samochodach które nie wyjeżdżały z fabryki już z nimi jest nie legalne i lamie się prawo zakładając je.
Dlaczego ?
Bo aby moc je użytkować należy mieć również spryski na reflektory i to najlepiej z wysokim cisnieniem i system autopoziomowanswiatel, z tego co czytalem i mam nadzieje ze dobrze pojelem to spryski maja jeszcze jakowy sens; ponieważ zarowki ksenonowe się nie nagrzewaja i nie powoduja odparowywanie ewentualnego śniegu, kropli itp. Tak ten system poziomowanie jest troche dziwny.. podobno jest oparty na czujce pod tylnia osia mierzaca wage i w oparciu o to ustawia Ci lampy. Tylko ze przy wlaczeniu zaplonu.. wiec jeśli dobrze rozumiem wsiadam ja i czworka moich znajomych, odpalam samochod lampy się ustawiaja jak na wage nas piecioro jade pare km, zatrzymuje się nie wyłączając zaplonu – wysiadaja znajomi a ja odjeżdżam sam a samochod dalej ma ustawione lampy jak były ? Nie jestem pewien czy to prawda i czy dobrze zrozumialem źródło które czytalem ale troche bezsensu to się wydaje i jeśli tak jest to mam nadzieje ze w nowszych modelach troche to zmodyfikowali.
Na allegro są już zestawy z spryskow i poziomowania .. ale to tez nie są produkty prosto z „fabryki” wiec nie wiem jak na to policja by spojzala .. może bylby to jakis argument w rozmowie ale czy by nas obronil troche watpie.


Wiec tak nie masz tych 2 elementow i pan policjant może Ci zabrac dowodzik.
Ja jak zamontuje ksenony przewiduje tez prędzej czy pozniej takie spotkanie .. i coz będę się staral bronic tym ze podobno jeśli jest się w stanie usunąć awarie na miejscu (w 30 min – nie jestem pewien) to nie ma problemu, wiec warto wozic zwykle zarowki i przy spotkaniu takim wykręcić te od ksenonow i wkręcić zwykle a może pan policjant nie będzie spoarty … swoja droga ciekawe czy by się zdenerwowal jak po odjechaniu spowrotem podłączyłbym ksenony a za godzine wpadl znowu na niego i znowu uwzględniłbym prawo naprawy usterki na miejscu :D

Od razu Cie kolego ostrzegam ze wszystko co napisałem wyczytałem na forum itp. Itp. Ale czy prawda to jest nie wiem ? tak czy siak lepiej jeszcze poczytac poszukac bo nie chce wprowadzac ludzi w blad.

Co do zarowek … szczerze mówiąc ja nie wiem jakie mam zalozone ale mysle ze njwazniejsze jest dobrac takie aby dobrze swiecily a nie były za razem przesadnie zamożne aby sobie nie zniszczyc odblysku w lampie.

Kwestai usprawiedliwienia, przeglądałem „szukaj” i faktycznie jest duzo tematow o ksenonach i projektorach ale nie znalazłem polaczonego czyli co tak naprawde warto założyć do takiego typu lamp.
A ze lampy soczewkowe i chce uzyskac jak najlepszy efekt to zawsze mysli ze lepiej się poradzic ludzi którzy wiecej wiedza i już praktykuja jazde na ksenonach.
Tak czy siak wielkie dzieki jeszcze raz za porady i już mam na pewno wieksze rozeznanie w temacie niż na początku.

A jeśli ten temat duplikuje inne to mogę jedynie przeprosic i zagwarantowac ze nie zrobiłem tego umyślnie.


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » wt mar 30, 2010 21:56

Koledzy przeczytajcie te tematy moze cos wam pomoga http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310345 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=148857 . Co do tego systemu samopoziomowania to nie bylo go chyba w MB W 210 a tam xenon byl bez soczewki montowany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości