Zmiana podświetlenia - problem.

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Zmiana podświetlenia - problem.

Post autor: KaczorekPSW » wt mar 23, 2010 08:09

Witam uskuteczniam w moim golfie czerwone podświetlenie lecz natrafiłem na problem otóz:
Obrazek
Jak widać na fotce wyżej symbole są od tyłu zielone czym najlepiej zmyć tą farbę aby nie zeszły symbole i jak to zrobić ?:.. bo podobno jest bardzo łatwo zmyć symbole.

Czy może po prostu jest to folia taka sama jak w licznikach ?.. i jeszcze chodzi o pokrętła regulacji jasności podświetlania i regulacji wysokości świateł tam w tych okrągłych pokrętłach chyba tez coś jest jak to zrobić?:> jak to wyjąć zmazać albo coś.

I w sumie z tym przełącznikiem mam najwięcej problemów.


i druga sprawa podświetlenie pokręteł od nawiewów i temperatury włożyłem również tam diodę ale świeci w sumie tylko sam środek czyli pokrętło od temperatury a dwa obok ledwo ledwo.. czy jak wmontuje żarówkę jakąś mocniejszą to czy będzie lepiej ?:> czy zrobić z tym coś innego się da?..

To narazie zrobiłem ale nie podoba mi się efekt właśnie przez ten zielony pasek we włączniku świateł ładnie świeci tylko pokrętło oraz to podświetlenie pokrętła nawiewu ... jutro się biorę za zegary... , a narazie zrobiłem podświetlenie przyciska tylnej szyby szyberdachu przełącznika szyb i lusterek i wygląda pięknie jeśli mi pomożecie i wszystko będzie wyglądać tak jak te elementy to będzie cudownie. :)



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: matisim » wt mar 23, 2010 19:50

to zielone to folia jakaś i żeby mieć kolor jaki sie chce trzeba ją zdjąć bo przeszkadza troche.



Awatar użytkownika
denu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt lip 03, 2007 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: denu » wt mar 23, 2010 20:12

nie nie to żadna folia tylko zielona farba i radzę Ci nie ruszaj tego bo zepsujesz sobie ikonki i będzie b. brzydko.
zobacz TEN POST ja próbowałem zmyć i teraz muszę nowy przełącznik kupić.

jeśli chcesz zmienić na czerwone to kolega u którego kupiłem cały zestaw podświetlenia do mojego mk3 achamerski pisze, że nie trzeba wcale tego zmywać bo czerwone światło przechodzi przez zielony filtr. Załóż czerwone ledy/żarówki i zobacz.


Obrazek
mk3: Obrazek a3: Obrazek

Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » wt mar 23, 2010 22:56

KaczorekPSW, tak jak kolega wyżej pisze, to ne jest folia, tlyko tak jak by farba, jeżeli chcesz czerwone to się tym nie przejmuj, ja dopiero przy 3 włączniku zmyłem to dobrze a tak to przeważnie zmywałem ikonki i lipa wychodziła



Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » wt mar 23, 2010 23:35

denu pisze: jeśli chcesz zmienić na czerwone to kolega u którego kupiłem cały zestaw podświetlenia do mojego mk3 achamerski pisze, że nie trzeba wcale tego zmywać bo czerwone światło przechodzi przez zielony filtr. Załóż czerwone ledy/żarówki i zobacz.
Znaczy sie ja to juz zrobiłem ale chce własnie to poprawić gdyż nie podoba mi się to.. bo pokrętło ładnie świeci na czerwono a ikonki sa takie mdłe.. no ale wole chyab zostawić juz tak jak jest..



obcy87

Post autor: obcy87 » śr mar 24, 2010 01:32

Zostaw i nie ruszaj bo skopiesz do reszty...jeżeli chcesz mieć takie samo to są dwa wyjścia:
1. dołóż coś na podświetlenie pokrętła i będziesz miał wszystko "mdłe"
2. spróbuj zmyć te farbę ale na własne ryzyko, najlepiej mieć drugi przełącznik w razie W...

Wybór należy do Ciebie :bigok:



Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » śr mar 24, 2010 07:29

obcy87 pisze: 1. dołóż coś na podświetlenie pokrętła i będziesz miał wszystko "mdłe"
Nie to nie jest wyjście.. bo będzie wyglądać jeszcze gorzej bo narazie tylko ikonki i pokrętła od regulacji wysokości świateł i od jasności się różnią a tak to cały przełącznik by się różnił od reszty i nie ładnie by wyglądało.. by się nie komponowało z resztą :) (przełączniki szyb lusterek szybera itd.)
obcy87 pisze: 2. spróbuj zmyć te farbę ale na własne ryzyko, najlepiej mieć drugi przełącznik w razie W...
heh nie to już wole chyba zostawić tak jak jest bo znając siebie na 100 je zmyje.. :D
obcy87 pisze:Zostaw i nie ruszaj bo skopiesz do reszty.
Tak zrobię.. :D dzisiaj będę robił resztę tzn. podświetlenie wyświetlaczy na niebiesko licznika na czerwono i pokrętła poprawić od nawiewów po prostu mocniejszą żarówkę włożę chyba da radę.

Jeśli jest ktoś zainteresowany efektem końcowym to mogę wrzucić zdjęcia jak wyszło.
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 07:31 przez KaczorekPSW, łącznie zmieniany 4 razy.



obcy87

Post autor: obcy87 » czw mar 25, 2010 00:52

KaczorekPSW pisze: Tak zrobię.. :D dzisiaj będę robił resztę tzn. podświetlenie wyświetlaczy na niebiesko licznika na czerwono i pokrętła poprawić od nawiewów po prostu mocniejszą żarówkę włożę chyba da radę.
żaróka eż jestdobrym pomysłem ale obczaj to: http://www.allegro.pl/item964114911_gol ... wiewu.html

mam u siebie..looknij Obrazek



Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » czw mar 25, 2010 10:13

obcy87 pisze: żaróka eż jestdobrym pomysłem ale obczaj to: http://www.allegro.pl/item964114911_gol ... wiewu.html
heh teraz to już za późno bo wykonałem wszystko i widziałem to już dawno ale dzięki.. :D więc podświetlenie jest wszędzie wymienione i wyszło ładnie tak jak chciałem.
Troszkę nie dociągnięć typu ikonki od świateł co właśnie miałem problem nie ruszałem tego tak bardzo słabo świecą a w wyświetlaczu od licznika zamontowałem troszkę za jaskrawe diody smd ale od tego przecież jest ściemniacz więc nawet ładnie jest wszystko. Co do pokręteł od nawiewów to wmontowałem i żarówkę i diody ale nie jest tak równomiernie jak bym chciał ale to się poprawi w chwile moment ale już siły nie miałem.. zamieszczę wieczorkiem zdjęcia jak coś.



obcy87

Post autor: obcy87 » pt mar 26, 2010 00:06

jestem ciekawy efektów :)



Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pt mar 26, 2010 07:25

Obrazek
Obrazek
oczywiście u góry to są niebieskie odbicia od wyświetlaczy nie ma tam żadnych diod wmontowanych :D wyświetlacze świecą tak jak na 1 fotce... tylko była robiona z flashem i nie widac czerwonego podświetlenia zegarów.
Obrazek Obrazek
ogólnie to mam słaby aparat więc sami widzicie jakie są zdjęcia.. za wiele nie powiedzą jak wyszło gdyż w realu wygląda to zupełnie inaczej ładniej.. czerwień jest prawie że identyczna jak w audi. Licznik może ten kolor niebieski jest zbyt jaskrawy ale gdy ściemnię to pasuję nawet idealnie pod radio i jest wtedy wszystko ładnie stonowane. Postaram się jeszcze coś pokombinować ze zdjęciami żeby ładnie odzwierciedlały to wszystko. Jedyne co to na zdjęciu widać że pokrętła od nawiewów nie są zbyt równomiernie podświetlone ale to wystarczy dolutować jeszcze z 2-3 diodki i będzie ładnie. Ogólnie jestem zadowolony z tego jak to wyszło ale będzie jeszcze kilak zmian. m.in. czerwone zegary in diglo bo podświetlane to wszystko od góry nie wygląda ładnie nie podoba mi się to muszą być cyferki i kreski podświetlane od tyłu.. :) .. dolutować trzeba będzie kilka diodek do pokręteł od nawiewów no i będę myślał nad przełącznikiem od świateł , może coś z tym wymyśle a jak nie to trudno nie jest z nim tak tragicznie. No i ogólnie praca nad podświetleniem będzie chyba zakończona :)).. :D następny etap soczewka z przodu i czarne lampy :) zrobiło się ciepło to można już z tym zacząć kombinować.:)
Ostatnio zmieniony pt mar 26, 2010 07:44 przez KaczorekPSW, łącznie zmieniany 4 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości