klapa na pol gladko

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

daniel269
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 24, 2010 00:28
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

klapa na pol gladko

Post autor: daniel269 » ndz lut 28, 2010 23:54

Witam! Koledzy nabralem ladnego i zadbanego golfa mk2 w wersji Moda 1.8 RP. mam jeszcze ponad pół roku do prawka ale kupilem go bo trafila sie mi okazja :jezor: i do prawka doprowadze go do ładnu:D czyli gleba szerokie stale szerokie zderzaki itp ale najpierw chcialbym przerobic klape tylna na polgladko i wszystko czaje co i jak oprocz zamka tzn jak bede wstawial wstawial zamiast listwy plastikowej bleche i ja wspawam ladnie to co z zamkiem??? jak to zrobic zeby sie otwuierala klapa??? zamek na elekto magez czy poprostu zamek który umieszczony jest w klapie to umiescic go do karoseri a ten czop ktory jest umieszczony w karoseri to do klapy i przerobic zamek na linke??? jak ktos cos takiego przerabial a napewno przerabial bo widze ze duzo tego jest to napiszcie cos albo dajcie jaka fotke :rotfl: pozdrawiam



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pn mar 01, 2010 00:02

Z funkcji takowego zamykania klapy rezygnujesz a otwieranie (wciskanie zamka) robisz na siłowniku elektrycznym takim jak do ryglowania drzwi. Siłownik ten podłączasz do włącznika w kabinie albo pod alarm jeśli ma taką funkcję. I już.. Zamykania klapy mieć nie musisz bo i tak nie da się jej otworzyć z zewnątrz. Pozdro i baw się :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
minio70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:45
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: minio70 » pn mar 01, 2010 00:20

Co do montowania siłownika to nic trudnego po pierwsze kup jakiś mocny siłownik, nie od centralnego zamka bo one są słabsze. Po drugie jak pisałeś chcesz zrobić klape na gładko więc zapewne pozbędziesz się wycieraczki. Nie musisz ciągnąc instalacji, bo instalacja od wycieraczki pasuje do siłownika więc zakładasz siłownik najlepiej pod tym czarnym plastikiem (tam gdzie sie wyjmuje mechanizm wycieraczki). W skrzynce bezpiecznikowej musisz znaleść te kable od wycieraczki. Pod nie podpinasz psztyka no i tyle, reszte bezpiecznik i wszystko masz przy siłowniku Zrób sobie dziure w którymś z plastików, dopasuj psztyka i umieść go tam gdzie Ci pasuje.
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 00:21 przez minio70, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pn mar 01, 2010 00:24

minio70 pisze:Co do montowania siłownika to nic trudnego po pierwsze kup jakiś mocny siłownik, nie od centralnego zamka bo one są słabsze.
Ja mam od centralnego i bez problemu sobie daje radę. I to mam jeszcze ten słabszy chyba 3kg bo są jeszcze 7kg czy jakoś tak.


Obrazek

Awatar użytkownika
KLISZA
Lubi przytrzeć
Lubi przytrzeć
Posty: 395
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 19:22
Lokalizacja: KRK

Post autor: KLISZA » pn mar 01, 2010 16:47

Siłownik z drzi jest zasłaby trza kupić mocniejszy. A tak to jakiś przycisk na desce z automatycznym odbiciem albo jak już spawasz to se wycieraczke też zaspawaj i zamiast ciągnąć instalacji do siłonika przez całe auto to bieżesz pod wycieraczke podpinasz i naciskając tak jakby sie miała włączyć tylna wycieraczka bedzie sie klapa otwierać :bigok:


- - - >MOJE MK2< - - -
Obrazek

Sprzedam głowice do 2E i wiele innych części do Golfa II

daniel269
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 24, 2010 00:28
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: daniel269 » pn mar 01, 2010 20:12

aaa no bez kitu o tym silowniku to nie pomyslalem :panna: dzieki bardzo koledzy :P a i co do tego to ja chce zrobic klape na polgladko czyli wywalic ta plastikowa listwe i wspawac paseczek blachy taki co przy okazji zakrylo by mi z lekka rejstracje no i wycieraczka leci i sprzyskiwcze tez :grin: dzieki jeszcze raz i pozdrawiam wkrotce dodam foto mojej Niuni (golf mk2) to bedziecie oceniali :)


Moje mk2:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3900567#3900567

Awatar użytkownika
KLISZA
Lubi przytrzeć
Lubi przytrzeć
Posty: 395
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 19:22
Lokalizacja: KRK

Post autor: KLISZA » pn mar 01, 2010 21:38

daniel269, tylko pamietaj nie spawaj tak: Obrazek

Bo jak bedziesz szpachlował to zara szpachla popęka i ruda wyjdzie. Tylko tak: Obrazek .

To zdjęcia ze spawania mojego. Chodzi o to żeby był spaw obok spawu żeby nie było diur między spawami. To piersze zdjęcie to w trakcie :chytry: :bigok:


- - - >MOJE MK2< - - -
Obrazek

Sprzedam głowice do 2E i wiele innych części do Golfa II

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

gładko mk2

Post autor: Johnatan » wt mar 02, 2010 23:09

Witam, Ja wydarłem klape już zrobioną za 70zł szyba GTI, lotka GTI, zamek klapy i plastik wewnętrzny. farba 300ml bo potrzebowałęm jeszcze na pewien element 75zł, lakiernik 80zł
siłownik od Renault 19, okablowanie własne, lamki rej, własne. cała wnęka wymalowana tawotem a w miejscu lampek rej czarnym sylikonem i pendzelkiem rozsamorwane:) powinno być bez RUDEGO :P
Obrazek

Obrazek

Obrazek


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości