Dzienne ledy - opinia

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

xxkosmitaxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 01, 2010 23:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: xxkosmitaxx » ndz mar 14, 2010 15:32

To jak ustawić te xenony żeby nikogo nie raziły i prawidłowo oświetlały jezdnię??



Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

Post autor: majma golf » ndz mar 14, 2010 19:32

kolego sam nosilem sie z zamiarem zakladania tych spraw.. i tak pomijajac kwestie optyczne czy sie podoba czy nie..jezeli chodzi o przeglady to przymykaja oczy nikt sie nie czepia..a jezeli chodzi o miski to juz roznie jest..po pierwsze lampki musza miec atest czy E i RL o ile dobrze pamietam no ale z atestem to juz za 200 kupisz..ale co do samej jazdy to majac wlaczone ledy INNYCH NIE MOZESZ MIEC!!!! ani postojowek ani mijania ani drogowych..tylko ledy wiec a pozatym w mgle opadzie deszczu sniegu i innych zawirowaniach pogodowych tez NIE MOZESZ na nich jezdzic...wiec doszedlem do wniosku ze tylko w garazu bym mogl sobie poswiecic:) a to wszystko wiem bo bylem na policji sie zapyrtac w drogowce i koles mi to powiedzial wiec .... :bigok: bo od nikogo sie dowiedziec nie moglem to poszedlem na policje i wsio:)....pzdr

[ Dodano: 14 Mar 2010 18:34 ]
aha jeszcze musisz miec jakis wlacznik raczej osobny zeby wlaczajac inne swiatla te sie wylaczaly...pod postojowe nie podepniesz bo caly czas swieca mijania? odpadaja drogowe tym bardziej,,ogolnie o dupe potluc:/...a tez chcialem zalozyc....



Awatar użytkownika
silent killer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 12, 2009 20:10
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: silent killer » ndz mar 14, 2010 20:42

Ja mam golfa IV mam ori xenon i mam układ samo-poziomowania.
Czujniki znajdują się na osi przedniej i tylnej (przy lewych kołach).
Co prawda nie jest to układ aktywny - w trakcie jazdy nie poziomuje, a tylko przy starcie - pasywny (np. jak do bagażnika cement wsadzisz i tył ci siadzie to Ci uklad przy starcie obniży światła) w trakcie jazdy juz nie.
xxkosmitaxx
xenony ori programujesz np. VAGiem - auto musi stać na równej powierzchni i przeprowadzasz tzw. adaptacje xenonow - światła same idą na maxa do gory , potem na maxa w dół, a na koncu same ustawiają się mniej więcej po środku (tak żeby nie oślepiać)
Dlatego VW z ori xenonem nie masz w kabinie pokrętła do regulacji wys. świateł
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 20:45 przez silent killer, łącznie zmieniany 1 raz.


TDI The Devil Inside
TDI POWER

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz mar 14, 2010 21:32

majma golf pisze:aha jeszcze musisz miec jakis wlacznik raczej osobny zeby wlaczajac inne swiatla te sie wylaczaly...pod postojowe nie podepniesz bo caly czas swieca mijania? odpadaja drogowe tym bardziej,,ogolnie o dupe potluc:/...a tez chcialem zalozyc....
poczytaj minimum o światłach dziennych i pomyśl, bo piszesz herezje... podłączenie to 5 minut roboty, 3 kable, i żadnego włącznika nie potrzeba...



wicia1141
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 17, 2009 02:27
Lokalizacja: sulejówek
Kontakt:

Post autor: wicia1141 » ndz maja 30, 2010 02:00

Jesli chodzi o dzienne swiatla to rozumiem goscia
zarowka H7 to szajs moze kosztowac 50zl szt a i tak to szajs przetestowalem
te po 20zl wytrzymuja 3 gora 4 miesiace a wsumie umnie to ok 3-4 godziny dziennie sie swieca, z tego powodu zamontowalem w swoim dzienne ale sa tez inne powody-
-odblaski w lampach sie (kopca) od ciepla
-dzienne mniej pradu biora zwlaszcza diody

jesli chodzi o przepisy to (niemoge znalezc artylulu o oswietleniu dziennym ale mniejwiecej)

swiatla dzienne musza samoczynnie gasnac po wlaczeniu swiatel mijania i drogowych,nie wiem jak jest z ledami bo cos ten policjant chyba pokrecil
po wlaczeniu swiatel dziennych powinny sie zapalac swiatla postojowe tylne niema tam nic o przednych swiatlach postojowych, nawet tak zwany system skandynawski
opcja swiatel dziennych (zarowki swiatel mijania swieca w 70% swieca sie postojuwki z przodu i z tylu niedziala tylko podswietlanie tablicy rejestracyjnej i podswietlenie kokpitu, zegarow)
jesli cos sie zmienilo to chetnie sie zapoznam z nowymi przepisami :food:

[ Dodano: 30 Maj 2010 02:04 ]
a zeby sie palily kiedy potrzebo,morzna zalatwic to kilkoma przekaznikami .
wylacznik jest potrzebny do tego zebys mogl wylaczyc je kiedy potrzebujesz.


.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości