MK4 i przyciemnianie szyb

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

piachu85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 01, 2010 22:22
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

MK4 i przyciemnianie szyb

Post autor: piachu85 » pn lut 22, 2010 21:30

Zastanawiam się nad przyciemnieniem szybek w moim mk4, jego kolor to czarna perła. Nie chciałbym przyciemniać tylko tylnych szyb na 100%, żeby nie wyglądał jak osobowy van z kratką. Myślałem nad wszystkimi szybkami na jednakową barwe ,lecz z tego co wiem przód można tylko na 30%. Nawet nie wiem jak te 30% wygląda - słyszałem że nie ma różnicy prawie. Poprosze o pomoc i może jakieś zdjęcia podglądowe:))
Dziękuje i pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » pn lut 22, 2010 21:35

Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe). Należy również pamiętać, iż w przypadku oklejenia ww. szyb należy posiadać przy sobie i okazać przy kontroli drogowej „Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej”, w którym znajdować się powinny następujące dane:

- data instalacji,

- nazwa/nazwisko właściciela pojazdu,

- marka pojazdu,

- nr nadwozia/rejestracji pojazdu,

- typ folii,

- nr oznakowania (zgodny z oznakowaniem na szybach i z numerem Świadectwa z badań),

- pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę.



Format tego zaświadczenia powinien być wielkości nadającej się do przechowania z innymi dokumentami samochodu (dowód rejestracyjny itp.)



Policjanci w czasie codziennej służby kontrolując pojazdy zwracają uwagę na wszystkie czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Do rozważnych kierowców zwracamy się z apelem aby poodklejali folię z szyb przednich bocznych i czołowych co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów po kontroli policyjnej. Za przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowej policjant zatrzyma dowód rejestracyjny oraz może nałożyć grzywnę w wysokości do 500 zł.

Podstawy prawne:

Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432)



Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46

Pismo BW/720/2002 z dnia 22.04.2002 roku Instytut Szkła i Ceramiki Oddział Zamiejscowy w Krakowie.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn lut 22, 2010 21:41

piachu85 pisze:Nawet nie wiem jak te 30% wygląda
30% to mają fabryczne szyby, więc w zasadzie nie będzie nic widać..
Jak już to albo nie przyciemniać nic albo przyciemniać komplet i liczyć się z zabraniem dowodu ewentualnie zrywaniem folii :helm:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn lut 22, 2010 21:53

chyba trochę tematów o przyciemnianiu szyb już było :).

co to przyciemnienia to faktycznie, albo wszystkie albo żadnej (oczywiście nie mówię o czołowej), w punktu widzenia prawa, nie można przyciemniać, już dopuszaczająco do ruchu jest szyba przyciemniona w fabryce, ja mam wszystkie przyciemnione z 2 lata temu robiłem, różne kontrole już miałem i żadnych problemów nie było, ale trzeba się liczyć z tym że kiedyś trzeba będzie zrywać (odpukać), chociaż i tak bym nie zrywał, dałbym sobie dowód zabrać :green_fuck: i żadnych atestów na to nie ma, jak już ktoś zaraz z tym wyskoczy, że ma atest i mogą mu narobić :helm:
Ostatnio zmieniony pn lut 22, 2010 21:55 przez A r t u r, łącznie zmieniany 1 raz.



piachu85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 01, 2010 22:22
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: piachu85 » pn lut 22, 2010 22:11

No to teraz mam dylemat......



Awatar użytkownika
Włodary88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 626
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Włodary88 » pn lut 22, 2010 22:16

Zapraszam do mojego tematu mam czarna perłę i wszystkie szybki ciemne

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3696200#3696200

co do policji miałem już parę kontroli i nigdy się nawet nie czepiali (za to za brak gaśnicy juz tak xD) na przeglądzie facet się tylko spytał czy maja atest to mu powiedziałem że takiego sprowadziłem z Niemiec i wszystko jest legalne to bez problemu przyciemniaj szybki bo dużo lepiej się prezentuje no i komfort jazdy w wakacje jest zupełnie inny :) a o środka widoczność przynajmniej u mnie jest super wcale nie widać ze są przyciemnione zresztą zawsze można po porostu opuścić szyby z przodu do kontroli albo jak widzisz ze stoją i szukają problemu xD :P xD jakiś mniej kumaty się nie zorientuje :P:P


Obrazek
Jesteś z Płocka lub okolic koniecznie zajrzyj!!
Sprzedam : SCHOWEK (BOX) CD FISCHER VW GOLF 4 BORA PASSAT B5

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn lut 22, 2010 22:19

piachu85 pisze:No to teraz mam dylemat......
piachu85 tu masz trochę fotek czarnych MK4 z przyciemnionymi szybami: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306524


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

piachu85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 01, 2010 22:22
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: piachu85 » pn lut 22, 2010 22:34

Włodary88 a jaką masz barwe (procent) przód i tył? Chyba mnie namówiłeś bo zdecydowanie lepiej wygląda autko. A co do tych kontroli to podobno w małych miejscowościach mało zarabiają i szukają dodatków za szybki itp.



Awatar użytkownika
Włodary88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 626
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Włodary88 » pn lut 22, 2010 22:40

powiem ci szczerze że nawet nie wiem ile mają % ale jak chcesz przyciemniać to tylko u specjalisty sam się nie baw chyba że się na tym znasz i masz dostęp do bardzo dobrych materiałów w poprzednim aucie Corsie B :P sam robiłem szyby i nie jest to łatwe a jakość dostępnych foli na rynku jest taka sobie niby są ciemne z zewnątrz ale i od środka ciemno :P za to w tych co teraz mam z zewnątrz są ciemne a od środka prawie nie widać ze są przyciemnione w Piątek wrzucę do mojego tematu fotki ze spotu to pstryknę dokładnie szybki i postaram się pokazać widoczność od środka :) może się dowiem od kogoś ile to %


Obrazek
Jesteś z Płocka lub okolic koniecznie zajrzyj!!
Sprzedam : SCHOWEK (BOX) CD FISCHER VW GOLF 4 BORA PASSAT B5

Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KonradzikIV » wt lut 23, 2010 00:53

a ja powiem tak, folia na szybach - nie ta epoka panowie...

a jeśli już to albo wszystkie taką samą folią - lekko złamane ale na pewno nie na maxa.


Obrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt lut 23, 2010 00:57

jeżeli kolor autka jest biały to przyciemnione szybki są za.... :bigok: bardzo ładnie pasują,
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 00:57 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt lut 23, 2010 09:50

KonradzikIV pisze:nie ta epoka panowie...
a to czemu?

ja przyciemniłem nie tylko dla wyglądu, po prostu jest to wygodniejsze, teraz jak jade jakimś autem bez przyciemnienia, to po porostu jakoś tak nie bardzo,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości