[ALL VW] Jakie HID'y? Problem po zakupie...

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
DJ_Mouse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: wt lut 22, 2005 20:33
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

[ALL VW] Jakie HID'y? Problem po zakupie...

Post autor: DJ_Mouse » śr mar 03, 2010 08:04

Witam kolegów.

Przyznam szczerze, że kupiłem na allegro jeden z tańszych zestawów HID bo jak to w życiu bywa miałem w tym samym czasie milion innych wydatków... Założyłem je wczoraj i ku mojemu zdziwieniu... ŻARÓWKI ŚWIECIŁY LEPIEJ :!:

Problem polega na tym, że kiedy palniki się już nagrzeją... to świecą... Ale ciemno, gdy wyłacze i włącze już nagrzane na sekunde lub dwie świecą tak jak powinny a potem sie ściemniają. Czego to wina? Badziewne przetwornice? Kupiłem z tej aukcji:

http://moto.allegro.pl/item929259395_ze ... ar_24.html

Skusiłem sie tylko dlatego, bo był długi czas gwarancji to stwierdziłem że nawet jak kupie tańsze i coś sie spali to mam gwarke... Tego, że będą świecić gorzej od żarówek nie przewidywałem.


Dziś będe dzwonił do gościa z prośbą o zwrot, teraz mam pytanie do Was, jaki zestaw kupić? Od kogo na allegro możecie polecić jakiś dobry zestaw? Nie musi być tani, w tym momencie zależy mi na tym, żeby to działało jak powinno. Będe wdzięczny za linki i sugestie. Pozdrawiam, Mariusz ;)


VW GOLF mk1 81' 1.8T AGU ++
SEAT TOLEDO 1M 01' 1.9 TDI ARL 150KM

lwas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 09, 2009 17:09
Lokalizacja: TM

Post autor: lwas » śr mar 03, 2010 09:53

Witaj DJ_Mouse wiem że mój znajomy do swojego MK3 zakupił zestaw PHILIPS HID XENON Digital zapłacił za to coś około 700 pln u jakiego allegrowicza to kupował nie wiem ale moge zapytać wiem natomiast że jest zadowolony sam je widziałem świecą bardzo ładnie i dobrze oświetlają droge postarm sie zrobić jakieś fotki tego to Ci wrzuce to sobie ocenisz sam na allegro jest też tego troche pozdro
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 09:54 przez lwas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » śr mar 03, 2010 10:38

1. Szukaj między 4300k a 6000k
2. Postaraj się zainwestować w zestawy cyfrowe ( choć ile w tym prawdy - nie wiem )
3. Tak generalnie to nie ma co się zbytnio ładować w zestawy poniżej 200 i to z aukcji, gdzie są wszystkie zdjęcia opisy itd. takie same jak na innych aukcjach


Generalnie - masz 350 zł ? ? ? ZAPRASZAM JAK NAJBARDZIEJ. BĘDZIESZ ZADOWOLONY :) :) :)


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » czw mar 04, 2010 14:23

DJ_Mouse, takie zachowanie palników wynika ze specyfiki lamp wyładowczych.
Światło to powstaje wskutek wyładowania elektrycznego, łuku o długości 4 do 5 mm, zachodzącego w atmosferze gazów szlachetnych: argonu, ksenonu, soli metali, znajdujących się w bańce ze szkła kwarcowego. Łuk elektryczny tworzy się po przyłożeniu do elektrod wysokiego napięcia rzędu 23-30kV inicjującego zapłon. Napięcie wywołuje jonizację gazu i pobudza go do świecenia, zaś napięcie robocze podczas dalszej pracy to około 85V.
Dlatego tez podczas odpalania masz rozblysk, chwilowe sciemnienie, rozjasnianie i normalna prace.

[ Dodano: Czw Mar 04, 2010 13:28 ]
Temperatura barwowa światla tez ma znaczenie. Ja np u siebie mam 5000K i jestem bardzo zadowolony. I pamietaj ze bez sensu jest wkladanie HID do lampy kompletnie do tego nie przystosowanej. Jesli masz reflektor którego szkło posiada ryflowanie czyli takie kreski na szkle to podaruj sobie HIDy. Bedziesz oslepial wszystkich dookola i w szybkim czasie pozbedziesz sie dowodu. Taka sama sytuacja ma miejsce w gladkoszybowych reflektorach, ale tu juz jest wyjatek geometrii odblysnika, bo wychodzily kiedys jeszcze wyladowcze lampy bez soczewki.
Reasumujac soczewka plus lampa wyladowcza dzien w nocy i bardzo ostra granica swiatlocienia, inne kombinacje kompletna kleska i kasa w bloto.
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2010 14:29 przez micky, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pt mar 05, 2010 00:58

Przecież Mapet dobre HIDy sprzedaje. Kupiłem kiedyś u niego zestawik i byłem bardzo zadowolony. Po co się pchać w aukcje na allegro? :bigok:



Awatar użytkownika
DJ_Mouse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: wt lut 22, 2005 20:33
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: DJ_Mouse » pt mar 05, 2010 15:02

http://www.mapet-tuning.com/sklep/produ ... ts_id=1388

Właśnie takie same mam, żadna mi różnica od kogo.


VW GOLF mk1 81' 1.8T AGU ++
SEAT TOLEDO 1M 01' 1.9 TDI ARL 150KM

Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » pt mar 05, 2010 18:46

ale przecież miśki kasują dowód za takie cuda więc warto? sam bym się skusił tylko nie wiedzieć czemu im to przeszkadza



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt mar 05, 2010 23:18

marnon pisze:nie wiedzieć czemu im to przeszkadza
Jak zapaćkasz sobie lampę, to zenonek będzie świecił nadjeżdżającym z przeciwka w oczy, co za tym idzie, kiedyś pozbędziesz się dowodu, bądź lamp za sprawą życzliwych 'znajomych'. Załóż oryginalny xenon, samopoziomowanie, spryski wysokociśnieniowe i nie będzie wtedy najmniejszego problemu, że coś komuś nie pasuje.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » pt mar 05, 2010 23:35

z chęcią bym kupił tylko ta cena ori nawet używek:/ a w zasadzie dlaczego jak xenon to muszą byś spryski?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt mar 05, 2010 23:36

Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Jak lampa jest zabrudzona, to od razu inaczej rozprasza światło i oślepia.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » sob mar 06, 2010 01:28

k0nr4d, czesto jest tak ze o czystosc lampy dbaja bardziej ci ktorzy spryskow nie maja niz ci co je maja. Spryski fajna rzecze ale moim zdanie moglaby nie byc obowiazkowa. DJ_Mouse, co do zestawu HID-ow to tez mam od tego sprzedawcy (5000k) i jestem zadowolony (do czasu utraty dowodu:) ).



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » sob mar 06, 2010 12:12

Wszystko ok z tym dbaniem o czystość, ale nie powiesz mi, że w deszczowy dzień, kiedy chlapie brudna woda z kałuż itd, zatrzymujesz się co kilometr, żeby wypucować lampy. To właśnie po to są ciśnieniowe spryski, żeby w każdym momencie jazdy umyć szybę reflektora.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » sob mar 06, 2010 14:44

Jak się ma szklane klosze raz na tydzień przepolerować gąbką do mycia naczyń + pasta polerska i bród tak się nie 3ma :)


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » sob mar 06, 2010 14:46

k0nr4d, co do deszczowej pogody oczywiscie przyznaje ci racje. Komu bysie chcoalo zatrzymywac tak czesto? :chytry: Ale nie powiesz mi ze ci co maja cisnieniowe spryski uzywaja ich co "kilometr". Jak im sie przypomni to sobie psikna. BartekGib, bede musial sprobowac twojego sposobu.
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 14:47 przez RoBaL84, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości